Концерт Beats of Freedom

У суботу 16 серпня в кентшинському амфітеатрі відбувся концерт ,,Beats of Freedom” (,,Поклик волі”). Починателем цього заходу був відомий у Польщі музик, автор текстів, сатирик та член ансамблю ,,Big Cyc” Кшиштоф Скіба.

,,Великий вплив на задум концерту має ситуація на сході України. Наш колектив завжди був політично ангажований, коментував дійсність. Вважаємо, що таке повинно бути завдання солідних рокових гуртів. Джон Леннон, Боб Ділан чи Джимі Гендрікс брали участь у різних акціях протесу. Цей захід відрізняється від інших тим, що має політичне забарвлення. Нас сильно турбували події на київському Майдані. Ми були і надалі є цілим серцем за вільною Україною. Зараз політична ситуація складна. Маю на увазі відносини між Польщею, Україною та Росією. Коли політики не спроможні домовитися, можливо що артисти зможуть зняти цю напругу. Кажуть, що музика зм’якшує звичаї. Краще на сцені зустрічатися з гітарами, ніж на полі бою з автоматами. Ми не годимося на війну. А місто Кентшин ми вибрали невипадково. По-перше, в цьому місті маємо таких друзів як Піотр П’єтрас, котрий серйозно підійшов до організаційних питань. По-друге, ми отримали підтримку Кентшинського центру культури та міста. По-третє, в Кентшині чудовий амфітеатр. По-четверте, місто в якому проживає українська громада, розташоване неподалік російського кордону. Це має свою символіку. Я хотів би, щоб цей івент перетворився в постійні зустрічі, а навіть у фестиваль, в якому брали б участь також колективи з Білорусі, Литви, Німеччини чи Ізраїля. В цей спосіб ми прагнемо побороти стереотипи. Не приховую, що назва концерту відносится до заголовка фільму ,,Beats of Freedom” Лешека Ґноінського та Войцеха Слоти. Стрічка розповідає про те, як рок-музика допомогла полякам скинути тоталітарний режим”, – сказав лідер групи ,, Big Cyc”.

Jabber

,,Наш гурт виникув влітку 2013 р. Стиль гурту поєднує рок, панк, регі і ска. Кожен любитель рокової музики знайде в репертуарі щось близьке своєму серці. Ми раді, що можемо презентувати свої пісні для мешканців Кентшина”, – сказали члени ансамблю ,,Паровоз”. На прохання про їхню оцінку подій на Україні, калінінградські музики категорично відмовилися. А шкода, бо як виявляється  лідер колективу Тимур Титаренко народився у Полтаві.

Parovoz

,,Через музику хочемо показати місцевим жителям українську вдачу та душу. Прагнемо також висловити свою солідарність з українськими солдатами, які боряться з російськими окупантами”, – зі свого боку підкресив лідер українського рок-гурту Гайдамаки Олександр Ярмола.

Haydamaky

Концерт почався виступом ансамблю Jabberwocky з Августова. Потім на сцені зявився гурт ,,Паровоз”, який виконав популярну останнім часом пісню ,,Здравствуй Лидл, Здравствуй Бедронка!” На закінчення російські музики спільно з Кшиштофом Скібою заспівали пісню ,,Berlin Zachodni”.

Big Cyc

Після гостей з Калінінграда глядачі мали нагоди послухати гострої та динамічної музики у виконанні київських ,,Гайдамаків”. Концерт закінчився перформансом ансамблю ,,Big Cyc”.

З огляду на політичну ситуацію в Україні, в ході заходу не забракло і поліичних акцентів.,,Вільна Україна”, Росія без Путіна”, ,,Польща і Україна разом” – такі лозунги лунали з уст польських та українських виконавців. Кщиштоф Скіба заохочував присутніх до споживання польських яблук та провів конкурс ,,Споживання яблук на час проти Путіна”.

Організаторами концерту були: Кентшинський центр культури, місто Кентшин та City Club. Під час концерту члени Польського Червоного Хреста збирали гроші для постраждалих в районі російсько-українського конфлікту.

Андрій Сидор