У Львові презентують Електронний архів українського визвольного руху з 10 тисячами раніше не доступних документів

Понад 10 тисяч раніше не доступних документів про історію зокрема ОУН та УПА міститиме спеціальний електронний архів в Інтернеті. Описані електронні копії систематизовані тематично та хронологічно, а сам Е-архів постійно поповнюватиметься.

19 березня, вівторок

11:00 — 12:30

Головна читальна зала наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка

вул. Драгоманова, 5.

Львівський національний університет імені Івана Франка, Центр досліджень визвольного руху з участю Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» представлять результати 3-річного спільного проекту: Електронний архів визвольного руху (avr.org.ua), який вже 19 березня надасть у вільний доступ через Інтернет понад 10 000 систематизованих та описаних електронних копій документів з історії ОУН та УПА. А надалі поповнюватиметься іншими, розповідаючи про минуле ХХ століття в Україні, структури визвольного руху, політичні репресії та діяльність нацистського та комуністичного тоталітарних режимів.

Історики та волонтери проекту зібрали, систематизували та описали документи, щоб зробити більш зручним доступ для колег та усіх зацікавлених. «Це своєрідний збірник документів, над яким, як і над паперовим, працює ціла команда, але це — набагато швидше, дешевше, доступніше. І екологічніше», — говорить науковий керівник проекту Володимир В’ятрович.

Участь у презентації Е-архіву візьмуть:

– к. і. н. Володимир В’ятрович, керівник проекту, голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху;

– к. і. н., Василь Кметь, директор наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка.

Е-Архів забезпечить відкритий доступ до історичних джерел, покращить оперативність у роботі з документами. Користувачі матимуть можливість як переглядати документи на сайті, так і скопіювати електронні копії у форматі .pdf.

Ініціатори проекту переконані, що Е-архів буде корисний дослідникам, історикам, студентам та аспірантам, усім, хто цікавиться історією України, СРСР та Центральної-Східної Європи у XX столітті, подіями періоду Другої світової війни, боротьбою народів СРСР за незалежність, історією тоталітарних режимів та репресій.

Електронний архів українського визвольного руху (avr.org.ua) — спільний проект Львівського національного університету імені Івана Франка, Центру досліджень визвольного руху з участю Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

 

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху:

history@cdvr.org.ua

тел./факс: +380 32 247-45-22, +380 63 628-68-69

1 Commentaire

 1. 13 июля 1943 года. Село Сухая Лоза. Бандеровцы замордовали 97 человек, в том числе 50 детей. Некоторых детей накололи на заостренные колья в заборе. В том самом месяце в Вирке (Костопольский уезд) Франтишка Дзеканьская, неся свою 5-летнюю дочурку Ядзю, была смертельно ранена бандеровской пулей. Та же пуля ранила также Ядзю в ножку. На протяжении 10 дней ребенок находился при убитой матери, питаясь зернами из колосков. Ее спас украинский учитель.
  С 10 по 15 июля 1943 года, отряды УПА провели в 100 селах на Волыни 300 карательных акций, убив более 12 тысяч людей. Их загоняли в костелы и сжигали живьем.
  7 марта 1943 года. Округ Теража Луцкого уезда. Бандеровцы схватили на пастбище несколько польских детей, которых замордовали в ближайшем лесу.
  5 мая 1943 года. Село Липники Костопольского уезда. Бандеровцы разбили трехлетнему Стасику Павлюку голову о стену, держа его за ножки.
  8 июня 1943 года. Село Чертож-Водник Ровенского уезда. Бандеровцы замордовали троих детей Броневских: Владислава 14 лет, Елену 10 лет и Генриха 12 лет.
  11 июля 1943 года. Село Калусове Владимирского уезда. Бандеровцы во время резни замордовали двухмесячного ребенка Иосифа Фили: разорвали его за ножки, а части тельца положили на стол.
  11 июля 1943 года. Село Бискупичи Владимир-Волынского уезда. Бандеровцы совершили массовое убийство, согнав жителей в школьное здание. Тогда же зверски убили семью Владислава Яскулы. Палачи ворвались в дом, когда все спали. Топорами убили родителей и пятеро детей, положили всех вместе, обложили соломой из матрасов и подожгли. Чудом спасся только Владислав.

Les commentaires sont fermés.