МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Коротка лава запасних

06/25/2007 | DADDY
Я особисто знаю багато людей, які разом з блоком „Наша Україна” пройшли вибори 2002, 2004 та 2006. Ці люди не займали керівних посад в виборчих штабах та партійних виконкомах. Вони робили значно більше, ніж більшість політ-бюрократів. Вони самостійно організовували та проводили тренінги для спостерігачів та членів ДВК, вони працювали в виборчих комісіях і протидіяли фальсифікаціям, вони на морозі роздавали листівки, ходили „від дверей до дверей”, агітували за „Нашу Україну” у своїх дворах, в електричках, в чергах до дільничних лікарів та до інспекторів пенсійного фонду. Вони ж винесли на собі тягар жовтня – листопада - грудня 2004-го.
Впевнений, що те саме можна сказати про тих активістів, свідомих громадян України, хто працював на переможні відсотки БЮТ.
Більшість з цих людей має високий освітній рівень, вони свідомо і послідовно підтримували і ще продовжують підтримувати колишніх помаранчевих. Саме вони мали б стати тим кадровим резервом, якого так не вистачало у 2005-му. Але, але..
Чи то наші провідники погано навчалися в школах та університетах, чи то відкинули разом з комуністичною ідеологією і корисний досвід виховання та підбору кадрів, який мала КПРС. Комуністичний монстр чітко розумів правдивість слів вусатого таргана: „Кадри вирішують все” – і пестив кадрове поповнення, починаючи хіба що не з віку жовтенят.
Створена за радянських часів система номенклатури була огидна і врешті-решт шкідлива, бо підтримувала „на плаву” в тому числі і всіляке лайно, здатне лише на цитування класиків марксизму-ленінізму та виконання наказів керівництва. Але увагу до власних кадрів, на мою думку, потрібно було б запозичити. До речі, яскравим прикладом якісної роботи радянсько – комуністичної якісної кадрової роботи може прислужитися сьогоднішній прєм…прим… прем…, коротше проФФесор: послідовний, поФФесійний зліт від автобази до Кабміну.
Не знаю, як відбувалася в БЮТ відзнака активістів, а в НСНУ найактивніші за роботу у 2004-му отримали рамочку з символікою Президента, з друкованою подякою за підписом місцевого партійного керманича.
Був колись такий італійський фільм – „Слідство закінчилося. Забудьте”. В нашій реальності ми всі є діючими особами та виконавцями у нескінченному серіалі „Вибори закінчилися. Забудьте”.
За компанію 2006-го активістам забули подякувати взагалі – бо ж ми програли вибори.
Тобто замість уважного відношення до активу, замість послідовного відбору, навчання та просування своїх кадрів маємо звичну після виборчу картину відношення до свого прихильника як до відпрацьованого матеріалу, порожньої породи („порожняка”, який Донбас не гонить), або просто, як до використаного нацюцюрника. Про деяких просто забули, бо ж не потрібні вже, а деяких про всяк випадок виключили з партії, аби не заважали своєю активністю будувати колгосп „Тихе життя”.
Цікаво, що таке відношення до своїх людей існує і сьогодні, коли країна і всі політичні сили, нібито, втягується у передвиборчий стан.
Скільки у нас склало повноважень опозиційних нардепів? – Десь 160, чи 165? Перемножуємо цю цифру на 4 (по кількості штатних помічників нардепа) – виходить десь 660 кваліфікованих, обізнаних в політ технологіях, аналітиці, апаратно-бюрократичних правилах, „в дошку” своїх людей. На сьогодні вони звільнені з апарату В(з)Р так саме, як звільнені нардепи – ось вам кадровий резерв для виборчої компанії, для після виборчого формування вертикалі демократичної влади. Ні, їм сказали: „Аревідерчі, Рома, бувай здорова”.
Ці люди завдяки своїй кваліфікації і фаху роботу і місце в політиці чи громадській діяльності обов‘язково знайдуть. Але чи прийдуть вони завтра працювати на перемогу тих людей, які сьогодні витерли об них ноги і пішли собі на білий пісок південного узбережжя або Бананових островів.
Впевнений, що активні люди не залишаться осторонь політичного життя в країні, але впевнений і в тому, що більшість з них буде шукати і знайде власні, а не партійні шляхи як прислужитися Україні.

