МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Міняти владу, а не Конституцію!

04/10/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Ні - черговому масштабному обману!

Шановні співвітчизники!

Президент Л.Д. Кучма та його прихильники роблять чергову спробу обдурити народ. Розграбувавши країну, розваливши економіку, задушивши свободу слова, розплодивши скрізь і всюди корупцію, зробивши з України посміховисько для світової спільноти, вони нарешті знайшли причину усих негараздів. І несамовито заходилися "поправляти долю". Зробивши усе можливе та не можливе, аби Конституція України вартувала лише паперу, що на ньому надрукована, вони починають її "підправляти та вдосконалювати".

Сьогодні, у добровільно-примусовий спосіб, вони запропонували вам "всенародньо обговорити" проект змін до Основного закону. Але то не пропозиція, то ультиматум: "ми все за вас вирішили, ваша доля, палко підтримати".

<b>Іхня мета проста: залишити все, як є, тільки змінити назви.</b>

Вони мали і час, і можливості, аби зробити те, що обіцяли зробити: поліпшити життя народу, підняти економіку, утвердити демократію. Але весь цей час вони лише оскаженіло набивали власні кишені вашими грішми, підло вбивали політичних опонентів та журналістів, розтринькували народне добро. На останніх виборах до Верховної ради вони продемонстрували, як "трубою по голові" можуть цинічно забезпечити свою "перемогу". Брехня, залякування, фальсифікація, ось вичерпний перелік іхніх засобів. І ніщо не вказує на бодай маленьку можливість того, що "референдум", що вони його настирливо нав'язують вам, відбудеться демократично та справедливо.

Навпаки! Імітація на етапі обговорення, обман у формулюванні питань, та фальсифікація результатів, ось які страви вони приготували вам. Бо на більше, не здатні.

Обговорювати їхні "пропозиції", все одно, що домовлятися з грабіжником про умови пограбування після того, як вас вже пограбовано. Імітація "всенародньої зацікавлености долею "реформ" має на меті лише одне: леґітимізацію злочину. А саме - "силової" зміни конституціїного ладу на корсть громадянина Кучми Л.Д та його поплічників, збереження у їхніх загребущих руках державної влади назавжди. А як вони керують державою, ви добре знаєте з власного досвіду та досвіду ваших рідних...


Тож закликаємо вас дружньо проіґнорувати фарс "всенаронього абсуждамсу" та не допустити "всенароднього адабрямсу"!


<b>Жодних змін до Конституції України, поки бандити та нездари керують країною!</b>


Як протидіяти цій облуді? Якщо стисло - не дозволяти себе обдурювати, не довіряти "бадьорим аґіткам", свідомо зміцнювати природній внутрішній опір брехні та навіюванню, бути готовими проголосувати проти будь яких "ініціатив" Кучми!

"Майдан" постійно слідкує за "реформаційною" істерикою режиму, та розробляє варіанти протидії спробам режиму увічнити себе. Цим зверненням ми розпочинаємо серію публікацій про практику боротьби, проти спроб режиму знищити, можливо останню, можливість для України отримати цивілізовану, народну владу.

Відповіді

  • 2003.04.10 | Майдан-ІНФОРМ

    Віктор Ющенко: Нам потрібно міняти не Конституцію, а владу

    Віктор Ющенко: Нам потрібно міняти не Конституцію, а владу
    Джерело: Прес-служба "Нашої України"

    (виступ на парламентських слуханнях щодо політичної реформи)

    Очевидно не є дискусійним твердження, що для успішного проведення будь-якої реформи, в тому числі і політичної, потрібно дотримуватись декількох фундаментальних умов.

    Умова 1. Ключова проблема реформи – це питання довіри. Тому ті, хто пропонують реформу, повинні перш за все мати моральне право на такі ініціативи і володіти унікальною довірою людей.

    Умова 2. Політичні сили повинні мати велику консолідацію навколо цілей і концептуальних засад реформи – яка б забезпечувала формування конституційної більшості в 300 голосів для розгляду цих питань в Парламенті.

    Умова 3. Політична реформа повинна здійснюватися на базі чіткого дотримання діючих законів і Конституції країни.

    У вас, шановні мої друзі і колеги, не виникає питання:

    чому політичну реформу пропонує українська влада – яку підтримують 6 % українців? (за 18 місяців до завершення своїх владних повноважень?)
    чому політичну реформу гаряче підтримують політичні сили, які програли вибори?
    чому політичну реформу пропонують тоді, коли український парламент не має навіть простої демократичної більшості? А більшість адміністративна, яка – керується з другого поверху АП – аутсайдером політичних виборів?
    І врешті-решт:

    чому єдиний законодавчий інститут - Парламент України явно усувають від роботи з Конституцією, а його функцію незаконно підмінюють референдумом прямої дії.
    На всі ці запитання є одна відповідь.

