МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Их нравы": про роль УПЦ(МП) в 2-й світовій бійні

11/05/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Від Майдан-ІНФОРМу: Наводимо до Вашої уваги повідомлення на тему "Их нравы". Вважаємо за зайве згадувати про аксіому "Радянський Союз = Фашистська Німеччина", а також коментувати чергову участь УПЦ(МП) в реанімації людиноненависницького привиду Радянського Союзу та міфу про "Велику Вітчизняну Війну". Читайте і робіть свої висновки про всіх причетних до популяризації маргінальної події:
У Києві презентували книгу «Молитва за перемогу»
Об'ємна праця присвячена ролі Православної Церкви у перемозі Радянського Союзу у Великій Вітчизняній війні.

Сьогодні у Києві відбулася презентації книги «Молитва за перемогу», автором якої є настоятелька Свято-Михайлівського жіночого монастиря в Одесі ігуменя Серафима. Об'ємна праця присвячена ролі Православної Церкви у перемозі Радянського Союзу у Великій Вітчизняній війні. Тираж нової книги – одна тисяча екземплярів, повідомляє «Новый регион».

Презентація видання відбулася у київському музеї Великої Вітчизняної війни, куди були запрошені ветерани і представники духівництва. До присутніх з пастирським словом звернувся предстоятель Української Православної Церкви Московського Патріархату митрополит Київський Володимир.

У залі був відслужений молебень, потім на великому екрані почалася трансляція кадрів військової хроніки, звучав голос Левітана, при цьому ветерани не могли стримати зліз.

Джерело: Офiцiйний веб-портал Київської мiської влади

Відповіді

  • 2006.11.05 | Глущенко

    Re: "Их нравы": про роль УПЦ(МП) в 2-й світовій бійні

    Добрий день, панове.

    В цій новині мене дуже ображає так звана аксиома "Радянський союз = Фашистська Німеччина". Я вже давно являюсь читачем Вашого сайту, але в мене викликає обурення Ваше ставлення до моєї Батьківщини.

    Країна, в котрій я народився, називалася "Радянський союз, чи СРСР", що би зараз не писали в моєму паспорті. Саме ця країна запускала кораблі в космос та ставила за мету нарешті побудувати суспільство, в котрому люди оцінювалися би не за кількісттю наявних грошей, а за ідеалами гуманізму: власне скільки користі людина зробила для людства. Перша в світі країна котра намагалася роз'яснити людям їх відповідальність не перед Богом, а перед самими собою. Саме в цьому заключається її відмінність від фашистської Німеччини, котра з самого початку за національну мету ставила ідею ненавісті до інших народів.

    Звичайно, я погоджуюся, занадто багато було поганого, інакше ця держава би не зникла. Але не можна паплюжити ідею радянського народу та країни, в котрому цей народ жив разом з іншими більш старими народами тільки через те, що на чолі держави опинилися головним чином покидьки.

    В СРСР працювали всесвітньо відомі діячі культури, науки та мистецтв, серед яких був Єфремов, Корольов, Мухіна, брати Стругатські... Перелік зайняв би багато сторінок.

    Я розумію, що у кожної людини свої ідеі та світогляд, але прошу поважати і протилежну Вашому сайту точку зору і поважати історію, якою б поганою ви її не бачили.

    Ваш сайт цікаво читати, але подібні слова, як в цій новині, що час від часу бачу на його сторінках, роблять його просто необ'єктивним. Ви ж, наскільки я розумію, за демократичне суспільство, то ж поважайте навіть тих, хто з Вами не згоден.

    З повагою,
    С. Глущенко
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.05 | Вячеслав Хаврусь

      Цікаво, цікаво...

      Глущенко пише:
      > Добрий день, панове.
      І Вам добрий!


      > Країна, в котрій я народився, називалася "Радянський союз, чи СРСР", що би зараз не писали в моєму паспорті.
      Аналогічно.


      > Саме ця країна запускала кораблі в космос
      І що з того? Он Штати, Китай, Росія чи інші країни запускають, то їх нам треба лише за це любити? ЧИ не подумали ВИ над тим, що будь-яка існуюча держава - це особистий ворог громадянина, а будь-які успіхи цієї держави досягаються за рахунок страждань, поневоленння, etc. якщо не власних громадян, то чужих? За кого Ви вболіваєте? За себе, чи за свого поневолювача? Мені здається, що саме за поневолювача... Дуже жаль...


