Відстоювати права сільських жінок

ДЕНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ІНТЕРЕСІВ СІЛЬСЬКИХ ЖІНОК відбувся 9 липня 2013 року в Тернополі в приміщенні залу засідань обласної ради за участі представників органів влади, місцевого самоврядування, громадських організацій та бізнесу.


Захід проходив з ініціативи ВГО “Спілка сільських жінок України” за сприяння Міжнародного фонду “Відродження”  в рамках реалізації проекту “Підвищення спроможності сільських жінок захищати свої права та економічні інтереси”, що підтримується Проектом USAID АгроІнвест.

Як відмітила голова  ВГО “Спілка сільських жінок України” Галина Скарга: “Організація працює з 1998 року. Серед актуальних сьогодні напрацювань – сприяння жінкам-фермеркам, доступ сільських мешканців до правосуддя, захист прав сільських жінок, створення Центрів правової інформації та консультацій“.

На актуальності проблем захисту прав та економічних інтересів сільських жінок наголошував у  вітальному слові в.о голови обласної ради Сергій Тарашевський, звертаючи увагу на проблеми соціальної інфраструктури села, здійснення заходів адміністративної, медичної реформ, спрямованих на забезпечення розвитку села.

Про заходи, програми, проекти реалізації реформи місцевого самоврядування, забезпечення сільським мешканцям доступу до публічних послуг, розвиток соціальної інфраструктури говорив присутнім заступник Тернопільської облдержадміністрації Юрій Желіховський.

Під час конференції розглядались аспекти використання елементів медіації та правового захисту сільських жінок (Микола Герасименко, менеджер проекту, юрист); інформаційно-просвітницькі аспекти (Володимир Ханас, голова ТМГО АЧЦ, керівник проекту “Публічні бібліотеки – мости до е-урядування” на Тернопільщині); програмне забезпечення е-урядування (програма “Розумне село”, Олег Куріца, корпорація “Парус”).

На особливості податкового законодавства у сфері сільськогосподарського виробництва, оподаткування  благодійних і громадських організацій, актуальних проблемах оподаткування доходів заробітчан звернула увагу завідувач відділу Генеральної дирекції ВГО “Асоціація платників податків України” Валентина Проніна.

Джерело