    Істинна ціль влади в запропонованій реформі – є не що інше, як продовжити свої владні повноваження незаконним шляхом і забезпечити самозбереження.

    А для цього влада обрала антиконституційну дорогу. Тому ми рішуче проти цього.

    Ми категорично проти пропозиції проведення референдуму з питань політичної реформи. Знову буде фальсифікація: залякування на роботі, підміна бюлетенів, мертві душі та 102 % „за” підтримку ініціатив Президента. Ми із здивуванням потім дізнаємося, що народ ніби-то проголосував за другу палату парламенту, чи то лордів, чи то масонів, чи шевальє, або щось інше.

    Шановна влада, досить дурити народ!

    Я звертаюсь до тих, хто нас слухає: не йдіть на поводу влади – вона вас обдурює, як це робила на виборах 2002, як це робила на референдумі 2000 року. Не забувайте про це.

    І головне. Чи потрібна політична реформа Україні? – Так! Потрібна як кисень.

    Бо система української влади по своїй суті не є демократичною і відповідальною. Ми маємо авторитарний режим.

    · Президент не несе політичної відповідальності за Уряд – який він призначає.

    · Парламент не має впливу на формування Уряду.

    · Уряд не несе відповідальності перед Парламентом і виборцем.

    Ось вам завершена формула безвідповідальності влади, яка діє в Україні останні роки. І як результат – бідність, забута людина, неконтрольована влада феодального типу.

    Про яку політичну реформу може йти мова в стінах цього парламенту? Давайте задумаємося, які зміни і до чого ми повинні обговорювати сьогодні?

    Теза номер один мого виступу: я переконаний, що душею нашої Конституції і її суттю є розділ другий, який називається «Права, свободи та обов’язки людини». Йому підпорядковуються всі інші розділи:

    Президент
    Верховна Рада
    Прокуратура
    Конституційний Суд
    Правосуддя та т.д.
    Це все механізми реалізації прав і свобод людини.

    Давайте я прочитаю вам декілька ваших прав.

    “Кожна людина має право на свободу та особисту недоторканість”. Я запитую 48 мільйонів українців: Ви справді вільні і захищені? – Ні!

    Я зачитую іншу статтю: “Кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов телеграфної та іншої кореспонденції”. Це іронія для України.

    “Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте життя і сімейне життя”. Шановні, та у ваше життя втручаються кожен день і на кожному кроці!

    “Кожному гарантується право на свободу домки і слова, на вільне вираження поглядів і переконань”. Насправді країна живе по темниках Адміністрації Президента. Переслідують журналістів, вбивають журналістів!

    “громадяни України мають право на свободу об’єднань”. Я звертаюся до народних депутатів діючого парламенту: шановні, ви спробували утворити тут демократичне депутатське об’єднання. І що у вас вийшло? – Нічого!

    Наступна стаття Конституції: “Громадяни мають право вільно обирати і бути обраними до органів державної влади і місцевого самоврядування”. А як насправді? Якщо не кум і не брат – ні у яку владу ви не потрапите. Ваші голоси сфальсифікують, підроблять протоколи.

    Читаю далі: “Громадяни мають право на мирні зібрання”. Ви пробували хоч один раз мирно зібратися?

    “Кожен має право на підприємницьку діяльність”. Спробуйте організувати справу, якщо у вас немає “даху” в СБУ чи МВС або податковій!

    “Кожен має право на працю... Кожен має право на достатній рівень життя для себе і своєї родини”. Хто має захищені ці права? – Ніхто.

    І я звертаюся до вас із запитанням: Хіба нам Конституцію потрібно змінювати? Ні! Нам потрібно міняти владу. Нам треба мати ту владу, яка шанує букву закону, Конституцію, яка б гарантувала їх дотримання, мала сучасну політичну культуру.

    І як висновок.

    Шановано Владо! Якщо в Вашому публічному домі не йдуть справи - не ліжка треба переставляти – а міняти кадри...

    Наступна теза до нашої дискусії: Вже сьогодні багато чого можна зробити в діючій політичній системі, якщо діючим парламентом 226-ма голосами внести Закон про вибори народних депутатів України (на пропорційній основі). Що нам заважає це зробити, якщо ми дбаємо про демократію? Що заважає внести

    1. Закон про Кабінет Міністрів України.