Відповіді

  • 2007.06.26 | саша нічна варта

    Re: треба будувати ГС

    Дедді,

    Як би було б добре якщо б наша нічна варта перетворилася на фракцію в Верховній Раді! Ми б були справді Депутатами від народу. Я думаю, що тоді у 2004 р. ми щиро бажали перемоги демократії. Та дуже ненавиділи усіх бандитів, ворів та рекет у нашій країні. Тому ми й відгукнулися на звернення Майдану охороняти дільниці у рідному місті. Я пам"ятаю наші екипажи, Дедді на його танку та здивованих штабістів "Пори" на Подолі, які не могли збагнути чому російськомовні кияни так палко підтримують помаранчевий рух.
    Пам"ятаю як біло-голубі дівчата з Донецька кричали на мене "лайно" біля стадіону "Динамо", а я щиро їм посміхався у відповідь тому, що не знав як воно то лайно перекладається по-російські.
    Хіба ми знали тоді, що всіляка помаранчева партійна номенклатура, штабісти-особісти, та продажні політики й бізнесмени (від СПУНУБЮТ) зіпсують усе й так швидко!
    Тому, я щиро бажаю усім нам об"єднуватися навколо ідей, а не партій. Зміцнювати Громадянське Суспільство через висування наших вимог будь-яким політикам. Пам"ятаєшь як помаранчеві блокували помаранчевих на початку 2005 року? Коли щось не подобалося? Нам треба мати таку саму незалежну громадянську "Солідарність", що була у Польщі. Її можно назвати "Нічна варта" :). І не треба на це багато грошей. У 2004 ми йшли не за гроші.

    Бажаю найкращого,

    Саша Артамонов
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.26 | DADDY

      Re: треба будувати ГС

      Друже, дякую за спогади, але не спогади не на часі сьогодні.
      невикористаний кадровий ресурс революції дуже сильно трансформувався за цей період. Приклад? Блск: Назви мені хоч одну причину (окрім агресії Московії), яка б об"єднала громадян і вивела б їх так саме на вулиці (безкоштовно!!!)? Навіть 300 голосів коаліціянтів, навіть імпічмент, навіть введення іноземної як другої державної...
      Час революційних вибухів минув (покищо), а їсти потрібно кожен день (хліб дорожчає завдяки інтригам Апазиції) і авто без палива не хоче їхати (пальне теж дорожчає завдяки саботажу Апазиції).
      "І гранати є - запалів немає, і рушниці є - набоїв немає, і хлопці є - все пиво п"ють... Сів тут старий Дедді за стіл і теж пива випив. Та, ну його на... всю цю політику, хлопці. Наливай!"
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.06.26 | саша нічна варта

        Re: що об"єднає нашу країну

        Нашу країну можемо об"єднати лише МИ. Тобто ні блок Літвина, а наша громадянська активність. Ось деякі вимоги (причини), що можуть об"єднати країну та вивести людей на вулиці (без грошей):

        1. Введення податку на багатство з 1 січня 2008 р.
        2. Відміна ПДВ на ліки та медичне обладнання у цьому році.
        3. Законодавче забезпечення відкритих виборчих списків.
        4. Негайне підвищення зарплат лікарям та вчителям на 50%.
        5. Обов"язкова присутність міліції у пас. потягах та закладах освіти (садок, школа, інститут).

        Я думаю, що наші політики бояться саме такої нашої активності.

        Дедді, завжди буду радий випити пива з тобою і за тебе, людину, яка надихала нас у 2004 :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.06.26 | AxeHarry

          Re: що об"єднає нашу країну

          саша нічна варта пише:
          > Нашу країну можемо об"єднати лише МИ. Тобто ні блок Літвина, а наша громадянська активність. Ось деякі вимоги (причини), що можуть об"єднати країну та вивести людей на вулиці (без грошей):

          100%


          > 1. Введення податку на багатство з 1 січня 2008 р.

