Голова Комітету ВР України з прав людини: “Те, що Угорщина підтримає підписання Угоди про асоціацію є надзвичайно важливим”

 2 жовтня, в закарпатському місті Берегово відбулася зустріч членів українського та угорського парламентів. Українську делегацію представляли члени Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, угорську – члени Комітету національної єдності.

 Під час зустрічі було обговорено ряд важливих питань, що стосуються забезпечення прав національних меншин двох країн, а також питання євроінтеграції України.

 «Ми звертаємось до угорських парламентарів, щоб вони підтримали підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС під час саміту у Вільнюсі. Оскільки це, в першу чергу, позитивно вплине на угорську громаду, яка проживає тут. Хочу підкреслити, що для України ваша підтримка в цьому питанні є дуже важливою», – зазначив голова Комітету ВРУ з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Валерій Пацкан.

 У свою чергу, голова Комітету національної єдності угорського парламенту Потапі Арпад Янош запевнив, що Угорщина підтримає підписання Угоди  на саміті в листопаді: «Успішна і процвітаюча Україна є в інтересах Угорщини, тому наша країна підтримує підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. Кожний крок на шляху України до ЄС, завжди знаходив підтримку нашої держави».

 Також угорський політик подякував українським депутатам за роботу, яку вони проводять стосовно забезпечення прав угорської національної меншини.

 «Сьогоднішня зустріч може посприяти подальшій співпраці між нашими Комітетами, адже на таких заходах виникають цікаві ідеї, які в подальшому можуть трансформуватися у відповідні закони. Ми, як угорські депутати, раді тому, що ви приїхали до Закарпаття і на місці розглядаєте проблемні питання угорської та інших національних меншин», – повідомив пан Янош.

 Раніше в цей день, для поглибленого вивчення проблем, які є актуальними для угорської громади, народні депутати України зустрілися з професорсько-викладацьким складом Закарпатського угорського інституту імені Ференці Ракоці ІІ. Члени Комітету запевнили, що ті пропозиції щодо вдосконалення законодавства з питань національних меншин, які розглядалися протягом виїзного засідання на Закарпатті, обов’язково будуть опрацьовані. В той же час, Валерій Пацкан закликав угорців так само докладати всіх зусиль для забезпечення належних умов проживання української національної меншини в Угорщині.

фото засідання)

1 Comment on "Голова Комітету ВР України з прав людини: “Те, що Угорщина підтримає підписання Угоди про асоціацію є надзвичайно важливим”"

  1. Євген | 03-10-2013 09:32 at 09:32 |

    В Угорщині лише в одній школі викладають українську мову, як іноземну та є чотири недільні школи. Все.
    В Україні у чотирьох вузах відкрито групи з угорською мовою. Діє Центр гунгарології. У м. Берегове з 1996 р. функціонує угорськомовний інститут, у якому навчається понад 1200 студентів. В Україні зареєстровано 88 періодичних видань угорською мовою, Із бюджету на підтримку угорських газет видідяється більше 500000 грн.
    В Україні діє 66 державних шкіл з угорською мовою навчання.
    Після жорстокої мадяризації в Угорщині визнають себе українцями лише десь 5000. Для них немає ні однієї школи. В Україні треба зробити аналогічно. Мадярські школи в Україні мають бути лише приватними. А то за наші гроші виховують ворогів України

Comments are closed.