Основна реформа для суду – чесно описати СРСР

Чому Зеленський проголошує план-графіки посадок?
Бо він Слуга народу, а народ вимагає посадок “корупціонерів, олігархів та представників попередньої злочинної влади” від Влади.
Чому народ вимагає посадок від виконавчої влади, адже садити має незалежний, зокрема і від виконавчої влади, суд?
Бо народ в нас родом з СРСР (якщо і не календарно, то психологічно-інтелектуально-цивілізаційно, інерція системи освіти тощо), а в СРСР не було ніякого незалежного суду.
Для сучасної людини в нашій цивілізації “не було незалежного суду” означає, що в СРСР просто не було суду, і все. Бо суд, в якому не можна виграти справу проти “держави”, не є судом в тому сенсі, як це розуміє сучасна людина в нашій цивілізації. Судом є інститут, де видають справедливість, йому однаково, між ким суперечка щодо справедливості – між двома людьми чи між людиною і Владою. Але якщо я розумію суд так – як установу, якій однаково, чи перед нею Влада, чи Олігарх – то в мене від Влади вимагати посадок злочинних Олігархів стільки ж підстав, скільки й від Олігархів вимагати посадок злочинної Влади.
Натомість в СРСР суд не був місцем видачі справедливості, суд був одним з інструментів государя, тобто партії., як і всі решти руки держави. Власне і справедливості в нормальному розумінні (як зробити так, щоб було “чесно”) в СРСР не існувало, було партійне бачення того, як “правильно має бути в суспільстві, де будують соціалізм”, і державний апарат – весь, включно з “судом” – мав це забезпечити. Адвокатури-швебракатури були для галочки і недалекої лівої публіки закордоном, як і “влада рад”.
Коли ми вимагаємо від влади посадок, ми спілкуємося з інститутами з СРСР, яких якби вже нема, але оскільки на них є потужний попит, то вони змушені матеріалізовуватися. І замість нормального суду ми отримуємо Зеленського з план-графіками посадок і суди, де замість справедливості щось інше.
Отже, нам не “конче потрібна судова реформа”, як зараз кажуть з кожної праски, нам конче потрібно чесно описати СРСР і забути про нього як про жахливий сон.