      > та ставила за мету нарешті побудувати суспільство, в котрому люди оцінювалися би не за кількісттю наявних грошей, а за ідеалами гуманізму: власне скільки користі людина зробила для людства.
      Це вже для мене щось нове. Я досить тривалий час прожив в свідомому віці за часів СРСР, і мушу сказати, що ці ідеали були для зомбування "біомаси". На жаль, вже тоді на повну потужність існувала система, де "побеждает подлейший", люди все це бачили і тому мало хто вірив ідеалам (нехай вони інколи були мільйон разів вірними!). Ви не бачите тут трагедії? І чи не в цьому була причина руйнування СРСР?


      > Перша в світі країна котра намагалася роз'яснити людям їх відповідальність не перед Богом, а перед самими собою. Саме в цьому заключається її відмінність від фашистської Німеччини, котра з самого початку за національну мету ставила ідею ненавісті до інших народів.
      Не погоджуюсь. Чи відомо Вам, що саме Ралянський Союз разом зі Сталіним спровокував 2-у світову війну ("Мы на горе всем буржуям мировой пожар раздуем!"), викохав Гітлера, якому нічого не лишалося, як першим напасти на Радянський Союз, який сам за кілька тижнів готувався до переможного рейду Європою? А потім всю цю бійню цинічно назвали "Великой Отечественной Войной"? А голодомори в СРСР? А гулаги СРСР з "ворогами народу" - аналоги німецьких концентраційних таборів? То чим СРСР кращий за фашистську Німеччину?


      > Звичайно, я погоджуюся, занадто багато було поганого, інакше ця держава би не зникла. Але не можна паплюжити ідею радянського народу та країни, в котрому цей народ жив разом з іншими більш старими народами тільки через те, що на чолі держави опинилися головним чином покидьки.
      Див. вище! Не було ідеї, була ідейна мішура для прикриття покидьків. Ніхто крім покидьків на чолі тієї системи (і нинішньої в Україні також) не міг існувати.


      > В СРСР працювали всесвітньо відомі діячі культури, науки та мистецтв, серед яких був Єфремов, Корольов, Мухіна, брати Стругатські... Перелік зайняв би багато сторінок.
      І що з того? А от Енштейн мав теж відношення до Німеччини! І інших багато визнаних творців та митців. Прошу Вас, не плутайте державу з особистостями! Ті особистості як правило існують не завдяки державі, а всупереч.


      > Я розумію, що у кожної людини свої ідеі та світогляд, але прошу поважати і протилежну Вашому сайту точку зору і поважати історію, якою б поганою ви її не бачили.
      Хай будуть ідеї та світогляд. Це Ваше право. І є істина. НМД ці речі в ідеалі мали б якщо не співпадати, то мати тенденцію до цього. На жаль, існуючі традиційні міти не дозволяють багатьом з нас це зробити.


      > Ваш сайт цікаво читати, але подібні слова, як в цій новині, що час від часу бачу на його сторінках, роблять його просто необ'єктивним.
      Сподіваюся, написане мною вище Вас переконає. Не переконав? Це Ваше право - живіть з Вашим уявленнем.


      > Ви ж, наскільки я розумію, за демократичне суспільство, то ж поважайте навіть тих, хто з Вами не згоден.
      Та будь ласка. Сподіваюся, Ви поважаєте право новинаря, який ставив цю новину, на власну думку та коментар?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.11.05 | Глущенко

        Re: Цікаво, цікаво...

        Іще раз добрий день,

        > > Саме ця країна запускала кораблі в космос
        > І що з того? Он Штати, Китай, Росія чи інші країни запускають, то їх нам треба лише за це любити?

        Не "лише" за це, але я дуже вдячний будь-якій країні, що намагається підкорити простір та сили природи та застосувати їх на користь людству. Земля перенаселена, і тому освоєння космосу вважаю єдиною можливісттю виживання людства як виду.

