Фото з України перемогло у міжнародному фотоконкурсі «Вікі любить пам’ятки»

Світлина з України визнано найкращим у міжнародному фотоконкурсі «Вікі любить пам’ятки», ідея якого полягає у збиранні фотографій об’єктів історико-культурної спадщини зі всього світу.

Як інформує оргкомітет української частини міжнародного фото конкурсу «Вікі любить пам’ятки», сьогодні міжнародним журі було обрано десятку найкращих світлин об’єктів історико-культурної спадщини з 41 країни-учасниці цього конкурсу.

Цьогоріч головний приз отримала фотографія із зображенням Святогірського монастиря (Донецька область, Україна), сфотографована Костянтином Брижниченком. У 1624 році монастир було офіційно визнано Святогірським Успенським Монастирем. Перед Першою світовою війною в монастирі мешкало близько 600 монахів. Протягом 1930-их його було зруйновано радянською владою, разом з іншими численними релігійними пам’ятками на території усього Радянського Союзу. Сьогодні монастирська община нараховує більше 100 людей, кількість яких зростає щороку.

Святогірський монастир (м. Святогірськ, Донецька область) авторства Konstantin Brizhnichenko
під ліцензією CC BY-SA 4.0.

Переможець отримає стипендію на переліт та проживання у Мексиці, задля участі у Вікіманії — міжнародній конференції руху Вікімедіа, яка проходитиме у липні 2015 року у Мехіко. Відповідно до Книги рекордів Гіннеса, «Вікі любить пам’ятки» є найбільшим у світі фотоконкурсом. У цьому конкурсі учасники мали сфотографувати пам’ятки в країнах-учасницях та завантажити їх на Вікісховище, зробивши можливим використовувати фотографії для ілюстрування статей Вікіпедії про ці пам’ятки та інші теми.

«З більш ніж одним мільйоном вільних зображень пам’яток спадщини з усього світу, “Вікі любить пам’ятки” сьогодні є одним з найважливіших історичних проектів, — каже Дерор Лін, міжнародний координатор змагання. — Рік за роком, волонтери документують сотні тисяч пам’яток спадщини з усього світу та завантажують зображення до Інтернету під вільною ліцензією на користь нинішнього та наступних поколінь. Ці люди виявляють велич різноманітності та культури своїх країн.”»

До першої десятки також увійшли фотографії з Франції, Норвегії,  Австрії, Ізраїлю, Великої Британії та Іспанії.

Цього року конкурс проводився у 41 країні. Кожна країна-учасниця представила 10 своїх найкращих світлин міжнародному журі, яке обрало зображення-переможця конкурсу. Серед держав, які приймали участь у заході, вперше з’явились Албанія, Ірак, Ірландія, Косово, Ліван, Македонія, Пакистан та Палестинська автономія.

У більшості країн цей фотоконкурс тривав з 1 по 30 вересня 2014 року, а в Україні – з 15 вересня по 15 жовтня.  Протягом конкурсу. Протягом конкурсу було завантажено до Вікісховища понад 321 тисяч світлин під вільною ліцензією на Wikimedia Commons історичних будівель, пам’ятників та об’єктів культурної спадщини для їх використання у статтях Вікіпедії та інших проектах, що працюють над поширенням вільних знань. Крім того, у фотоконкурсі взяли участь понад 9 тисяч фотографів з усього світу. А всього за останні 4 роки було завантажено понад 1,1 мільйони зображень в рамках конкурсу.

Конкурс уперше було організовано у 2010 році в Нідерландах, тоді було зібрано 12 500 зображень голландських пам’яток. В Україні фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» вперше було проведено ГО «Вікімедіа Україна» у 2012 року.

 

Джерело: Офіційний сайт української частини міжнародного фотоконкурсу Wiki Loves Monuments. Текст під ліцензією CC BY-SA 3.0