Фотовиставка «День-2011»: «Жива історія»

21 жовтня 2011 року о 17.00 в Українському домі (вул. Хрещатик, 2) відкриється Фотовиставка «День-2011», приурочена до 15-річчя газети «День».

Фотоконкурс, який «День» проводить щорічно від 1999-го року, — це один із низки соціальних проектів газети, що став вже її візитівкою. Поряд із масштабною Бібліотекою «Україна Incognita», Літньою школою журналістики «Дня», Острозьким клубом вільного інтелектуального спілкування молоді та премією імені Джеймса Мейса «Громадянська позиція». У координатах газети немає «маленьких українців», тому у Фотоконкурсі беруть участь як професіонали, так і аматори з усіх куточків України. Щороку Фотовиставка «Дня» подорожує Україною. «Народна галерея» буває не лише у великих містах, а й у маленьких містечках, селах і хуторах, де, повірте, на нашу фотовиставку чекають не менше, ніж у містах-мільйонниках. Ось лише фрагмент географічної біографії нашої «галереї на колесах»: Житомир, Рівне, Івано-Франківськ, Луцьк, Львів, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Харків, Полтава, Чернігів, Тернопіль, Трускавець, Одеса, Ужгород, Чернівці, Донецьк, Кам’янець-Подільський, Миколаїв, Острог, Чечельник, Ольгопіль, Сімферополь, Севастополь, Ялта.

Фотографія в «Дні» – не просто ілюстрація, а водночас і контекст, і підтекст. Із цього бачення, вибудуваного головним редактором Ларисою Івшиною, і виріс Міжнародний фотоконкурс, який щороку завершується масштабною експозицією найкращих робіт. Із цього бачення народилася й фотошкола «Дня», яка стала явищем в українській журналістиці. На жаль, на початку цього року пішов із життя один з її творців, багаторічний більд-редактор «Дня», Леонід Дмитрович Бакка.  Але його справа продовжиться у наступних конкурсах.

Тема цьогорічного Міжнародного фотоконкурсу – «Жива історія». З близько 1,5 тисяч надісланих світлин ми відібрали понад 300, які будуть представлені в Українському домі з 22 до 30 жовтня. До традиційних номінацій конкурсу – «Події», «Особистості», «Український світ», «Життя як воно є», – 2009-го ми додали також номінацію «Світ очима дітей», яка представляє роботи юних фотографів до 18-ти років. Цього року переможці номінації «Світ очима дітей» отримають відзнаки від Юкіє МОКУО, голови Представництва дитячого Фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ).

Серед запрошених гостей Фотовиставки — відомі представники культурної, академічної, політичної еліти України, великих компаній, громадських організацій та ЗМІ. Відкриє ювілейну Фотовиставку «День-2011» головний редактор газети «День» Лариса Івшина.

Традиційно всі відвідувачі Фотовиставки зможуть відчути себе членами журі, віддавши свій голос за найцікавішу, на їх погляд, світлину. У день закриття експозиції за результатами глядацького голосування буде оголошено володаря титулу лідера глядацьких симпатій киян.

 

У рамках відкриття Фотовиставки «День-2011» відбудеться також:

– офіційне погашення поштових марок, випущених до ювілею «Дня» та в пам’ять про журналістів газети, які, на жаль, вже пішли з життя: Джеймса Мейса, Клари Ґудзик та художника-карикатуриста Анатолія Казанського. Філателістичний проект «День»: великі імена» є оригінальним досвідом нашої газети. Він не має аналогів серед вітчизняних ЗМІ. Це підтверджує Ігор АПОСТОЛ, працівник дільниці «Власна марка». «На моїй пам’яті інших подібних ініціатив не було», — каже пан Ігор. Марки серії «День»: великі імена» є повноцінними засобами сплати поштових послуг, а після їхнього погашення штемпелем, виготовленим спеціально для цієї події «Укрпоштою», набувають цінність й у філателії.

– представлення книги, що продовжила серію «Бібліотеки газети  «День» – «Сила м’якого знака або Повернення Руської правди. Багато хто з вітчизняних ітелектуалів, наших читачів та авторів вже відгукнувся на видавничу новинку «Дня». Зокрема, багаторічний автор «Дня», доктор філологічних наук, професор Володимир ПАНЧЕНКО зауважує, що ця книга — стратегічно важлива для України. Чому – дізнаєтеся на презентації.

представлення Фотоальманаху «Жива історія», в якому зібрані найкращі світлини, що з’являлися на сторінках «Дня» протягом останніх років. До речі, це вже третій фотоальбом, який видає «День».

Генеральним партнером Фотовиставки «День-2011» виступило Представництво дитячого Фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ).

 Партнер Фотовиставки – Київська міська державна адміністрація.

 

 Фотоекспозиція відкрита для вільного відвідування з  22 по 30 жовтня 2011 р.

З питань акредитації звертайтеся:

Інесса Поліщук

(044) 414-98-20,

096-456-03-94

e-mail:

pr@day.kiev.ua