У Міністерстві внутрішніх справ підготували пам’ятку про взаємодію з журналістами для співробітників Державтоінспекції, патрульно-постової служби й дільничних інспекторів.
Проект пам’ятки “Взаємодія міліціонера з медіа” уже представили на засіданні міжвідомчої робочої групи з аналізу дотримання законодавства в сфері свободи слова.
Буклет містить перелік прав міліціонера й журналіста, витримки з законів і Кримінального кодексу, поради щодо спілкування з пресою, пише “Комерсант-Україна“.
У ньому, зокрема, зазначено, що журналіст має право вести аудіо- й відеозапис, безперешкодно відвідувати установи влади й збирати інформацію в районах стихійного лиха.
Окремим пунктом виділено право журналістів фотографувати всередині й зовні будівель міських відділів МВС.
У буклеті також пояснюється, що перешкоджання роботі ЗМІ – це недопуск на прес-конференцію, необґрунтована відмова чи позбавлення можливості отримати інформацію.
Також наголошується, що журналісти можуть фотографувати “фізичних осіб” на вулиці, мітингу чи будь-якому іншому публічному заході.
Заступник начальника прес-служби МВС Сергій Бурлаков зазначив, що пам’ятка містить попередні напрацювання й розрахована на особовий склад, який постійно контактує з населенням.
“Методичні рекомендації видані у вигляді посібника й використовуються в основному студентами Академії МВС. А невелику пам’ятку міліціонери завжди зможуть покласти в кишеню й мати при собі. Нею будуть користуватися співробітники патрульно-постової служби, ДАІ, дільничні інспектори”, – сказав він.
За словами Бурлакова, найближчим часом пам’ятку узгодять із громадськими організаціями, надрукують накладом близько 35 тисяч примірників і спрямують в обласні управління МВС, де вона буде роздана співробітникам.