Вчора, 28-го червня в Одесі пройшов IV-й Марш у вишиванках.
Фотограф Олег Куцкий побачив його таким:
За різними оцінками у Марші взяли участь від 2 тисяч людей. Під час ходи тричі співали Гімн:
Складовою загальної акції став перформанс “Україна починається з Одеси”.
![](https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/603579_10203148442085623_2181111956020506661_n.jpg?oh=abe8c5139bb10ae7e4c69fd10105c11a&oe=542B06B3)
Розповідає Наталія Михайленко
Перфоманс ми підготували впершу чергу на підтримку наших героїв, які захищають схід України! Банери готувалися по вечорах з 18 червня і закінчили ми їх 26. Розміри – два банера 6 на 3 метри, один 5 на 3 м. Надихнула нас творчість Ростислава Палецького,видатного уродженця Одещини,чиї картини наповнені такою любов’ю до української землі, силою народу,що просто не можуть не дивувати. Отже, золоті руки у Alina Bida та Ann Mikhailenko
Мегамарш вчергове показав, наскільки українці можуть бути різні зовні і наскільки спільним є те, що їх об’єднує
![](https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t1.0-9/10346295_578273272282196_8276467472340985310_n.jpg)
![](https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10300646_761523363899874_3272706860037685291_n.jpg?oh=e61a704c7e146016153c9fddfb0fb518&oe=5412AA5C&__gda__=1411904054_c9c49f4a898b8c2cb9a67d242dc4dd3e)
Незвичним, мабуть, було те, що після закінченню акції учасники продовжили звичний суботній відпочинок. І таким чином кожна кав’ярня, кожний парк, кожна маршрутка – усе було заповнено людьми у вишиванках.
Багато одеситів так само у вишиванках пішли на довгоочікуваний ювілейний концерт, який включав в себе черговий сюрприз цього надзвичайного дня:
http://youtu.be/D8V2t3vrI40
І, нарешті, підсумки від натхненниці вишиванкового мегамаршу:
Вчора я пригадала 27 та 28 червня 2009 року. Тоді доля мене з сестрою занесла до столиці, на “Країну мрій”! Це було потрясіння…
В Одесі з екранів ТВ кричали про вбивство “фашиста” Максима Чайки, обливали брудом Україну, а там свято душі, пісні, ярмарки, всі у вишиванках, усміхнені та щасливі. Я сиділа на траві і не могла звідти піти, набиралася тої енергії. Саме там ми купили перші свої вишиванки. А 28 червня вже в Одесі ми вийшли вдвох вперше на державне свято у новеньких вишиваночках. Йшли центром одні у національному одязі і всі на нас дивилися з подивом. Ні, не засудженням, а просто для одеситів це була тоді дивина. В одному музичному магазині на Садовій, нам зробили комплімент, як самим патріотичним покупцям.
Вчора, я побачила цю країну мрій в рідній Одесі. Всім хто прийшов, ДЯКУЄМО. А тим, хто боявся прийти скажу, що ви пропустили свято душі та єднання українців, але ми обов’язково повторимо восени, з збільшеним маршрутом та іншими цікавинками. Всім хто помагав ВЕЛИЧЕЗНЕ СПАСИБІ!!!!!
У вересні буде 5-й похід, а до Дня Незалежності вже 6 й рік поспіль ДемАльянс проводить Вишиванковий фестиваль, тож в серпні будуть українські свята в серці Одеси.