    2. Закон про Президента України.

    3. Закон про вибори Президента України.

    4. Закон про державне фінансування політичних партій.

    5. Закон про центральні органи виконавчої влади.

    6. Закон про суспільне радіо та телебачення.

    7. Закон про муніципальні вибори.

    8. Закон про прокуратуру.

    9. Закон про референдуми.

    Що нам заважає замість того, щоб водити козу в парламенті – займатися демократією?

    Теза 3 для нашої дискусії: Внесення цих політичних змін не завершує політичну реформу – а підводить до найбільш складного її етапу – Конституційної реформи.

    Слід відзначити, що нинішня Конституція себе не вичерпала. Влада не приступала до її реалізації і тому головне – треба міняти не Конституцію – а практику примінення Конституції. Це суть.

    Що стосується змін до окремих положень Конституції - це треба робити, але ці зміни повинні бути результатом політичного компромісу і нової політичної консолідації а не шахрайства влади. Для цього потрібно 300 голосів.

    9 попередніх років нас переконували в необхідності формування сильної президентської влади – і ми отримали слабкий парламент і авторитарну владу.

    Сьогодні нам пропонують іншу модель.

    Що в дійсності потрібно Україні?

    Україні потрібен сильний Президент і сильний парламент.

    Сильний Президент – це відповідальний президент.

    Сильний Парламент – той, який забезпечує усталену демократію і не допускає узурпації влади.

    Тому ми виступаємо за конституційні позиції, які б передбачали:

    o Збереження існуючих строків повноважень Президента, Верховної Ради, органів місцевого самоврядування;

    o Збереження існуючої моделі парламенту;

    o Вибори на пропорційній основі народних депутатів України та органів місцевого самоврядування (крім малих міст, селищних і сільських рад);

    o Створення в парламенті за результатами виборів міжпартійної коаліції, яка об’єднує більшість народних депутатів;

    o Призначення і звільнення парламентом Прем’єр-Міністра та уряду, можливість висловлення недовіри всьому складу уряду або його окремим членам;

    o Посилення відповідальності парламенту через застосування механізму його розпуску Президентом України;

    o Наповнення реальним змістом владного статусу Кабінету Міністрів як вищого і єдиного органу державної виконавчої влади;

    o Забезпечення повновладних функцій виконкомів рад як територіальних ланок виконавчої влади.

    Тільки така логіка політичної реформи приведе до широкої консолідації політичних сил і забезпечить запровадження демократичних засад організації життя в державі. Від цього виграє і людина, і країна.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.26 | Гура

      Класний виступ! (-)

  • 2003.04.10 | нащадки Івана Сірка з усім небайдужим товариством

    Відповідь на відкритий лист "гаранта" з Банкової

    ВІДПОВІДЬ НАЩАДКІВ
    ЗАПОРІЗЬКИХ КОЗАКІВ
    на відкритий
    лист “гаранта” з Банкової.

    “ Коли гарантом став баран,
    Вівцям кінець, бо крізь обман “
    (Народна приказка)

    Ти, так званний гарант Конституції, а на справді гарант своєї недоторканості на Банковій, ставленник московський, обрізанного есдека товариш і брат, який же ти в чорта гарант, коли обікрав українців на 84 міліарда радянських карбованців (на 150 міліардів доларів !!!) їх кровних сбережень і віддав їх задарма москалям клятим та до цього часу не вимагаєш їх негайного повернення Росією, стверджуючи тільки про заборгованність України перед нею, коли старих людей і пенсіонерів наших мориш голодом та холодом, а рідну нашу неньку, яка була в десятці самих розвинутих країн світу, довів до зубожіння та жебрацтва, скоротивши її чисельність на 3,5 міліонів чоловік, коли кожен пятий українець покидає неньку в пошуках заробітка на чужбині, коли тисячи жінок наших українських ти штовхнув на панель торгувати собою для підтримки життя своїх рідних батьків, дітей та власного виживання, коли молодь українську оболванюєш своїм “патронатом”, відібравши в неї віру і надію в майбутнє своєї долі, коли ти взагалі думаєш тим, чим сидиш.
    Але ти вже своєю поганою шкірою відчуваєш той час, коли люд український отямиться від знущань твого режиму і незабаром дасть тобі під зад так, щоб долетів ти до своїх хазяїв-москалів аж у білокаменну.

