МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Уряд почав таки захищати українську книжку?

06/22/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Отже, схоже що квотування ввезення іноземних книжок відбудеться. Справа за малим - знизити податки для свого виробника?

Міжвідомча комісія схвалила Проект Постанови Кабінету Міністрів України, який передбачає запровадження щорічних квот на ввезення в Україну іноземної друкованої продукції” – зазначив В’ячеслав Кириленко.

Cьогодні в Україну різними шляхами ввозиться 70 млн. примірників іноземних книг, а загальний тираж української книги становить лише 54 млн. примірників, з яких - 49 відсотків складають підручники та посібники.

Проект Постанови передбачає, що розмір квот на імпортну друковану продукцію Кабінет Міністрів України встановлює щорічно, виходячи з необхідності поступового збільшення частки української друкованої продукції на національному ринку.

Відповідно до Проекту Постанови видавництва, що працюють в Україні, також будуть дотримуватися обов’язкової норми друку та розповсюдження частини тиражу кожного видання українською мовою. Віце-прем’єр підкреслив, що „ці норми не будуть розповсюджуватися на класичні твори російської літератури - вони виходитимуть мовою оригіналу”. Виняток також складуть, зокрема, книги мовами національних меншин України, видані коштом державного бюджету та підручники, посібники, словники з іноземних мов.

В’ячеслав Кириленко повідомив, що Держкомтелерадіо в місячний термін має внести доопрацьований Проект Постанови на розгляд Уряду.

via

Відповіді

  • 2006.06.22 | Стась

    Уряд почав таки зачищати українську книжку

    Браво! Достойный хит под занавес!

    А уважаемый вице-премьер не подумал о том, что книга - это не радио, которое фоном играет, и не реклама, которую мы смотрим помимо своего желания? Книги мы или покупаем, какие хотим, или не покупаем вовсе. Даже если полностью запретить ввоз и издание книг на русском - это не поднимет продажи книг на украинском. Разве что за счет тех книг, которые ставят на полки как декорации.

    Вице-премьер не полумал, где сейчас можно купить украинскую книгу? А если бы подумал, или прошелся пешком по магазинам и рынкам, то заметил бы, что украинская книга продается в основном в магазинах. А по кому ударит в первую очередь его идиотская идея? Не по уличным раскладкам, которые по-прежнему будут продавать сериалы "Тупой против Бешеного", завезенные контрабандой. А вот не так давно поднявшимся книжным магазинам будет нанесен такой удар, что еще неизвестно, как они его выдержат.

    И где тогда можно будет купить украинскую книжку?

    PS - интересно, а контрабандные книги будут сжигать?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.06.23 | keymaster

    Нема чого піднімати ґеволт

    Ця постанова ніяк не обмежує кількости книжок, виданих російською мовою в Україні - бо російська вже же факто визнана мовою національної меншини постановами місцевих рад Сходу. Далі - дивіться, що там написано про книжки для національних меншин.

    Проблема є не в забороні ввезення чи продажу російських книжок, а в створення сприятливих умов для виробника української книжки. Які й до сьогодні є гіршими, ніж для російських видавництв у Росії. Маленька деталь, якою жлобською є держава в стосунку до українського видавця: існує список обов"язкової розсилки нових видань коштом видавця. Наприклад, не парламентська бібліотека для підтримки видавця повинна купити книжку, яку вона хоче мати у своїй книгозбірні, а видавництво своїм коштом повинно вислати ці книжки в парламентську бібліотеку. При цьому немає підзаконних документів, які б регулювали процес списання таких книжок з кількості загального тиражу. Для малих тиражів це суттєва частина вартості видання, бо список адрес - 33, і подекуди треба вислати дві книжки. Для видань, які мають обсяг більше 15 вид. аркушів це накладений на видавництво податок сумою більше 1000 гривень. Які невідомо куди списати. І нікого це жлобство держави не обходить. Так що про підтримку видавця з боку уряду ще говорити і говорити.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.23 | Чучхе

      Якийсь антиринковий підхід

      любе квотування призводить тільки до росту бюрократї та хабарництва

      логічно було б просто поставити українських видавців в більш зручні умови, аніж іноземних (апріорно попри те, якою мовою літературу вони друкують, тим більш, що дитяча україномовна література на 75% завозиться з-за кордону), наприклад збільшивши ввізне мито. А вітчизняні видавці, наростивши обсяги, візьмуться і за україномовну продукцію

