Проголосований закон про мови є неприйнятним для кримських татар

Лідер меджлісу кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради (фракція НУНС) Мустафа Джемільов вважає закон про засади державної мовної політики, прийнятий напередодні, неприйнятним для кримських татар.

Про це він заявив в коментарі агентству УНІАН.

«Для нас цей закон неприйнятний. Ми розглядаємо себе як корінний народ України, і ситуація з кримськотатарською мовою не повинна залежати від чисельності (його носіїв)», – сказав М.Джемільов.

Глава меджлісу заявив також, що в законі мало бути передбачено закріплення підсумків «злочинної мовної політики, яка була у Радянському Союзі щодо української мови, в результаті якої в багатьох регіонах переважає російська». За його словами, якщо російська одержить особливий статус у регіонах України, то у етнічних українців не буде стимулу вивчати рідну мову. «Не буде цього стимулу і у кримських татар, оскільки вони володіють російською мовою не гірше за самих росіян», – сказав М.Джемільов.

Він заявив також, що посилання на Європейську хартію про мови національних меншин не обґрунтовані, оскільки вона спрямована на захист мов, які перебувають під загрозою. «Російській мові нічого не загрожує», – сказав М.Джемільов.

***