    Не будеш ти, сукий син нездібний, синів українських вічно в дурнях пасти та лапшу їм на вуха вішати своїми “ініциативами”, референдумами та пропозиціями, бо люди вже добре розуміють, що ти, як червяк, на гачку крутишся, аби уникнути відповідальності за скоєне твоїм бісовим режимом.

    Твого режиму номенклатурно-олігархічніх кланів і “п'ятої колони” проросійської ми не боїмося, правдою та ясною метою будемо до кінця боротися з тобою, ворожий і клятий батько кланів волкових, суркісів, медведчуків.

    Южмашівський ти червонний партократ, дніпропетровський номенклатурщик, безталанний горе-прем'єр, нікчемний президент, щиро відзначивший орденом Ярослава Мудрого “заслуги” всеукраїнського вора П. Лазаренка і завжди звинувачующий у всіх гріхах Верховну Раду та тільки не себе, пахан націонал-зрадників та соціал-дерьмократів(о), піднявший до влади нелюдя, який допоміг знищенню в російських таборах славного сина української нації поета-патріота В. Стуса.

    Збанкрутілий ти політик, з яким не хочуть спілкуватися на цивілізованому Заході, лицемір, що демагогічно вболіває за майбутнє країни, а на ділі завжди перешкоджає приходу до влади дійсно українських національно-патриотичних сил, цинік, створивший режим, який методично знищує опозиційних до тебе депутатів, політиків, журналістів, безвідповідальний ти лоб, мать твою…
    Отак тобі висказали нащадки запорізьких козаків.
    Не будеш ти ні шани, ні поваги мати, ні навіть свиней українських пасти.

    Тепер кінчаємо, бо скільки тобі при владі бути залишилось не знаємо, але надію, що згине твій режим як найскоріше, маємо.

    Сонце у небі, квітень на дворі, а день у нас як і на Банковій у вас, та йди ти під три чорти з посади такого“гаранта” від нас.

    ПІДПИСАЛИ : нащадки Івана Сірка з усім небайдужим товариством.
  • 2003.04.10 | Бегемот Замбезький

    Текст ЛИСТІВКИ - роздавати, розкидувати, розклеювати ...

    ДО ГРОМАДЯН УКРАЇНИ!

    Прийняття змін до Конституції України, запропонованих Президентом
    Кучмою, призведе:

    - до появи реальної можливості продовження його перебування на цій
    посаді до грудня 2007р., тобто ще більш ніж на 3 роки;

    - до розширення його, і так вже всеосяжних, повноважень, на відверто
    диктаторські;

    - до утворення під кримінально-адміністративним тиском, т.зв. Верхньої
    Палати Регіонів; - кишенькового збіговиська "авторитетів" та олігархів;

    - до перетворення сьогоднішньої Верховної Ради на нижню палату, т. зв.
    Державну Раду, без будь-яких реальних повноважень;

    - більш того, Кучма отримає право розпуску цієї Державної Ради;

    При цьому Кучмині "реформи":

    - НЕ забезпечують механізмів для збільшення суспільного багатства і от-
    же не спрямовані на подолання бідності;

    - Не перешкоджають, а навпаки, сприяють тотальній криміналізації дер-
    жавного апарату, перетворенню державної влади на товар;

    - НЕ створюють механізмів реального захисту Ваших громадянських прав;

    - НЕ розширюють права місцевого самоврядування і отже не дають Вам
    важелів для вирішення наболілих проблем комунальної сфери;

    - НЕ створють механізмів контролю над чиновниками, не захищають Вас
    від чиновницького свавілля і не забезпечують можливості впливати на
    діяльність держави.


    Не дамо себе обдурити! Не допустимо диктатури!
    Захистимо свої права і майбутнє своїх дітей!
    Не допустимо ніяких змін до Конституції України діючим
    бандитським режимом!
    Скажемо НІ на черговому референдумі, насаджуваному
    злочинною владою!

    БОРІТЕСЯ -- ПОБОРЕТЕ!

    Група Захисту Демократії при
    Киівському Національному університеті
    ім. Тараса Шевченка.
  • 2003.04.10 | Бегемот Замбезький

    Текст Пам'ятки - тим, хто хоче розібратись,кого женуть агітувати

    ПАМ'ЯТКА ПРОПАГАНДИСТУ

    Президент України, вдруге за короткий строк, намагається внести змі-
    ни до Коституції України. Проект вже поданий на розгляд Верховної
    Ради. Одночасно по всій Україні розгорнута кампанія по підтримці іні-
    ціатив Президента. Викладачі вузів, в примусовому порядку, направля-
    ються в поїздки з метою агітації та пропаганди цих нововведень. Режим
    не розраховує на прийняття цих змін коституційною більшістю Верхов-
    ної Ради і тому знову готує референдум.