      Якщо вже ідея полягає в тому, щоб збільшити сегмент україномовних книжок, то для цього достатньо лише зробити якісь податкові пільги для видавництв, у яких україномовна продукція займає більше якогось відсотку

      хоча й така практика не виправдає себе, бо підручники чи юридична документація у нас буде завжди переважно україномовною, а розважальна та меншою мірою художня література росісйькомовною
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.23 | keymaster

        Підручник не є ринковою книжкою

        Принаймні в наших українських умовах - але і в цілому світі він теж є особливою формою книжкової продукції, але практично не продається на вільному ринку. Це державне чи місцеве (як у Штатах) замовлення, а тому це ринок для бюрократії.

        Справжня ринкова книжка, це та, яку читач купує незважаючи на чиновника.
        Наші бюрократи навмисно ввели підручники у загальну статистику книжок - щоб підкоригувати статистику під свої блискучі звіти. Для підручника немає змісту вводити пільги - держава сама платить на його видання гроші і перекладає врезультаті їх з однієї кишені в іншу. Щоправда, через дірки державної кишені дещо просипається в кишені чиновників - механізм ліцензування і т.д.

        А стосовно місцевої книжки - справді, треба дати пільги і українське книговидання саме стане на ноги. Але тут вступає в дію українська національна тварина - жаба. Вона так дусить українського парламентаря, що той справді починає думати про доцільність надання пільг і в результаті їх не надає. А з тим набором, що вони надали зараз, ми все одно стоїмо позаду Росії. А щоб догнати Росію, пільги повинні бути більшими, ніж у росіян. Але жаба не дає це зрозуміти дупутатам. Отакоє от - (с)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.06.23 | один_козак

          Може, є інша причина?

          keymaster пише:

          > А стосовно місцевої книжки - справді, треба дати пільги і українське книговидання саме стане на ноги. Але тут вступає в дію українська національна тварина - жаба. Вона так дусить українського парламентаря, що той справді починає думати про доцільність надання пільг і в результаті їх не надає. А з тим набором, що вони надали зараз, ми все одно стоїмо позаду Росії. А щоб догнати Росію, пільги повинні бути більшими, ніж у росіян. Але жаба не дає це зрозуміти дупутатам. Отакоє от - (с)

          А може є якась інша причина того нерозуміння, крім "Жаби"?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.06.23 | keymaster

            Не без того

            Але справа в тому, що жидомоскаль, який сховався у мене під ліжком, значно менше заважає мені видавати книжки, аніж наша національна тварина. У Львові в депутатському корпусі міськради немає засилля аґентів Москви - в минулому скликанні була лише одна росіянка, і та після помаранчевої революції перестала ходити на сесії. Але кожне звернення асоціації видавців приймалося з великими труднощами, депутати так і не погодились зробити тариф оренди для видавців відчутно меншим від тарифу для горілчаних магазинів, обмежуючись наданням одноразових пільг - на рік.

            А стосовно нашого звернення дати Асоціації (громадській організації, куди входять відомі львівські видавництва, від Каменяра починаючи) шматок землі на колишньому руслі Полтви (її точно не можна продати під капітальне будівництво) для організації там книжкового центру, де б і книжки продавались, і книжкові акції проводились - то його наші українсько-львівські депутати просто проіґнорували. Скромно натякаючи, що й така земля коштує гроші. Навіть, якщо її дають в оренду на 5 років. Смію запевнити, що російського консула у них за спиною я не помітив. Але нашу національну тварюку - так.

            Якщо суспільство розвиватиметься так далі - з герба Тризуб доведеться забрати. Там буде Жаба. Яка дусить козака. (вибачте за ненавмисний каламбур, не Вас мав на увазі)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.06.23 | hrushka

              Чи не має досить помаранчевих ?

