МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Питаня. Як користуватися проксі серверами?

09/03/2002 | Сергій Г.
Чи може хто написати коротеньку процедуру користування обхідним трафіком через проксі сервера?
Що потрібно зробити у самому клієнтському комп"ютері?
Які сервіси має мати сервер, що буде використовуватися як проксі?

Відповіді

  • 2002.09.03 | Косарик

    Проксі-сервери

    Проксі-сервери мають два основних напрямки використання:
    1) зменшення часу доступу до часто вживаних файлів в межах певної локальної мережі
    2) анонімний доступ

    Спочатку зупинюся на першому, а потім детальніше про друге, яке мабуть є більш цікавим.

    Якщо користувачі локальної мережі мають спільні інтереси (цікавляться одними й тими самими сторінками в Інтернеті), тоді має сенс зкачувати з Інтернету лише першу таку сторінку, а всі інші подібні запити задовольняти локальними копіями першого запиту.

    Проксі сервер можна зробити самому, але найцікавіше користуватися чужим проксі. [При цьому, звісно, немає жодної гарантії, що обраний вами проксі буде працювати завтра.] Списки проксі-серверів широко доступні в Інтернеті, напр. на www.proxychecker.ru

    Механізм роботи такий: треба просто вказати вашому броузеру, що він повинний не запитувати потрібну сторінку самостійно, а передоручити запит якомусь проксі. Наприклад, в ІЕ це робиться так: ідемо в Tools => Internet Options => Connections => LAN Setting => і ставимо галочку в квадратику Use a proxy server, і вказуємо ІР-адресу проксі-сервера і номер порту (найчастіше 8080 або 80).

    Існує досить багато анонімних проксі-серверів - тобто таких, які при обробці вашого запиту не дають ніякої інформації про те, звідки сами йде запит (тобто ваше місцезнаходження). Наскільки я зрозумів, в США анонімні сервери поза законом, бо в списках я чогось не бачив жодного американського анонімного сервера.

    Бувають іще викривлюючі (искажающие) проксі-сервери - які надають завідомо неправильну інформацію про походження запита.

    Є ще спеціальні програми, такі як MultiProxy, які дозволяють використовувати випадковий проксі з довгого списку. У такому випадку для спостерігача складається враження, що джерело запитів блукає по світі. Мені однак, так і не вдалося налагодити роботу MultProxy, і я від нього відмовився.

    І останнє. Намагаючись анонімізувати себе, не забувайте, що багато інформації дає аналіз трафіку (години активности) і контент-аналіз ваших дописів на форумах. Наскільки я розумію, встановлення проксі на власному ПК не робить нічого задля приховування джерела запитів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.12 | Multiproxy

      www.multiproxy.org

      Дарма ви MultiProxy критикуєте. В ньому головне - тримати список серверів акутальним. Якщо замість справжнього контента, браузер показує дещо інше, або взагалі вертає помилку, йдіть в Options/ProxyServersList, та помічайте серевер, що нагорі як disabled. Ось і всі поради.
  • 2002.09.04 | ilia25+1/2

    Відповідь.

    Процедура трохи залежить від оперативної системи компютера, але лише трохи, бо всі програми для користуванням інтернетом є схожими. Для Віндовса зробіть наступне, знайдіть непрозорий проксі-сервер (такий сервер який не дає інформації про клієнтський компютер), потім відкрийте браузер (Інтернет-експлорер) і знайдіть Інтернет-опції (зазвичай підрозділ Екстра), або правою кнопкою наклікните на іконку ІЕ на десктопі і виберіть Властивості (найнижча строчка), або відкрийте Старт-->Настройка--->Контрольна панель-->Інтернет-опції, в конрольній панелі для Інтернета виберіть Звязок, в Звязку натиснить кнопку ЛАН, поставте галочку біля слова Проксісервер, після цього заповните адресу проксісервера та порт (зазвичай 8080, альтернативний інтернет порт, або інколи 80), натиснить кнопку ОК, після кнопку Застосувати.
  • 2002.09.13 | Михайло

    Re: Питаня. Як користуватися проксі серверами?

    Якщо треба "обійти" проксі (на роботі, etc) скористуйтеся прогою HTTPort Ось їхній сайт http://www.htthost.com/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".