Zoya Kazanzhy: Про «конференцію» в Женеві

Це буде довгий текст. Але я маю написати докладно.
Російські ЗМІ вже подали цю «гучну» подію, як “захід ООН”, до вух котрої донесли відверту «правду» про Україну, де “звірствують фашисти і фашизм”, а на сході відбувається «громадянська війна». І всьому цьому передувало «спалення людей живцем в Одесі».
Ось репортаж про це раша-ТВ:

https://youtu.be/9byGq42sMpw

Там, в репортажі, є слова про те, що ми, представники України (а нас було аж двоє – я і учасник громадської журналістсько-експертної групи 2 травня Владислав Сердюк) намагалися вчинити скандал. Подивіться відео. Якби ми так себе поводили, як вони про це кажуть, то не сумнівайтеся, що це все було б в ефірі зразу.
Це я до того веду, що гріш ціна всім їх твердженням і висновкам.
Тепер з приводу «конференції ООН» в Женеві. Так, вона проходила в приміщенні Палацу Націй, але до організації та проведення ООН не мала жодного стосунки. Докази ось: анонс

conference-odessa-1024x534
Ну і час – з 16.00 до 18.00 – це явно не час для серйозних міжнародних конференцій.
І ось, тут мова йде про необхідність реєструватися разом з адресою, за якою це можна зробити: Inscription obligatoire : Pour les personnes non-accréditées ou pour plus d’informations contacter
Reservation-Ukraine@hotmail.com
Чи бачили ви коли-небудь, що міжнародні впливові організації користуються адресою hotmail.com?
Отже, конференція під назвою «Україна. Майдан. Одеса. Два роки потому» була організована, проведена та використана потім людьми, які мають пряме відношення до РФ, працюють за планами Кремля та годуються з його рук.
Основним спікером був Ксав’є Моро, історик, підприємець, який проживає в Москві 15 років. Сам про це сказав. Погугліть, почитаєте багато його заяв з приводу ситуації в Україні. Власне, на «конференції» він презентував свою книжку «Україна. Чому помилилась Франція» (видавництво Editions du Rocher) та настійливо рекомендував її купити «всього за 20 франків».
Отже, про що йшла мова?
Старі пісні про те, що «до влади прийшли фашисти і через майдан у них громадянська війна», а «за все платили американці – Вікторія Нуланд привезла 5 мільярдів доларів».
Було й нове. Забігаючи вперед скажу, що через 1 годину і 40 хвилин ведучий все-таки надав слово Владиславу, а потім мені, попередивши, що у нас є по 2 хвилини і ще суворіше попередивши, що ми маємо право лише ставити питання. Переформатували «конференцію» на ходу, виходить.
Ми встигли і питання поставити, і брехню спростувати. Тому нижче я буду писати про озвучену Ксав’є Моро брехню.
«До влади прийшли нацисти. Як приклад, депутатом парламенту став командир батальйону «Азов» Володимир Парасюк» (Парасюк не був в Азові, ось)
«Але не всі в Україні хочуть, щоб був нацизм. «Відомого нациста» Андрія Білецького не вибрали до парламенту, хоча він балотувався» (Білецький – депутат парламенту)
«В уряді України – чотири представники фашистської партії «Свобода» (в уряді немає жодного представника політичної партії Свобода).
«На сайті фашистської партії «Свобода» можна знайти книжку Гітлера Майн кампф, це для них ікона і настільна книжка» (не повірите, я пішла перевіряти на сайт Свободи, бо, думаю, може, поки я летіла до Женеви Тягнибок розмістив Майн кампф?:) Звичайно, ніякого Гітлера на сайті немає і не могло бути – svoboda.org.ua )
І в такому стилі – півтори години. Я відповіла на всі ці абсурди. І про Парасюка, і про Свободу, і про війну і т.д. Ксав’є Моро почав “з’їжджати” з теми, виправивши себе – “ну у вас же був Генпрокурор від Свободи”. Звичайно, невелика різниця)
Але друга частина була не менш драматичною. Підключилися учасниці із Одеси – професор Одеського національного університету імені Мечникова Олена Радзиховська та голова організації матерів, чиї діти загинули 2 травня, Вікторія Мачулко. У Радзиховської загинув син 2 травня в будинку профспілок, у Мачулко сина було заарештовано за подіями 2 травня, він знаходився у вінницькому СІЗО, проходив по справі 2 травня, а потім, невідомим способом (це зафіксовано в матеріалах розслідування групи 2 травня) виявився вільним. Також група 2 травня встановила, що син Вікторії – активний учасник «Православного казачества». В Одесі знають, що саме ці «казаки» роками кликали і чекали в Одесі «русскую весну», брали участь в усіх заходах, саме у їхньому таборі була вилучена зброя.
Отже, жінки показували кадри та розповідали про «фашизм в Одесі».
Ми обізнані з деталями та обставинами подій 2 травня. Тому не тяжко було спростовувати брехню і викривати маніпуляції.
