«Суми — небуденна історія»

Про українське місто, яке першим захотіло підняти прапор Євросоюзу читайте вже цієї п’ятниці в спец-випуску Маршрут №1

Останні дні до Вільнюського саміту Україна переживає інформаційно гучно і непевно… А в Сумах, в місті, яке є центром області, на кордоні якої ще видно свіжі сліди колони із сотні вантажівок, яких не пускали на територію Російської Федерації, бо «правила змінились» – міська рада тихо й без надриву ще на початку весни відповіла на європейський запит своїх городян.

27 березня цього року депутати Сумської міськради ухвалили рішення про використання прапору Європейського Союзу під час проведення офіційних заходів та державних свят на території Сум.

А трохи більше місяця тому мерія Сум звернулась до редакції «Дня» з цікавою пропозицією та не менш цікавим запрошенням.

Місто, в особі міського голови Генадія Мінаєва, запросило нас відкрити Фотовиставку «Дня» в Міській галерії, привезти на «особисте знайомство» багато інших проектів редакції,  а також підготувати тематичний випуск глянцевого додатку Маршрут №1 про Суми. Ми відповіли: з радістю!…

«Суми — небуденна історія» – ідея, яка, як зауважує головний редактор «Дня» Лариса Івшина, народилась від зустрічного руху міської влади Сум і нашої газети.

 «Сучасна Європа постала як Союз Міст. І загальнонаціональне пізнання одне одного – це саме те, що вкрай потрібно на нашому шляху повернення до Європейського дому, – пише в свої традиційній авторській колонці до нового випуску Маршрут №1 головний редактор «Дня» Лариса ІВШИНА. – Безліч міст України мали Магдебурзьке право — це означає, що свого часу ми були вже в Євросоюзі. Але вітри історії трохи нас пошарпали, і тому так багато зусиль треба докласти до реконструкції та реставрації національного характеру, образу наших міст… Я часто повторюю: «Неможливо усвідомлено любити те, чого не знаєш!». А коли починаєш дізнаватися більше — розумієш, що ми стоїмо на порозі великого щастя любити свою країну. І для цього треба докладати активних зусиль».

То ж до п’ятничної зустрічі (саме цієї п’ятниці у Сумах відкривається Фотовиставка «Дня» та відбудеться презентація наших проектів за участі головного редактора Лариси Івшиної) команда «Дня» готова. В спеціальному «Маршруті №1» – спогади-розповіді про місто від найвідоміших сумчан: актора театру та кіно Олексія Вертинського, хореографа Олени Коляденко, біатлоністки Віти Семиренко…; детальний екскурс вулицями Соборна, Роменського, Горького, Воскресеньської, Петропавлівською… Тепер ми знаємо усі (ну або майже всі) версії походження назви міста Суми, а також маємо ексклюзивну прогулянку містом «для своїх» – наша колега редактор відділу «Суспільства» Марія СЕМЕНЧЕКО підготувала унікальний огляд сумського стріт-арту. Увесь цей «арсенал» і навіть трошки більше ви зможете знайти на сторінках нового Маршрут №1.

Тематичний спец-випуск Маршрут №1 про Суми. Запитуйте в кіосках преси вже цієї п’ятниці, або ж як завжди, замовляйте в інтернет-магазині «Дня» на сайті www.day.kiev.ua.

 До речі! Маршрут №1 підготував чудовий сюрприз для своїх читачів. Після феєричних матчів збірної України з футболу, практично, кожен українець хоче знати про її тренера — Михайла Фоменка — більше. Кожна деталь про цього небагатослівного чоловіка – на вагу золота. А нашому молодому автору — Роману Гривінському — вдалося розговорити видатного сумчанина на ціле ексклюзивне інтерв’ю. Читайте! Будьте з «Днем»!

M15_1