    В цій пам'ятці в стислій формі розглядається та роз'яснюється сутність
    проекту Президента України Л.Д. Кучми щодо внесення змін до Кон-
    ституції України.

    Хоча проект заявлений як такий, що зробить владу в Україні більш де-
    мократичною, насправді його затвердження означатиме встановлення
    в Україні системи влади, яка надаватиме найширші повноваження купці
    конкретних корумпованих чиновників і бізнесменів, і яка не матиме ні-
    чого спільного з тим, що сьогодні розуміють під поняттям “демократич-
    ний лад” у світі.

    Прочитайте це, передайте це своєму знайомому, використайте в сво-
    їй пропагандистській роботі, навіть, якщо Вас примусять публічно під-
    тримувати проект Президента, закликаємо Вас в приватних розмовах
    роз'яснити справжній стан речей. Люди Вас зрозуміють і повірять Вам.
    Не забувайте що викладення Вашої власної думки є Вашим правом як
    вільної людини, якого ніхто не може і не має права Вас позбавити.

    Україна в небезпеці, вона може втратити навіть ті незначні досягнен-
    ня на шляху до справедливого суспільства, що ще має. Ваше і Ваших ді-
    тей майбутнє в Ваших руках!

    Л.Д. Кучма пропонує викласти в новій редакції наступні статті:

    "СТАТТЯ 77. Строк повновжень ВРУ становить п'ять років.
    Чергові вибори до ВРУ відбуваються в останню неділю березня п'ятого року
    повноважень ВРУ.
    ........"
    Отже, за задумом Кучми, наступні вибори до ВРУ відбудуться в березні 2007р.

    "СТАТТЯ 71. ... Чергові вибори Президента України, до органів державної влади
    та органів місцевого самоврядування проводяться протягом одного року у такій
    послідовності та у такі строки:
    чергові вибори народних депутатів України - в останню неділю березня;
    чергові вибори депутатів сільської, селищної ... - у другу неділю вересня;
    чергові вибори Президента України - у першу неділю грудня."

    Отже, у разі прийняття пропонованих режимом змін, наступні вибори Прези-
    дента повинні відбутися у грудні 2007р. Правити він почне починаючи лише з
    2008-го року! Зміни до Конституції, очевидно, будуть використані для "обгрунту-
    вання" придворними юристами і підтвердження кишеньковим Конституційним
    судом (половина членів якого призначається Президентом (стаття 94.п.20), а дру-
    га половина Верхньою Палатою Регіонів (стаття 85.п.12.), яка обиратиметься по
    мажоритарному принципу) немовби "правомірності" перебування Кучми на по-
    саді Президента до кінця 2007р. та висунення його кандидатури і на третій термін
    2007-2012рр., оскільки до грудневих виборів 2007 року, він відбуде лише один
    термін, згідно з новими статтями. Парламент буде усунуто від вирішення цих пи-
    тань, оскільки згідно з новою редакцією статті 74: "... Закони та інші рішення,
    прийняті на всеукраїнському референдумі, мають вищу юридичну силу і не потре-
    бують затвердження органами державної влади, посадовими особами."

    Тобто, майже напевне, у разі перемоги на референдумі, Кучма буде правити
    Україною до кінця свого життя, незважаючи на катастрофічні наслідки його прав-
    ління. Так випливає з духу та букви нової редакції Конституції. Ніякі словесні "га-
    рантії" в такому питання серйозно враховуватись не можуть.

    "СТАТТЯ 75. Єдиним органом законодавчої влади в україні є парламент - Верхов-
    на Рада України, яка складється з двох палат - Палати регіонів і Державних зборів.

    СТАТТЯ 76. Конституційний склад Державних зборів - триста народних депутатів
    України, які обираються відповідно до закону на пропорційній основі.
    До Палати регіонів обираються по три представники від АРК, областей, міст
    Києва і Севастополя."

    В цій статті навмисно приховано, яка з цих палат є верхньою, а яка нижньою.
    Але з статті 85.п.1 бачимо, що "до повноважень Палати регіонів належить схва-
    лення законів, прийнятих Державними зборами. Отже, обрана за мажоритарним
    принципом (себто, в умовах кучмократії - на комерційній, клановій основі) верхня
    Палата регіонів тримає в своїх руках єдине реальне повноваження, що буцім-то
    належить, вибраними за (поки що неіснуючим!) пропорційним законом нижніми
    Державним зборами.