        Радянський Союз перший розпочав дослідження космосу. Без "космічних перегонів" США, Китай, та тим паче Росія ніколи б не почали цих дослідженнь, оскільки це просто економічно невигідно і потребує вложення величезних грошей. А зараз завдяки ініціативі 50-річної давності я можу насолоджуватися спілкуванням з Вами.

        > ЧИ не подумали ВИ над тим, що будь-яка існуюча держава - це особистий ворог громадянина,

        Цілком з Вами погоджуюсь. Взагалі, я прихильник прямої демократії.

        > а будь-які успіхи цієї держави досягаються за рахунок страждань, поневоленння, etc. якщо не власних громадян, то чужих?

        А це вже не обов'язково, хоча часто так буває.

        > За кого Ви вболіваєте? За себе, чи за свого поневолювача? Мені здається, що саме за поневолювача... Дуже жаль...

        Я вболіваю за організацію, яка допоможе мені втілити мої ідеї і якій би були потрібні мої здібності. Нажаль, бачу, що Україні вони не потрібні. Але Радянському Союзу вчені були потрібні.

        >
        > > та ставила за мету нарешті побудувати суспільство, в котрому люди оцінювалися би не за кількісттю наявних грошей, а за ідеалами гуманізму: власне скільки користі людина зробила для людства.
        > Це вже для мене щось нове. Я досить тривалий час прожив в свідомому віці за часів СРСР, і мушу сказати, що ці ідеали були для зомбування "біомаси". На жаль, вже тоді на повну потужність існувала система, де "побеждает подлейший", люди все це бачили і тому мало хто вірив ідеалам (нехай вони інколи були мільйон разів вірними!). Ви не бачите тут трагедії? І чи не в цьому була причина руйнування СРСР?

        Саме так, бачу і вважаю, що це трагедія. Тим більш що зароджувалася ця ідеологія зовсім не для зомбіювання, а дійсно як спроба зробити світ краще. Це дуже прикро, що подібні ідеали зараз знецінені через те що їми прикривалися не дуже хороші люди.

        >
        >
        > > Перша в світі країна котра намагалася роз'яснити людям їх відповідальність не перед Богом, а перед самими собою. Саме в цьому заключається її відмінність від фашистської Німеччини, котра з самого початку за національну мету ставила ідею ненавісті до інших народів.
        > Не погоджуюсь. Чи відомо Вам, що саме Ралянський Союз разом зі Сталіним спровокував 2-у світову війну ("Мы на горе всем буржуям мировой пожар раздуем!"), викохав Гітлера, якому нічого не лишалося, як першим напасти на Радянський Союз, який сам за кілька тижнів готувався до переможного рейду Європою? А потім всю цю бійню цинічно назвали "Великой Отечественной Войной"? А голодомори в СРСР? А гулаги СРСР з "ворогами народу" - аналоги німецьких концентраційних таборів? То чим СРСР кращий за фашистську Німеччину?

        Ви мене нажаль не зрозуміли. Хто на кого першим напав - це питання, здається, вже вирішити неможливо. Занадто багато зроблено підтасовок фактів і в один і в інший бік. Справа в іншому, саме в ідеології. В СРСР, навіть для прикриття, але ідеологія все ж таки була спрямована на любов до людини. У Німеччині - на ненавість. В СРСР весь час тривала боротьба між дійсно хорошими людьми, що вірили в ідеологію, і покидьками, котрі їй прикривалися. Люди все ж таки досягли в чомусь тих цілей, котрі ставилися. В Німеччині ніякої внутрішньої боротьби не було. Все було ясно, хто добрий, а хто поганий. Тому і зникла подібна імперія за лічені роки.

        Щодо новинаря, то навіть з суто логічної точки зору неможливо називати "аксиомою" те, біля чого і до сих пір проходять суперечки. Якщо подивитися в словник, то можна знайти:

        АКСИОМА (греч. axioma), положение, принимаемое без логического доказательства в силу непосредственной убедительности

        Не можна називати аксиомою те, з чим не погоджується значний процент людей.

        Дуже вдячний за цікаву розмову
        З повагою,
        Сергій Глущенко
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.11.05 | Вячеслав Хаврусь

          Re: Цікаво, цікаво...