              Коли наші дипутати не виповняють свої обов`язки, то потрібно дати їм знати, а коли то не помагає, то конче стати їм на пальці! Ми всі знаєм як це робити!!!
            • 2006.06.23 | один_козак

              Та я не на воріженьків натякаю))

              Я припускаю, що, можливо, законотворцям не вистачає чи то економічної вправності, чи то економічної сміливості... Це ж щоб отримати збільшення чогось у господарстві, буває іноді треба спочатку свідомо піти на зменшення, а воно страшнувато... І є показники, по яких роботу чиновників оцінюють в першу чергу і персонально, а є інші, по яких - "взагалі"...
              Нє, це, знаєте, я так собі, "філософсько" базікаю...
              Просто колись бачив, як приймаються рішення про пільги, зниження тарифів тощо... Вони ж два кінці мають, і як не туди повернеш, то може "бум" по лобі.))
          • 2006.06.23 | Timeo

            Думаю, є - і добре відома

            один_козак пише:
            > > А стосовно місцевої книжки - справді, треба дати пільги і українське книговидання саме стане на ноги. Але тут вступає в дію українська національна тварина - жаба. Вона так дусить українського парламентаря, що той справді починає думати про доцільність надання пільг і в результаті їх не надає. А з тим набором, що вони надали зараз, ми все одно стоїмо позаду Росії. А щоб догнати Росію, пільги повинні бути більшими, ніж у росіян. Але жаба не дає це зрозуміти дупутатам. Отакоє от - (с)
            > А може є якась інша причина того нерозуміння, крім "Жаби"?

            І називається вона "Пільги". На що у нас перетворюються різні пільги, преференції, сприяння, державна підтримка, особливі економічні зони, тощо - ні для кого не таємниця.
      • 2006.06.23 | saha

        Re: Якийсь антиринковий підхід

        Квотування абсолютно ринковий механізм.
        Тільки треба спочатку було зробити антидемпінгове розслідування, а потому ввести квоти.
        Чим російські книжки кращу за наші труби ????
        Вони квотують наші труби ми будемо квотувати їх товари в тому числі і книжки і все і не треба кричати, антиринок, анти ринок.
        Особливо мені подобається Рама шарп Як що так зразу антиринок, а як що то соціалізм і ніякого ринку.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.06.23 | Чучхе

          Re: Якийсь антиринковий підхід

          saha пише:
          > Квотування абсолютно ринковий механізм.

          це бюрократичний механізм, який сприяэ хабарництву, а також веде до застою в галузі. Не маючи серйозних конкурентів (вони будуть квотованими) хто буде думати про оновлення виробництва, здешевшання продукції для споживачів, де буде конкурентна боротьба врешті-решт? Так, тре створити українським видавцям рівні умови в конкуренції з російськими, але це має все рівно бути змагання за покупця а не монополізм.
        • 2006.06.23 | Роман ShaRP

          Re: Якийсь антиринковий підхід

          saha пише:
          > Особливо мені подобається Рама шарп Як що так зразу антиринок, а як що то соціалізм і ніякого ринку.

          О, превед, сахатый!

          Я что, где-то писал про "антирыночность" квот? Если таки да, в чем сильно сомневаюсь, - то пьяный был, наверное.

          Мне посыктым, что рынок, что не рынок. Я хфанатом рынка, йесли ты не заметил, не являюсь. Я принципиально против
          1) любых квот на импорт печатной продукции.
          2) любых языковых квот в издательском вопросе.

          Потому что считаю их маразмом и лоббизмом, направленным на поддержку "приближенных" из издательстко-писательского меньшинства и назюзюнал-маргиналов за счет увеличения нагрузки на большинство читающих без какой-либо пользы для них.

          А рынок - пусть вступит в сексуальные отношения с популярным одомашненым непарнопкопытным.

          Понял, сахатый?

          Пака-пака, сахатый!
        • 2006.06.24 | Englishman

          Re: Якийсь антиринковий підхід

          saha пише:
          > Квотування абсолютно ринковий механізм.

          ні, не ринковий. Спробуйте зробити пошук по elimination of non-tariff barriers, і ви зрозумієте, про що я. Якщо все-таки будуть складності з розумінням, я можу дати більше інформації.

          > Тільки треба спочатку було зробити антидемпінгове розслідування, а потому ввести квоти.

          Угу. Але я чомусь сумніваюся, що хтось демпінгує іноземні книжки в Україні.

          > Чим російські книжки кращу за наші труби ????
          > Вони квотують наші труби ми будемо квотувати їх товари в тому числі і книжки і все і не треба кричати, антиринок, анти ринок.

