Громадські активісти Донетчини запропонували новому очільнику області створити громадську експертну раду

Як повідомляє Український кризовий медіа-центр під час сьогоднішнього прес-брифінгу громадські активісти презентували відкрите звернення до нового голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації (ОВЦА) Павла Жебрівського. Активісти переконані, що при голові ОВЦА має бути створена громадська експертна рада, свого роду незаангажований дорадчо-консультативний орган на громадських засадах на зразок європейських think tanks.

Представники громадянських організацій висловили ряд своїх вимог та рекомендацій для забезпечення сталої та ефективної діяльності нового очільника Донеч­­­­­чини, створення комунікаційної платформи влади з суспільством.

За словами Валентина Краснопьорова, координатор руху «Сильні громади Донеччини», «CENTRE.UA», однією з головних вимог є прозорість, зокрема, у проведенні конкурсів на заміщення вакантних посад заступників голови Донецької ОВЦА та голів районних адміністрацій з числа кваліфікованих молодих людей регіону. «Такі посади не повинні займати люди, котрі їх займали за часів Януковича. У Донецькій області за довгі роки сформована кланова система, яка ще досі жива, і не була зруйнована при губернаторі Кіхтенку», – заявив пан Краснопьоров. Активісти радять новому очільнику області встановити злагоджену комунікацію з центральними органами виконавчої влади, і перш за все, – з Кабміном, а також з усіма силовими відомствами області.

Голова громадської організації «Донбас SOS» Олександр Горбатко однією з проблем у Донецькій області назвав відсутність діалогу влади з громадськістю. Є велика кількість волонтерів та громадських організацій, які готові брати активну участь у діяльності регіону. «Цей ресурс не використовується. На сьогодні за даними ООН за минулий місяць, у Донецькій області 483 тисячі переселенців, це 37% усіх переселенців в Україні», – заявив активіст. Стосовно цієї категорії населення він порадив відходити від постійної гуманітарної допомоги, натомість зайнятися їхнім працевлаштуванням, і над цим слід системно працювати, додав пан Горбатко. І аргументував, що ці люди можуть допомагати відбудовувати регіон.

Віталій Овчаренко, координатор Інформаційного центру «Майдан Моніторинг» у Донецькій області, колишній доброволець-боєць АТО заявив, що окрема увага має бути приділена безпековому блоку та своєчасній системі оповіщення населення. В умовах військових дій активісти пропонують невідкладно утворити комітети самооборони міст. Вони мають опікуватися цивільною обороною, підготовкою до ведення бойових дій, утворенням майданчиків для тилового забезпечення рухомої ділянки фронту, а також формуванням ресурсного і кадрового резерву на випадок ескалації конфлікту, пояснив пан Овчаренко. «Таке формування має сенс для існування і стане опорою для військових та міліції, бо буде сформоване саме з місцевого населення, що знає всі проблеми на місцях», – пояснив він.

Активісти переконані, що при голові ОВЦА має бути створена громадська експертна рада, свого роду незаангажований дорадчо-консультативний орган на громадських засадах на зразок європейських think tanks. Головний редактор «Громадського телебачення Донеччини» Віталій Сізов зазначив, що громадськість, у свою чергу, готова йти назустріч владі, зокрема, розповсюджувати корисну інформацію, надавати прес-майданчики. «Голова Донецької ОДА має комунікувати з громадськістю регіону, наприклад, шляхом призначення позаштатних радників у кожній адміністративній одиниці Донеччини, що перебуває під контролем української влади», – порадив Віталій Сізов.

Своє відкрите звернення громадські активісти направили Президенту України, Кабінету міністрів України та голові Донецької обласної військово-цивільної адміністрації.

Джерело

1 Comment

Los comentarios están cerrados.