          Глущенко пише:
          > > > Саме ця країна запускала кораблі в космос
          > > І що з того? Он Штати, Китай, Росія чи інші країни запускають, то їх нам треба лише за це любити?
          > Не "лише" за це, але я дуже вдячний будь-якій країні, що намагається підкорити простір та сили природи та застосувати їх на користь людству.
          Кгм, здається, вже допідкорювалися, що нині що далі, то більше навіть політики б"ють на сполох в зв"язку з глобальним потеплінням та вичерпанням земних ресурсів. Нагадаю, що в останні місяці сталася знакова подія: людство внаслідок свого збільшення та потягу до "благ цивілізації" почало споживати більше, ніж нині здатна виробити планета Земля. Вас це не лякає? Чи не краще говорити, що ми маємо не "підкорювати", а жити в злагоді з оточуючим світом, співпрацюючи з ним, як дбайливий господар?


          > Земля перенаселена
          Золоті слова! Плюс додайте, що деякі "земляни" живуть "нє по срєдствам" - див. вище.


          > , і тому освоєння космосу вважаю єдиною можливісттю виживання людства як виду.
          Логіка невірна. Поки сонце зійде, то роса очі виїсть. Чи не краще вже зараз почати працювати над енергозбереженням та альтернативною енергеткиою на Землі? Ви читали дискусійну статтю про енергетичний напрямок в розвитку Майдану та її обговорення - http://www2.maidan.org.ua/n/free/1161374371 ? Долучайтеся!


          > Радянський Союз перший розпочав дослідження космосу.
          Навіщо? Щоб завоювати та підкорити собі інші держави?


          > Без "космічних перегонів" США, Китай, та тим паче Росія ніколи б не почали цих дослідженнь, оскільки це просто економічно невигідно і потребує вложення величезних грошей. А зараз завдяки ініціативі 50-річної давності я можу насолоджуватися спілкуванням з Вами.
          Як на мене, зв"язок не надто очевидний. Не було б космосу, то нині для роботи Інтернет чудово працюють оптоволоконні канали зв"язку.


          > > а будь-які успіхи цієї держави досягаються за рахунок страждань, поневоленння, etc. якщо не власних громадян, то чужих?
          > А це вже не обов'язково, хоча часто так буває.
          Та ні, все-таки обов"язково. В усякому випадку мені інші приклади просто не відомі. Якщо знаєте - факти в студію!


          > > За кого Ви вболіваєте? За себе, чи за свого поневолювача? Мені здається, що саме за поневолювача... Дуже жаль...
          > Я вболіваю за організацію, яка допоможе мені втілити мої ідеї і якій би були потрібні мої здібності. Нажаль, бачу, що Україні вони не потрібні. Але Радянському Союзу вчені були потрібні.
          Ше раз питаю: навіщо? Щоб створити найпотужнішу ядерну бомбу та шантажувати нею весь світ? Щоб готуватися до війни? Вам це треба? Мені точно не треба.


          > > > та ставила за мету нарешті побудувати суспільство, в котрому люди оцінювалися би не за кількісттю наявних грошей, а за ідеалами гуманізму: власне скільки користі людина зробила для людства.
          > > Це вже для мене щось нове. Я досить тривалий час прожив в свідомому віці за часів СРСР, і мушу сказати, що ці ідеали були для зомбування "біомаси". На жаль, вже тоді на повну потужність існувала система, де "побеждает подлейший", люди все це бачили і тому мало хто вірив ідеалам (нехай вони інколи були мільйон разів вірними!). Ви не бачите тут трагедії? І чи не в цьому була причина руйнування СРСР?
          > Саме так, бачу і вважаю, що це трагедія. Тим більш що зароджувалася ця ідеологія зовсім не для зомбіювання, а дійсно як спроба зробити світ краще. Це дуже прикро, що подібні ідеали зараз знецінені через те що їми прикривалися не дуже хороші люди.
          Здається, ви знову про своє. А як же система, де "побеждает подлейший"? Почніть з неї, і тоді зрозумієте, що не можна пропагувати найправильніші речі, будучи самому негідником. Їм просто не повірять і заодно ідея буде дискредитована. Як в повідомленні про роль УПЦ(МП) в другій світовій війні.