          а ви в курсі, що квоти введуть на всі ІНОЗЕМНІ книжки, а не тільки українські? Не кажучи вже про нові зобов"язання України перед СОТ?
  • 2006.06.23 | alx_1904

    Контрабандисты, пираты таки поставят Кириленко памятник

    из золота.
    Ну и все партии, сторонники русского-2го гос. скажут ОГРОМНОЕ СПАСИБО, за такой подарок, на пару с Европейским судом.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.24 | ОРИШКА

      Re: Контрабандисты, пираты таки поставят Кириленко памятник

      Да, уважаемые, все мудрые разговоры свыше - в пользу бедных, они пока разбиваются об один камушек преткновения - контрабанду. До тех пор, пока скока-скока процентов товаров в Украине будут контрабандными (?), до тех пор все рассуждение о национальном производителе, включая книгу, будут сплетнями в турецкой бане. Начинать нужно на таможнях. Уже было. Кто возьмется опять? И еще - перекрыть контрабанду - за какие деньги будут покупать легитимные но дорогие товары жители нашей провинции, которые тугими кошельками не хвастаются? И даже дешевую украинскую книжку они не купят - все деньги уйдут на товары первой необходимости.

      Есть же приоритетные моменты, да? А то получается - если нет хлеба, почему бы не откушать пирожных?
  • 2006.06.24 | Горицвіт

    на цю тему в коаліційній угоді

    (якщо вважати, що УП дістався справжій текст) написано:

    "...створити систему податкових та інвестиційних стимулів для розвитку українського кінематографу та книговидання, а також систему державних грантів видавництвам для фінансової підтримки україномовних проектів;"


    Тут ширші заходи за той проект постанови.
  • 2006.06.24 | Забойщик

    О книгах,языке и контрабанде ....

    Вчера не поленился проехался по нашим книжным магазинам.Книг на украинском практически нет.Какие-то полупорножурналы есть. Спрашиваю: "Почему нет?" (меня все продавцы книжных знают, я постоянный покупатель). Нужно было видеть глаза этих девочек. У меня возникло впечатление,что они видят перед собой душегуба с окровавленным топором в руках!
    Поговорил с хозяином черырех книжных магазинов.Он около 30% книг продает под заказ. Говорит, что на украинском ему заказали ОДИН раз (какую-то экономическую энциклопедию) и узнав цену (около 100 гривок) отказались.
    Далее: говорит, что настоящей контрабанды очень мало. Уже давно наши украинские издатели печатают издаваемую в России продукцию здесь в Украине подпольно. То есть отчитываются за один вид подукции, а на самом деле.... Говорит, что копии точные, но каКчество украинское.
    Кто знает так ли это?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.24 | Роман ShaRP

      Вполне возможно.

      Забойщик пише:
      > Далее: говорит, что настоящей контрабанды очень мало. Уже давно наши украинские издатели печатают издаваемую в России продукцию здесь в Украине подпольно. То есть отчитываются за один вид подукции, а на самом деле.... Говорит, что копии точные, но каКчество украинское.

      Ну, если под Акунина в прошлом году слабали -- то почему бы и нет? ;)

      Продавцу-то какая разница? Лишь бы с первого прочтения не разваливалось.

      А строгость законов, как всегда, компенсируется...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.25 | ОРИШКА

        Re: Вполне возможно.

        Так и вопрос в том зависает - кто победит контрабанду внешнюю и внутреннюю, кот.со времен Остапа Бендера имеет нашу экономику и потребителя с хохотом и молодецким свистом?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.06.25 | Забойщик

          Контрабанду может победить ТОЛЬКО разумная экономическая политик

          Если мовнорзабоченные будут вводить квоты на тот вид товара (русскоязычную книгу) , который необходим потребителю - контрабанда будет процветать до момента масового распространения интернет. Хотя часть ее останется, для тех потребителей которые любят именно книгу.
          Тупая идея ВСЕГДА проигрывает жизни.
        • 2006.06.25 | Роман ShaRP

          Уж кто кого, уж кто куда, мы никогда не знаем.

          ОРИШКА пише:
          > Так и вопрос в том зависает - кто победит контрабанду внешнюю и внутреннюю, кот.со времен Остапа Бендера имеет нашу экономику и потребителя с хохотом и молодецким свистом?

          Тут Вы неправы. Контрабанда/контрафакт, как правило, не "имение" потребителя, а удовлетворение его желаний (касаемо более низкой цены товара, например).

          Что касается экономики - вопрос тоже не так прост, как может показаться. С одной стороны, к примеру, недополучит бюджет денег за акциз с контрабандных сигарет. С другой - тот, кто их купил и сэкономил на этой цене за счет акциза -- он эти деньги может как раз пустить в оборот нашей экономики.

