Щодо дискредитації Головою Зміївської райдержадміністрації Є. Мураєвим виконавчої влади як такої

Президенту України В.Ф. Януковичу

Шановний пане Президенте!

Звертаємось до вас с приводу дій голови Зміївської державної адміністрації, які мають ознаки корупційних діянь, через що підривають авторитет виконавчої влади як такої.
Є. Мураєв, мабуть, не розуміє, що ми живемо не в темних віках, і він голова місцевої адміністрації, а не удільний князь, і в своїй діяльності повинний керуватися не особистими бажаннями, а функціональними обов’язками. З них же основними є забезпечення виконання Конституції, законів України, актів Президента України, додержання прав і свобод громадян. Голова райдержадміністрації регулярно говорить неправду – як перед ЗМІ, так і перед громадою, використовує службове становище та авторитет, що йому надає посада, для втручання в роботу державних установ та органів місцевого самоврядування, вільно, на своє розуміння, трактує чинне законодавство. В решті решт такі вчинки призводять до масових протестів громадян, як це сталося в ситуації із національним парком “Гомільшанські ліси”, коли саме виступи Є. Мураєва спровокували громадськість стати на захист цієї установи природно-заповідного фонду України. Як приклад цього можна навести декілька уривків з його виступів.

Так, в інтерв’ю інформаційній агенції “Status Quo” Є. Мураєв заявив: “Есть заключение МЧС, что работа в парке проводится неудовлетворительно. Из-за того, что животных в парке слишком много, они наносят потери сельскохозяйственным угодьям, появились волки, животные болеют”.
Однак ці випади не відповідають дійсності: по-перше, жодних зауважень про незадовільну роботу парку з боку МНС не було, всі зауваження за останні роки мали відношення до господарських споруд парку
По-друге, кількість тварин на території парку, за науковими даними, в деяких випадках є меншою за оптимальну, а жодних фактів, або підтверджень, що тварин в парку “забагато”, райдержадміністрація не має. Дані по чисельності тварин в “Гомільшанських Лісах” в неї також відсутні (див. додаток – копію листа Зміївської РДА від 04.06.2012 № 01-49/І-12 – http://www.greenkit.net/Members/Pe4eneg/GomolshaNPP/FantaziMuraev/RDA/).

24 травня на представленні колективу НПП “Гомільшанські ліси” нового директора Є. Мураєв знов продемонстрував повну некомпетентність, та знов збрехав – тепер вже громаді: “Ни одного раза не было высказывания за закрытие нацпарка”.
06.08.2010 р. відбулося засідання комісії Зміївської районної державної адміністрації, присвячене становищу, що склалося в національному парку. Згідно протоколу цього засідання, голосування на ньому відбувалося саме по питанню визначення доцільності існування НПП (див. додаток – копію Протоколу засідання комісії Зміївської РДА від 06.08.2010 – http://www.greenkit.net/Members/Pe4eneg/GomolshaNPP/FantaziMuraev/ProtZmRDA.pdf). Тут же постає питання про перевищення Є. Мураєвим своїх повноважень: яким чином райдержадміністрація могла визначати “доцільність” державної установи, створеної Указом Президента України?

Надалі на представленні нового директора “Гомільшанських лісів” голова адміністрації продовжив вільно трактувати законодавство та ображати громадськість (запис виступу пана Мураєва є в вільному доступі в мережі Інтернет: http://www.youtube.com/watch?v=1jpcrrQBqeU). До речі, про перевищення Є. Мураєвим своїх повноважень, оперування неправдивою інформацією та дискредитування виконавчої гілки влади в ситуації, що цього року склалася з НПП “Гомільшанські ліси”, Вам вже повідомляла науково-технічна рада парку: http://www.zfront.org/vidkritiy-list-vchenih-na-zahist-natsionalnogo-prirodnogo-parku-gomilshanski-lisi/

Але сфера інтересів Є. Мураєва не обмежується національним парком “Гомільшанські ліси”. Прикладом “мураєвського” керівництва є будівництво біоплато на Зміївській паперовій фабриці (нині – ТОВ “Кронекс-Украина”), на що було витрачено бюджетні кошти, але біоплато і досі не функціонує. Ще один з прикладів махінації з бюджетними коштами – це укладання договорів на проведення ремонтно-будівельних робіт з ТОВ “Геоспецсервіс” – без проведення тендеру. Місцеві мешканці впевнені, що власником ТОВ “Геоспецсервіс” через підставних осіб є Євген Мураєв, та саме завдяки його лобі міська рада була вимушена укласти цю угоду. Наразі по цих фактах прокуратурою порушено кримінальну справу (див. додаток – копію листа Прокуратури Харківської області від 20. 05. 2011 № 07/1-869110 – http://www.greenkit.net/Members/Pe4eneg/GomolshaNPP/FantaziMuraev/ProcZmPF.pdf). Такі факти, пов’язані з ім’ям голови району, можна перелічувати ще дуже довго.

Ми вважаємо що постійна брехня, образи громади, участь в сумнівних махінаціях з бюджетними коштами не є припустимими для голови державної районної адміністрації, адже саме по діях цієї посадової особи мешканці району судять про владу в цілому.
Пане Президент, на нашу думку, такі дії, як: сприяння призначенню на посаду директора НПП “Гомільшанські ліси” Северіна І.О, втручання в роботу органів місцевого самоврядування, надання завідомо хибної інформації громадськості та ЗМІ з боку голови державної районної адміністрації носять ознаки корупції.

Просимо Вас звернути на це особисту увагу, та віддати розпорядження компетентним органам провести повну перевірку діяльності Євгена Мураєва на посаді голови Зміївської районної державної адміністрації.

Голова Ради ЕкГ “Печеніги” С.О. Шапаренко
*
____________________

КОНТАКТ:
Олег Вяткін, ЕкГ “Печеніги”: тел. 0951396278, trolll_eco[at]ukr.net

Підготовлено ЕкГ “Печеніги”, членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.