Об’єднана опозиція «Батьківщина» оприлюднила Декларацію про забезпечення чесних і прозорих виборів

Об’єднана опозиція проголосила принципи, на яких формуватиме партійний список та список кандидатів-мажоритарників.

Ці принципи викладені у Декларації об’єднаної опозиції про забезпечення чесних і прозорих виборів у 2012 році, яку в четвер лідери партій, що входять до цього об’єднання, підписали та оприлюднили під час зустрічі з очільниками провідних громадських організацій.

Свої підписи під документом поставили Юлія Тимошенко, Арсеній Яценюк, Анатолій Гриценко та інші.

Об’єднана опозиція зобов‘язалася формувати список у відкритому режимі, опублікувати автобіографії кандидатів у народні депутати, їхні декларації про доходи, свідоцтво про освіту, відомості про громадянство України.

Об’єднана опозиція не допустить висунення кандидатами у народні депутати осіб, які були причетні до порушення прав і свобод людини та до корупційних дій. Той, хто систематично не брав участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів, теж не може розраховувати на кандидатство. Заказано дорогу й тим особам, «які змінювали свою політичну позицію всупереч волевиявленню виборців, зробленому в 2007 році».

Керівництво Об’єднаної опозиції окремо наголосило на тому, що «при доборі кандидатів принциповим є той факт, що народний депутат поточного скликання Верховної Ради витримав спокуси чи погрози влади, не зрадив країну та виборців – не перейшов до провладної більшості».

Ті, хто потрапить в кандидати й стане депутатом, мають присягнути, що не змінюватимуть власну політичну позицію протягом дії мандату, наданого йому виборцем, постійно братимуть участь у роботі Верховної Ради наступного скликання та її органів, публікуватимуть раз на рік декларації про доходи та видатки, а також голосуватимуть винятково особисто. За голосування картками інших народних депутатів буде запроваджено кримінальну відповідальність.

Об’єднана опозиція при формуванні цих критеріїв врахувала думку громадських організацій і планує й надалі координувати свої дії з громадянським суспільством «з метою забезпечення проведення чесних і прозорих виборів, всіляко сприяючи проведенню громадського спостереження за ходом виборів та підрахунком голосів, проведенню екзит-полів».

Об’єднана опозиція також не займатиметься, на відміну від влади, підкупом виборців та матеріально-фінансовим заохоченням до голосування, боротиметься за чесний підрахунок голосів, сприятиме роботі міжнародних та вітчизняних спостерігачів, а також журналістів, щодо яких розраховує не неупереджене висвітлення кампанії.

Важливим критерієм чесності виборів опозиціонери вважають звільнення незаконно ув’язнених лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, забезпечення їхньої повноцінної участі у цих виборах.

«На відміну від правлячої Партії регіонів, яка сфальшувала президентські вибори 2004 року та грубо порушила демократичні стандарти при проведенні місцевих виборів 2010 року, – йдеться у декларації, – партії та політики, що входять до Об’єднаної опозиції «Батьківщина», свого часу забезпечили проведення  двох парламентських (2006, 2007) та президентських (2010) виборів чесно, справедливо, прозоро, у повній відповідності з європейськими демократичними стандартами, що визнано як всередині країни, так і міжнародною спільнотою». Так само вони мають намір діяти і тепер.

****

Від “Майдану”: справедливости заради, ми пам’ятаємо і про саботовані урядом Тимошенко парламентські вибори (це коли “вибори – це злочин проти народу”) і про неконституційно скасовані (постановою ВРУ авторства Ю.Кармазіна) вже призначені місцеві вибори.  Так що поживемо – побачимо.