          За визначенням будь-яка церква не може брати участь у звершенні та популяризації насильства (конкретно тут - війна), яким би воно доцільним чи недоцільним не було. Бо це тоді не церква, а підстилка владоможців. Що ми успішно й спостерігаємо в тих чи інших варіантах для православної церкви протягом останньої майже тисячі років.


          > Ви мене нажаль не зрозуміли. Хто на кого першим напав - це питання, здається, вже вирішити неможливо. Занадто багато зроблено підтасовок фактів і в один і в інший бік. Справа в іншому, саме в ідеології. В СРСР, навіть для прикриття, але ідеологія все ж таки була спрямована на любов до людини. У Німеччині - на ненавість. В СРСР весь час тривала боротьба між дійсно хорошими людьми, що вірили в ідеологію, і покидьками, котрі їй прикривалися. Люди все ж таки досягли в чомусь тих цілей, котрі ставилися. В Німеччині ніякої внутрішньої боротьби не було. Все було ясно, хто добрий, а хто поганий. Тому і зникла подібна імперія за лічені роки.
          Трохи не так. Згадайте тезу: "побеждает подлейший". СРСР виявився переможцем і проіснував більше, ніж Німеччина, і не тому, що в когось була вірна чи невірна ідеологія.


          > Щодо новинаря, то навіть з суто логічної точки зору неможливо називати "аксиомою" те, біля чого і до сих пір проходять суперечки. Якщо подивитися в словник, то можна знайти:
          > АКСИОМА (греч. axioma), положение, принимаемое без логического доказательства в силу непосредственной убедительности
          > Не можна називати аксиомою те, з чим не погоджується значний процент людей.
          Але від того вони не перестають бути аксіомами. В усякому випадку для великої частини новинарів Майдану.


          > Дуже вдячний за цікаву розмову
          Та будь ласка. Взагалі я б радив Вам зареєструватися, тоді Ваші повідомлення відразу з"являтимуться на Майдані без втручання модератора.
      • 2006.11.05 | Забойщик

        Небольшое дополнение


        Не погоджуюсь. Чи відомо Вам, що саме Ралянський Союз разом зі Сталіним спровокував 2-у світову війну ("Мы на горе всем буржуям мировой пожар раздуем!"),

        Не "спровоцировал", а совместно с Гитлером 17 сентября 1939 НАЧАЛ Вторую мировую.

        викохав Гітлера,

        Не только помог прийти ему к власти,но и вооружил Германию.Процесс вооружения Германии ,ВОПРЕКИ положениям Версальского договора,был начал ещё Лениным и Троцким.И не только вооружения,но и обучения германских военных - лётчиков,танкистов,химвойска.

        якому нічого не лишалося, як першим напасти на Радянський Союз, який сам за кілька тижнів готувався до переможного рейду Європою?

        Нападение было назначено Сталиным на 2 июля 1941 года.

        А потім всю цю бійню цинічно назвали "Великой Отечественной Войной"? А голодомори в СРСР? А гулаги СРСР з "ворогами народу" - аналоги німецьких концентраційних таборів? То чим СРСР кращий за фашистську Німеччину?

        По поводу вступления СССР в войну: http://maidan.org.ua/static/mai/1131118851.html
        и
        http://maidan.org.ua/static/mai/1131404523.html
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.11.06 | толя дейнека

          Re: Небольшое дополнение

          ссср не входив в систему Версальських угод.
          Версальський договір - теж пісня в собі, багато хто винуватить саме його у відтворенні Світової війни
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.11.06 | Забойщик

            Re: Небольшое дополнение

            06-11-2006 02:14, толя дейнека
            Re: Небольшое дополнение



            ссср не входив в систему Версальських угод.

            Естественно! Когда начиналось сотрудничество Сов.России и Германии (1919 г) то СССР ещё не был создан. ;) Естественно,что Сов.Россия не входила в Версальский договор,но.... Сотрудничество Ленина,Троцкого и фон Секта было затеяно не просто с целью СОХРАНЕНИЯ,по мере возможности,военного потенциала Германии,но с целью подготовить Гнрманию и Сов.Россию к совместной войне против Западных демократий.

