Євросуд розгляне скаргу українки, яка зрізала прізвище Януковича з вінка

Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу українки Галини Швидкої, яка 24 серпня 2011 року на знак протесту проти політичних репресій в Україні відрізала прізвище президента Януковича від стрічки на вінку “Тарасу Шевченку від Віктора Януковича”.

 Про прийняття до провадження справи “щодо незаконності  арешту та порушення  права на свободу самовираження, свободу, захист та справедливий суд” громадянки Швидкої стало відомо сьогодні.

 Про те, коли справа буде розглянута, суд наразі не повідомляє.

 Подання до Європейського суду було зроблене у жовтні 2011 року після того, як Апеляційний суд міста Києва залишив без змін постанову Шевченківського райсуду. Тобто суд визнав правомірним арешт пенсіонерки на 10 діб за “псування особистого майна президента”, яким було визнано вінок біля пам’ятника Тарасу Шевченку.

 Крім того, у діях Швидкої суд побачив «грубу, цинічну неповагу до суспільства та моралі».

 У свою чергу, Галина Швидка наполягала на тому, що свій вчинок зробила свідомо на знак протесту проти політики Януковича і дій правоохоронних органів, а тому призначення за це покарання у вигляді арешту порушує її право на свободу самовираження та є переслідуванням за політичні переконання.