Зокрема, своє обурення з приводу не тільки прийняття закону, але й щодо процесу голосування висловила українська громада Австралії. Українці Австралії вважають “мовний” закон провокацією “п’ятої колони”, а голосування у Верховній Раді – кроком на розкол суспільства.
“Як може держава розвиватися за нормальними європейськими стандартнами, коли обрані депутати не мають ні пошани до, ні страху перед пoрушенням Конституції України”- йдеться у відкратому листі Cоюзу українських організацій Aвстралії.
“Українська громада Aвстралії закликає Президента негайно втрутитися у цю справу, заявити свою відмову підписати закон та закликати політиків, в яких бракує зрозуміння бути українським політиком в українській державі, негайно подати у відставку,”- йдеться у листі.
Своє обурення також висловили українці, які живуть у Європі. Вони вважають, що 248 депутатів, які проголосували за “мовний” закон, в черговий раз виступили проти національних інтересів України. Українці закордоння стурбовані, що відбудеться повільне витіснення української мови з ужитку та її занепад.
“Ми, представники українських організацій Європи, виловлюємо наш протест проти політики діючої влади, зокрема проти «мовного» закону та деукраїнізації країни. Працюючи на чужині для забезпечення мінімальних умов для існування наших родин в Україні та будучи найбільшим інвестором в українську економіку, ми докладаємо максимальних зусиль для популяризації української мови та культури, натомість чинна українська влада робить все для їх знищення,”- йдеться у зверненні, опублікованому на сайті УВКР.
Українці діаспори запевняють, що донесуть до політиків і народів країн їх проживання правду про ситуацію в Україні та будуть закликати не співпрацювати з керівництвом України.
Як повідомляв Медіа-портал VIDIA, на спробу прийняття “мовного” законопроекту українська діаспора у різних країнах і містах відповіла протестними акціями. Також, представники діаспори увійшли до “списку 300″ – руху на захист української мови. Рада діаспори (УВКР) назвала прийняття “мовного” закону антиукраїнським шабашем.
Нагадаємо, у вівторок Верховна Рада 248 голосами ухвалила скандальний закон про засади державної мовної політики. У Києві та інших містах відбуваються протести.