          То же самое и с контрафактом. Деньги за него платятся мимо бюджетных сборов, зато их больше остается в стране, а меньше уезжает в Америку.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.06.25 | ОРИШКА

            Re: Уж кто кого, уж кто куда, мы никогда не знаем.

            Ой, Роман, я же то же самое (где-то так) как-то сказала одному толстому экономисту, а он снисходительно так снизошел до разъяснения, мол, деточка, бюджет в таком случае денег недополучит, и твоя бабущка без пенсии останется.
            Ваше : \"...тот, кто их купил и сэкономил на этой цене за счет акциза -- он эти деньги может как раз пустить в оборот нашей экономики...\"
            Тогда здесь - ключевое слово - \"может\". Он же может купить чегой-то на какой-то фирме, которая налоги не доплачивает, зарплату в конверте, и так внутри страны какие-то разноцветные бумажки оборачиваются, а до бюджета не доходят... А это пенсии..
            Наши старички - не бессловесны, на улицы исправно за коммунистами выходят, да толку нет, наши врачи и учителя - привыкли и подрабатывают, на развитие маленьких провинциальных прелестных городишек денег не-ту-ти...
            Так я себе своими гуманитарными извилинами домыслила.

            А теперь являетесь Вы, и возмущаете девичье самоуважение к пониманию экономических законов. И за кем мне теперь бежать? Ну как понять, кто прав и почем? :-)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.06.25 | Роман ShaRP

              Возможны самые разные варианты.

              ОРИШКА пише:
              > Ой, Роман, я же то же самое (где-то так) как-то сказала одному толстому экономисту, а он снисходительно так снизошел до разъяснения, мол, деточка, бюджет в таком случае денег недополучит, и твоя бабущка без пенсии останется.

              Из "Законов Мэрфи":
              Наблюдение Хонгрена
              Среди экономистов реальный мир зачастую считается частным случаем.


              Вы когда-нибудь видели, как выглядит здание городской/областной налоговой или таможни? ;) По-моему там бабушкиной пенсии больший процент...

              Далее. Наши люди живут семьями. Как сказал когда-то на этом форуме один его автор, "сколько кому я должен, я сам отдам без Азарова и прочих б..."

              > Тогда здесь - ключевое слово - \"может\". Он же может купить чегой-то на какой-то фирме, которая налоги не доплачивает, зарплату в конверте, и так внутри страны какие-то разноцветные бумажки оборачиваются, а до бюджета не доходят... А это пенсии..

              Давайте раз уж начали говорить о контрабанде, так о контрабанде. Ну я еще контрафакт дописал.

              Я же не говорю, что "контрабанда обязательно хорошо". Я говорю, что может быть по-всякому, и очень трудно выяснить, как лучше.

              Например, борются с контрабандой мяса. Почему? Потому что контрабандное мясо дешевле. Но если мясо будет дешевле, то пенсионеру надо будет потратить меньше денег, чтобы поесть мяса. То есть ему не нужна будет такая уж большая пенсия, правильно?

              Обратная сторона палки тоже есть, конечно. Не получает денег отечественный производитель мяса, кто-то сидит без работы и т.д. и т.п.


              Что надо делать? Надо посидеть, подумать, и прикинуть, что выгоднее и разумнее. В конкретном случае с книгами никто так не делал. "Вот хочу", и все.

              А можно и квоты на ввоз мобильников ввезти. Не вопрос. Сделали же в прошлом или позапрошлом году "украинский мобильник". Размером как хорррошая рация, но сделали. Так что, вводим квоты? Поддержим производителя?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.06.25 | ОРИШКА

                Re: Возможны самые разные варианты.

                Не, Роман, на производителя отечественного вы меня полностью не уговорите. Не, ну если по прямому назначению - не возражаю. :-) Огурцы, опять же, вкуснее, ну, там, сало, кофточки-штанишки тоже ничего бывают, правда, редко. Все остальное - не хвакт.

                В общем, я не знаю, за кем идти, кого слушать, хорошо пока нам служит контрабанда, или плохо. У меня образование не то, а умным людЯм привыкла верить. А вас много. Правда, я человек законопослушный. Лучше я посижу, подожду. Сама чего-нибудь отечественное придумаю, а вы все мне поможете. ОК?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".