Але вразило мене наступне. Встановлений факт, що на Грецькій площі першим, від вогнепального поранення, після нападу озброєних Антимайданівців на проукраїнську колону, загинув сотник Правого сектору, юрист, помічник судді Ігор Іванов. Другим загинув, теж від вогнепального поранення, євромайданівець Андрій Бірюков. Відповідь пролунала більш, аніж через годину. Це означає, що у Майдану не було зброї, це вже потім Одеса піднялась і пішла виганяти «русскую весну».
Владислав Сердюк запитав, чи можуть жінки розповісти, з чого почалися події в Одесі? Мачулко відповіла: – Ви маєте на увазі загибель сотника Іванова? У нас є відео, де вже загинув наш Лосинський, а Іванов ще є на кадрах.
Це тотальна, абсолютна і безсовісна брехня.
А ще Мачулко демонструвала таблички з написами «Неизвестный. 2 мая 2014 года» і стверджувала, що це саме необізнані жертви 2 травня. Тобто людина на весь світ брехала, знаючи, що бреше?!
Ось що з цього приводу пише Тетяна Герасимова, координатор групи 2 травня: “Мы еще полтора года назад исследовали этот кусочек западного кладбища! Вместе с активистами Куликова поля, кстати. Нет там ничего, кроме хирургических отходов и захоронений за счет муниципального бюджета (бездомные в основном). Такие кладбища есть в каждом городе! Даже Таймер в свое время не повелся на эту ложь!”
І ось публікація Таймеру (це проросійський сайт. За чутками, фінансується Марковим, партія Родина. Щоб ви розуміли, Таймер і досі пише про ЗСУ – «правительственные войска», а бойовиків та терористів називають строго «ополченцами», мені здається, таке можливе лише в «фашистской стране», не менше):
Тысячи безымянных могил на Западном кладбище: слухи или реальность?
На цій, так званій «конференції», були присутні учасники з Франції, Угорщини та Польщі. Всі вони, до єдиного, це чоловіки поважного віку – 65 – 70 і більше років. Я не стверджую, що це саме ті, у кого вже більше немає інших справ, як «боротися з фашизмом в Україні», але дуже на те схоже. Вони договорилися до того, що «не важливо, з чого все почалося в Одесі, давайте говорити про наслідки».
Тобто, не важливо, з чого почалася Друга світова війна, правда? Давайте зразу про 8 травня, так?
І Радзиховська, і Мачулко розповідали про «колони бандерівців» в Одесі 2 травня, про «спалених заживо», про «звірства фашистів» і т.д.
Я хочу зауважити, що професор Радзиховська продовжує працювати в університеті «фашистської Одеси», викладає там історію, отримує заробітну плату і спокійно серед «українських нацистів» користується російською мовою. Українофобство Радзиховської почалося не вчора і навіть не позавчора. Блискуче освічена людина, розмовляє кількома європейськими мовами і ненавидить Україну так, що немає слів. Нам вона адресувала свій спіч з кількома фразами українською, «щоб ви не думали, що я не володію мовою».
Це не громадяни України винні в тому, що «вожди русского мира» роками сиділи на ФСБ-них грошах, мутили воду, а потім загнали їхніх дітей в будинок профспілок. Більше того, якби не майданівці, які почали рятувати людей з будинку профспілок, жертв було би значно і значно більше.
Не можна так нахабно брехати в вік стрімів та миттєвого розповсюдження інформації. Все, що відбувалося в Одесі 2 травня 2014 року, відбувалося практично в прямому ефірі, всі моменти трагедії зафіксовані.
Якщо ви хочете знати обставини, зайдіть ось за цим посиланням. Це блог групи журналістів та експертів, за посиланням ви зможете подивитися фільм «2 травня. Без міфів» російською, англійською та німецькою мовами. В фільмі – хронологія та свідчення тих, хто сам брав участь в подіях або був свідком.
Розповсюджуйте, прошу, цей фільм, бо нам всім важливо знати правду про події в Одесі 2 травня. Щоб не маніпулювали трагедією, не заробляли на цьому ані політичних дивідендів, ані матеріальних, щоб закінчився цей політичний туризм за кремлівські гроші.
Тому що не істина їм потрібна, а знищення України.
Дякую нашим хлопцям та дівчатам – швейцарським українцям, – які нас підтримували, допомагали і прийшли, щоб дати відсіч брехні.
Всім, хто може, нам треба відслідковувати і повідомляти одне одному про такі і подібні «конференції». І треба брати в них участь. І треба доносити правду про країну, яка віками боролась за свою свободу і незалежність.

Джерело: Facebook автора

Acerca de Ігор Кіянчук 215 Articles
Підприємець. Координатор ГО ІЦ "Майдан Моніторинг" в Полтавській області, упорядник сайту Майдан