Публічна дискусія “Індекс європейської інтеграції країн Східного Партнерства: яких реформ забракло Україні?”

12 грудня з 10:00 до 12:30 у Києві, в інформагенції “Укрінформ” (вул. Богдана Хмельницького, 8/16), відбуватиметься публічна дискусія “Індекс європейської інтеграції країн Східного Партнерства: яких реформ забракло Україні?”, організована Міжнародним фондом “Відродження”.  Дискусія відкриватиме події «Європейського тижня» в Україні – серії заходів, присвячених саміту “Україна-ЄС”, який відбудеться в Києві 19 грудня.

 У дискусії візьмуть участь голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської Інтеграції Борис Тарасюк, директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський, науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко, Голова ради Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко, виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Євген Бистрицький. До участі представники Адміністрації Президента, Секретаріату Кабінету Міністрів, Міністерства Закордонних справ України, дипломатичних представників країн Європейського союзу та країн Східного Партнерства.

 У ході заходу будуть обговорені такі питання:

 · Чому Україна втрачає лідерство серед країн Східного Партнерства за темпами європейської інтеграції?

 · Якими мають бути першочергові кроки української влади у сфері євроінтеграції?

 · Чи може угода про Асоціацію між Україною та ЄС стати реальним інструментом реформ?

 Акредитація – на місці за редакційними посвідченнями.

 Контакти:

Станіслав Лячинський, (044) 486 24 74, (095) 276 89 92, liachinskiy@irf.ua

Ірина Солоненко, (044) 461 95 00, solonenko@irf.ua

 **

Пілотне видання Індексу європейської інтеграції країн Східного Партнерства підготував Міжнародний фонд “Відродження” спільно з мережею Фундацій Відкритого Суспільства. У його розробці взяли участь понад 30 експертів із України, країн Східного Партнерства та ЄС. Результати дослідження показують, що Україна, яка раніше вважалася флагманською країною Східного Партнерства, нині по багатьох позиціях поступається Молдові та Грузії. Незважаючи на відносну розвиненість контактів із ЄС, Україні не вдалося досягнути значних внутрішніх перетворень.