У четвер, 15 листопада 2012 року, з 10:30 до 13:00 год. в приміщенні креативного простору «Часопис» (вул. Льва Толстого, 3 (зала «Бібліотека») відбудеться прес-клуб на тему: «ООН знайшла в Україні 145 недоліків в дотриманні прав людини. Що далі?», під час якого обговорюватимуться результати звітування України в ООН про права людини у рамках Універсального періодичного огляду (УПО)*.
Участь в обговоренні візьмуть представники ООН в Україні, експерти-правозахисники, автори альтернативних доповідей, на підставі яких країни-члени ООН надали ряд рекомендацій українському уряду щодо покращення ситуації з правами людини.
Як змусити посадовців прийняти рекомендації та покращити ситуацію в проблемних сферах? Про це також розкажуть учасники обговорення:
Юлія Щербініна, програмний менеджер сектору демократичного врядування Програми розвитку ООН (ПРООН);
Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини;
Ірина Федорович, співкоординатор проекту «Без кордонів» Центру «Соціальна дія», представник Коаліції з протидії дискримінації;
Оксана Романюк, представник міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів»;
Олександр Букалов, голова ради правозахисної організації „Донецький Меморіал”, голова Пенітенціарного Товариства України;
Катерина Черепаха, директор департаменту соціальних програм «Ла Страда-Україна»;
Тетяна Печончик, керівник Центру інформації про права людини.
Також в рамках прес-клубу будуть представлені результати всеукраїнської кампанії «Права людини в Україні: твій голос важливий», яке проводили Центр інформації про права людини та Центр «Соціальна дія» за підтримки ПРООН.
Журналісти зможуть дізнатися, які права людини в Україні, на думку її мешканців, порушуються найбільше.
Акредитація ЗМІ та додаткова інформація за телефоном: 050 612 00 20, Марина Говорухіна.
Проїзд регіональних журналістів (при підтвердженні акредитації) сплачуватиметься організаторами.
Реєстрація та вітальна кава – 10:00-10:30.
* “Універсальний періодичний огляд” (УПО) — процедура, протягом якої кожна країна мусить звітувати у рамках Об’єднаних Націй, як вона дотримується прав і свобод людини — і отримувати критичну оцінку свого звіту. Кожна країна проходить Універсальний періодичний огляд один раз на 4,5 роки. Під час огляду країна представляє свій звіт про ситуацію з правами людини. Правозахисники, в свою чергу, надають свій, так званий «тіньовий звіт». Уперше Україна звітувала перед верховним комісаром ООН з прав людини у 2008 року.