ООН знайшла в Україні 145 проблем з правами людини. Що далі?

У четвер, 15 листопада 2012 року, з 10:30 до 13:00 год. в приміщенні креативного простору «Часопис» (вул. Льва Толстого, 3 (зала «Бібліотека») відбудеться прес-клуб на тему: «ООН знайшла в Україні 145 недоліків в дотриманні прав людини. Що далі?», під час якого обговорюватимуться результати звітування України в ООН про права людини у рамках Універсального періодичного огляду (УПО)*.

Участь в обговоренні візьмуть представники ООН в Україні, експерти-правозахисники, автори альтернативних доповідей, на підставі яких країни-члени ООН надали ряд рекомендацій українському уряду щодо покращення ситуації з правами людини.

На думку міжнародної спільноти, судова система, захист прав ув’язнених, протидія дискримінації, свобода слова, захист прав жінок та дітей – сфери, на які Україна має звернути особливу увагу. Попри доволі велику кількість рекомендацій, які Україна отримала в рамках УПО, Національна доповідь та виступи членів української делегації свідчили про позитивні зміни та прогрес, досягнутий у сфері дотримання прав людини в державі. Окремі уривки відео з виступами представників делегації будуть доступні для перегляду під час прес-клубу.

Як змусити посадовців прийняти рекомендації та покращити ситуацію в проблемних сферах? Про це також розкажуть учасники обговорення:

Юлія Щербініна, програмний менеджер сектору демократичного врядування Програми розвитку ООН (ПРООН);

Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини;

Ірина Федорович, співкоординатор проекту «Без кордонів» Центру «Соціальна дія», представник Коаліції з протидії дискримінації;

Оксана Романюк, представник міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів»;

Олександр Букалов, голова ради правозахисної організації „Донецький Меморіал”, голова Пенітенціарного Товариства України;

Катерина Черепаха, директор департаменту соціальних програм «Ла Страда-Україна»;

Тетяна Печончик, керівник Центру інформації про права людини.

Також в рамках прес-клубу будуть представлені результати всеукраїнської кампанії «Права людини в Україні: твій голос важливий», яке проводили Центр інформації про права людини та Центр «Соціальна дія» за підтримки ПРООН.

Журналісти зможуть дізнатися, які права людини в Україні, на думку її мешканців, порушуються найбільше.

Акредитація ЗМІ та додаткова інформація за телефоном: 050 612 00 20, Марина Говорухіна.

Проїзд регіональних журналістів (при підтвердженні акредитації) сплачуватиметься організаторами.

Реєстрація та вітальна кава – 10:00-10:30.

* “Універсальний періодичний огляд” (УПО) — процедура, протягом якої кожна країна мусить звітувати у рамках Об’єднаних Націй, як вона дотримується прав і свобод людини — і отримувати критичну оцінку свого звіту. Кожна країна проходить Універсальний періодичний огляд один раз на 4,5 роки. Під час огляду країна представляє свій звіт про ситуацію з правами людини. Правозахисники, в свою чергу, надають свій, так званий «тіньовий звіт». Уперше Україна звітувала перед верховним комісаром ООН з прав людини у 2008 року.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут