Українською миротворчою школою та Інформаційним центром Майдан Моніторинг за сприянням Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти та науки України, Донецької обласної державної адміністрації 28 вересня 2015 року у приміщенні музею Донбаської державної машинобудівної академії було проведено публічну дискусію «Стан, проблеми та шляхи вирішення питань національно-патріотичного виховання молоді Донеччини». У заході взяли участь представники виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, ветерани, громадські діячі та ЗМІ.
Вітання від голови облдержадміністрації, керівника військово-цивільної адміністрації П.Жебрівського учасникам форуму передав директор департаменту з питань внутрішньої політики О.Меланченко. Він констатував, що в першу чергу українцям потрібна самоідентифікація – усвідомлення себе як частини нації та її культури.
У заході взяли участь начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України М.Ляхович та голова комітету національно-патріотичного виховання Громадської ради при МОНУ А.Грива. Спілкування з ними відбулося в форматі скайп-конференції. Були обговорені основні засади Концепції Державної цільової соціальної програми виховання на 2016-2020рр. та питання співпраці навчальних закладів різних регіонів щодо участі у дитячо-юнацькій військово-спортивній патріотичній грі „Сокіл” („Джура”).
В обговоренні проблем національно-патріотичного виховання дітей та молоді взяли активну участь начальник управління культури і туризму А.Певна, в.о. директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації О.Макаренко. Під час обговорення були внесені пропозиції: проведення в навчальних закладах та музеях «живих» зустрічей з героями, воїнами АТО, створення в музеях області залів історії сучасної України.
Заступник керівника АТО К.Соколов акцентував увагу на питаннях військово-патріотичного виховання молоді. Він запропонував відновити шефство військових частин над навчальними закладами області та поширити проведення уроків мужності за участю учасників АТО, що допоможе пробудити у молоді почуття поваги до військових та відповідальності за свою державу.
О.Бригинець, радник Міністра інформаційної політики України, наголосив на пріоритетах патріотизму до держави та усвідомленні кожного мешканця Донбасу з українською державністю.
Учасники дискусії висловили думку, що національно-патріотичне виховання молоді – один із основних аспектів активізації мобілізаційної кампанії в Україні. Почесне право та обов’язок боронити державу мають виконати насамперед мешканці донецького краю. А наша справа навчити молодь бути захисниками держави.
Під час заходу також обговорювалися питання щодо проміжного звіту про реалізацію плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2014-2015 роках та обговорення ходу виконання регіонального плану дій з реалізації даної Ініціативи.
За результатами зустрічі було прийнято резолюцію, яку було направлено відповідним структурним підрозділам Донецької облдержадміністрації для використання у роботі.
За інформацією Департаменту з питань внутрішньої політики ОДА