Все зводиться до того, що в нашій країні тільки патрульні – злочинці.

З моменту реформування патрульної поліції у Харкові мені і моїм колегам досить часто траплялись співробітники чесної і справедливої прокуратури, СБУ, непредвзяті судді, “законослухняні” правоохоронці, “порядні” чиновники, посадові особи різних органів влади, депутати, тобто всі: шляхетні, доброзичліві, порядні, освітчені – еліта, одним словом.
Вони на дорогих позашляховиках чи автомобілях класа люкс порушували ті чи інші правила дорожнього руху. Кожен з нас, намагаючись притягнути до відповідальності правопорушників, балансував на межі законності і правди. Спираючись на досить хитке і неоднозначне законодавство, яке, через прогалини та інші невідповідності, дозволяє їм уникати відповідальності. Ми писали і писали протоколи та постанови, потім долучали відеоматеріали та інші докази, адаптували законодавство та експерементували, розраховуючи на невідворотність покарання.
Від нашої зухвалості еліта божеволіла. Вони ж не звикли до такого ставлення.
Пригадую, як нам часто погрожували звільненням, зв’язками, “впливовими друзями”, але ми на це не зважали. Просто робили свою роботу. До речі, багатьох “елітних” звільнили через це.
Але ось на дворі 2018 рік і я бачу, як система мстить патрульній поліції. Наша “Еліта” з усіх сторін здійснює на нас тиск:
адміністративні матеріали скасовують в судах часто із незрозумілих підстав;
багато патрульних відстоюють свої права в судах, у кримінальних провадженнях які грунтуються на непрямих доказах;
прокуратура та інші органи часто вбачають в діях патрульних поліцейських незаконні дії, але не вбачають незаконних дій у суддів, прокурорів, інших правоохоронців, чиновників, які продовжують незаконно збагачуватись. Хтось чув про кримінальні провадження щодо цих чесних осіб?

Патрульна поліція – молода структура. У мене враження, що хтось дав команду “фас!” Все зводиться до того, що в нашій країні тільки патрульні – злочинці.
І я не здивуюсь, коли через рік, скажуть на брифінгу: “ось ми ліквідували патрульну поліцію, тим самим рівень злочинності в країні знизився на 30%, бо всі інші органи працюють згідно чинного законодавства”. І люди скажуть: “Перемога…

P.S. Я не виправдовую поліцейських, які вчиняють злочини. Стверджую, що боротьба зі злочинністю повинна бути системною і всеохоплюючою.

Може я не правий і чогось не розумію?…може це лише моя суб’єктивна думка, яка не відповідає дійсності? Поправте…

Влад Неманіхін , Харків

Автор – з правої сторони.

5 Commentaires

Les commentaires sont fermés.