          Основна проблема не в багатстві, а в небажанні тов. Чиновників які чомусь себе вважають Державою (мабуть тому шо (c) ім досі ніxто не вписував ).

          > 2. Відміна ПДВ на ліки та медичне обладнання у цьому році.

          А чому тільки на це?
          ПДВ в Украіні - меxанізм відйому заробленого кожним і "переливу" того КоєКаму. Нічого спільного з податком воно не має, а лише є одним із основниx джерел і шляxів обкрадання Держави тов. Чиновниками.

          > 3. Законодавче забезпечення відкритих виборчих списків.
          Ok.

          > 4. Негайне підвищення зарплат лікарям та вчителям на 50%.

          За раxунок кого?

          > 5. Обов"язкова присутність міліції у пас. потягах та закладах освіти (садок, школа, інститут).

          Поліцейська держава? Xай повернуть народу узурповане совком безумовне право народу на зброю і самозаxист.

          >
          > Я думаю, що наші політики бояться саме такої нашої активності.

          Навпаки. Я думаю - шо саме цього тов Чиновники і добиваюцця. Підвишити на 50% з/п тим xто залежить від держави в обмін на примусовий "адабрямс" (xто не згоден, може йти з роботи - у нас повна демократія, аякже), зберегти і розширити базу так званого ПДВ (Повністю Дерибанена Власність), а шоби ніxто не рипався - ввести поліцейський режим.

          > Дедді, завжди буду радий випити пива з тобою і за тебе, людину, яка надихала нас у 2004 :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.06.26 | саша нічна варта

            Re: що об"єднає нашу країну

            1. Податок на багатство потрібен щоб сплатити вчителям і лікарям. Думаю, що сплата такого податку буде дуже популярною.

            2. Відміна ПДВ на ліки є першим кроком боротьби з ПДВ і це той популярний крок, що приймуть люди на Сході та Заході.

            3. Зброя не потрібна дітям у школах і садочках. Вони будуть спокійно вчитися, а ми працювати і сплачувати податки щоб міліція їх охороняла.

            PS Наші вимоги до політиків можуть бути різними. Я лише пропоную стратегію тиску Громадянського суспільства на владу, що може стати єдиною гарантією покращення нашого життя.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.06.26 | Sean

              Cашо з варти, Ваши пропозиції будуть забалакані

              і втоплені у масі інших пропозицій. Причому це - нормально в принципі, бо це - громадянське суспільство, воно - засадничо різне.
        • 2007.06.26 | Sean

          осьо

          http://maidan.org.ua/wiki/index.php/%D0%9C%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%83%D0%BC_%D0%9C%D0%B0%D0%B9%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D1%83

          Плюс ще кілька речей звісно
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.06.26 | нічна варта, саша

            Re: осьо

            Осьо - це добре, тобто вивісити на сайті Майдану програму дій на декілька сторінок - це авторитетно.

            Проте людям потрібні стислі та зрозумілі цілі та вимоги, що можуть бути реалізовані найближчим часом. А великі довгострокові програми потрібні науковцям, держслужбовцям та політикам.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.06.26 | Sean

              Ви маєте рацію

              укупі з радіостанцією. Зробіть. Проведіть громадську апробацію. Доведіть до відома центрів політичного впливу. Забезпечте перетворення на політику. Я Вам аплодуватиму.

              Щодо меморандуму Майдану, то воно є авторитетніше, ніж Ви думаєте.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.06.27 | саша нічна варта

                Re: Ви маєте рацію

                Я не маю сумнівів щодо авторитетності Майдану. Я лише хочу, що б Майдан вів за собою, як це було у 2004 р. Зараз Майдан - непоганий форум для обміну думок та відзеркалення подій в країні. Проте втрачено лідерство. Я не розумію чому. Майдан має таку трибуну, таку активну авдиторію.....

                Прошу не ображайтеся. Здорова дискусія має бути присутньою в демсуспільстві.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".