Пуща-Водицький ліс незабаром буде знищено?

Усім любителям природи та лісу радимо якнайшвидше відвідати ліси біля Пуща-Водиці. Ви ще маєте, можливо, останній шанс побувати у цьому лісі і помилуватись природою. Бо цього лісу незабаром вже не буде.

Київрада та очільники київської міськдержадміністрації, як виглядає, згаяли останній шанс покласти край фантастичному за розмахом земельному дерибану, що триває навколо селища Коцюбинське, на землях, що їх займає Святошинський лісопарк. Не зважаючи на те, що Коцюбинське не має власних земель навколо селища, селищна рада претендує на 3,6 тисяч гектарів столичної землі, що зараз займає Святошинське лісопаркове господарство. 8 лютого 2012 року Коцюбинська селищна рада звернулась до Київради з проханням погодити проект землеустрою селища, який би узаконив зазіхання Коцюбинського на землі міста Києва. Втім, Київрада за час, що минув з моменту офіційного звернення, не спромоглась розглянути це питання на сесії і цілком логічно відмовити рейдерам у погодженні. Чинне законодавство відводить місяць для розгляду подібних клопотань, і якщо Київрада не відхилить проект землеустрою Коцюбинського до 8 березня (а так, мабуть, і станеться з огляду на небажання Київради втручатися у цей процес), Київ втратить понад 3 тисячі гектарів цінного лісу, який буде знищено, а територію забудовано приватними котеджами; забудовники вже одержують акти на право власності на землю у лісі. На сьогодні лісопарк вже втратив понад 300 гектарів лісу, але загальні обсяги земельного дерибану, що його планують реалізувати найближчим часом, може перевершити усі земельні скандали, пов`язані з діяльністю “молодої команди” Черновецького за усі попередні роки.

У разі реалізації проекту відчуження столичного лісу громада Києва втратить земельну ділянку, комерційна вартість якої обчислюється мільярдами доларів. Але, на наш погляд, це не головна проблема. Реліктові ліси Пуща-Водиці, оспівані віками, просто зникнуть з лиця землі. Зелені насадження, що мають бути вирубані, складають майже 1/4 частину усіх зелених насаджень міста! У цьому контексті варто нагадати, що Київ посідає друге місце у країні за кількістю онкозахворювань, причиною яких, часто-густо, є незадовільний стан повітря, яким ми дихаємо. Та, мабуть, у очільників міста є більш важливі клопоти, ніж турбота про безпеку киян та збереження зелених зон. Залишається констатувати, що керівники міста або професійно непридатні, або зацікавлені у цьому дерибані та беруть у ньому участь…

Рис.1.Рубка біля Пуща-Водиці. Незабаром так виглядатимуть тисячі гектарів лісу

рис.2, схема частини лісопарку, на яку претендкє Коцюбинське

подоробиці: http://kievvlast.com.ua/main/7657-kiev-umenshajut-na-36-tys-ga.html
Олександр СОКОЛЕНКО,
Національний екологічний центр України