            Версальський договір - теж пісня в собі, багато хто винуватить саме його у відтворенні Світової війни

            Совершенно верно! Несправедливая система контрибуций позволила военным Германии сохранить у населения чувство обиды на страны победительныцы и жажду РЕВАНША. Не всё конечно столь однозначно,но вина стран победительниц несомненно имела место быть!
    • 2006.11.05 | damoradan

      Браво, пишите еще...

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.11.05 | Адвокат ...

        Гета точно. Я років 15-ть такого не читав.

    • 2006.11.05 | Sean

      Щось подібне я колись читав

      Була така газета, звала си "Піонєрская правда".


      Глущенко пише:
      > В СРСР працювали всесвітньо відомі діячі культури, науки та мистецтв, серед яких був Єфремов, Корольов, Мухіна, брати Стругатські... Перелік зайняв би багато сторінок.
      А скілько працювало на Бєламорканалє....

      Вам би, пане, горн і барабан.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.11.05 | Адвокат ...

        Я-я, натюрліх!

        Таке дійсно дукували в "Піонєрской правдє". І "Комсомольськой", і в "Рабочєй", і просто "Правдє"...
  • 2006.11.05 | damoradan

    Лицемерие, возведенное в 16ю степень...

    Для справки: Серафима - депутат одесского горсовета от ПР (номер 3 в списке). Гниды...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.05 | S.D.

      Re: Лицемерие, возведенное в 16ю степень...

      Если вспомнить биографию Серафимы, думаю, рефераты на тему "Роль _______ в Великой Отечественной войне" ей писать не впервой.
  • 2006.11.05 | пан Roller

    КГ/АМ

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.05 | AC/DC

      АС/DC

  • 2006.11.07 | Юрій Зарицький

    Re:Да к міровой пабєдє смєлєє в бой,бєрєгі рубєжі совєтскій часо

    Там на граніце нє слишно агня
    Товаріщ Варашілов сєдлаєт коня
    Да к міровой пабєдє смєлєє в бой,
    Бєрєгі рубєжі совєтскій часовой.

    Я теж,пане Сергію Глущенко,добре пам"ятаю ці часи коли у СССР запускали космічні "мирні" кораблі,то ми,солдати, в совармії співали три роки,кожного дня на вєчєрнєй прогулці, тобто озвучували той ідеологічний бред страни совєтов - одночасно і "к міровой пабєдє",і "бєрєчь рубєжі".До сьогодні пам"ятаю ці "строєвиє пєсні" совєтских часів,в яких вбивалося в голови солдатів подвійні стандарти - ми,совнарод не хочемо війни,ми - мирні люди,але ми мріємо про світове панування.Ці тези невпинно клепала компартія,кожна державна установа кожному громадянину.Приватних установ,закладів не існувало.Приватної думки теж.Незгідних з партією і політикою імперії теж не було.Тобто,хто мислив інакше,сидів за колючим дротом,або,в гіршому випадку, знищувався фізично.
    Невже Ви не розумієте,п.Сергію,який жах чекав Європу,Америку,Африку,ввесь світ,якби совєтскій імперіалізм здійснив свої плани "мірової побєди"? От де вже б відвели душу душогуби - завели б ГУЛАГИ в Америці і Африці,видавали би талони на скарпетки,цукор,труси і інший дефіцит,організували б черги на житло,якого люди чекають ще й дотепер.А які вдячні були б за це фіни,італійці,французи,американці...Думаю,що треба обов"язково верховній раді прийняти закон про відзначення Дня пам"яті зникнення СССР і рекомендувати світовому товариству відзначати його весело з радістю і без жалю.Правда,колишнім громадянам СССР,кому минуле,як страшний сон,а кому незабутні пільги і привілеї,жирне ,безтурботне життя,спецмагазини,отоварення в "Бєрьозках".От і жаліють за цим усім ті,хто вірно служив системі,в т.ч.і московська церква,священники якої,перед призначенням на церковну службу,приходили в міський комітет партії на бесіду до секретаря міському,чи райкому партії,а пізніше здавали звіти в комітет партії - хто вінчався,чи хрестив дітей,чи хоронив родичів зі священником.Це така "совєтская дєйствітєльность",і ніхто,і ніколи її не відбілить,як би не старався...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".