    СТАТТІ 85-а та 94-та є вирішальними для розуміння антидемократичної суті за-
    пропоно ваних Л.Д. Кучмою змін. В них:

    1. Президенту надається право призначати (за поданням Прем'єр міністра) міністрів
    внутрішніх справ, надзвичайних ситуацій, закордонних справ, оборони; голів ДПА,
    СБУ, Держкомітету у справах охорони держкордону України, голів місцевих держ-
    адміністрацій, утворювати та ліквідовувати(!) суди, та багато чого ще! Таким чином, під при-
    криттям балачок про демократизацію, Кучма використовуватиме референдум не
    тільки для отримання пожиттєвих повноважень, але і для консервації їх диктаторсь-
    кого змісту. Називаючи президентську посаду посадою "арбітра нації" він на прак-
    тиці матиме повноваження голови військової хунти, безмежно контролюючи осо-
    бисто відданих силовиків.

    2. Всі інші повноваження надаються верхнй Палаті регіонів, зокрема: призначення
    половини складу Коституційного суду та затвердження законів, що прийняті ниж-
    ньою Державною радою - про це вже писалось. Крім того ще 14 повноважень,
    серед них: все що стосується функцій Збройних сил, міліції, СБУ, усі
    кадрові питання, що залишились поза компетенцією Президента: голова рахунко-
    вої палати, Нацбанку, Нацради з телебачення і радіомовлення, надання згоди на
    призначення Президентом (!) генерального прокурора і т.д., і т.п. Навіть призна-
    чення Уповноваженого з прав людини і те належить мажоритарщикам!

    Таким чином, всі найважливіші державні питання де факто буде вирішувати Пре-
    зидент за підтримки регіональної олігархічно-кримінальної верхівки - незалежно
    від результатів пропорційних виборів до нижньої палати. Навіть якщо Ви оберете
    100%-во демократичну Державну Раду, це не матиме реального значення, бо в неї
    нема реальних повноважень і всі її рішення залежатимуть від затвердження прези-
    дентськими сатрапами з Палати регіонів.

    3. Що ж залишили Державним зборам? Аж ЧОТИРИ повноваження. ПЕРШЕ: прий-
    няття законів, крім законів, що віднесені до повноважень спільних засідань обох па-
    лат. (Чи слід казати, що все суттєве, що ще лишилось віднесено до "повноважень
    спільних засідань"? Як то бюджет, регламент, міжнародні договори і т.і.).
    ДРУГЕ: затвердження загальнодержавних програм економічного, науково-технічно-
    го, соціального, ... розвитку, охорони довкілля (навіть охорону здоров'я тим нещас-
    никам не довірили!). ТРЕТЄ: призначення за поданням Президента(!) Прем'єр мі-
    ністра. Якого захоче - такого і буде подавати. Не затвердите - він вас розжене, див.
    статтю 90 нижче. ЧЕТВЕРТЕ: призначення виборів Президента у строки, предбаче-
    ні цією Конституцією (Зауважте, ЦІЄЮ! Бо вона нова і попередня відміняється!).
    Отже, ще раз запитаємо себе: "На яку дату Державна рада повинна буде призначити
    вибори Президента, щоб це було "згідно з ЦІЄЮ Коституцією"? ". Відповідь очевид-
    на і однозначна: на грудень 2007р.! А що, можна не призначити виборів? Ну, та не
    призначайте, вже якось тяжко, але буде Президент і далі правити.

    Ну, і на останнє:
    "СТАТТЯ 90. ... Президент може достроково припинити повноваження Держав-
    них зборів у разі якщо:
    1. протягом одного місяця у палаті не сформовано постійно діючу парламентську
    більшість;
    2. протягом шестидесяти днів після відставки кабміну не сформовано персональ-
    ний склад кабміну, який відповідно до Коституції призначається Державними збо-
    рами;
    3. до 1-го грудні не затверджено держбюджет."

    Ось так, не затвердили Прем'єра, якого згідно статті 94-ї подає Президент, він
    вам "припинить повноваження", тобто розжене. Які у Державної ради залишились
    повноваження? Ніяких! Зверніть увагу - ця стаття не стосується Палати регіонів!
    Збіговисько олігархів буде недоторканою боярською думою. Ще зверніть увагу -
    ким сформована більшість? Як сформовано більшість? Що таке більшість? Ніякої
    більшості нема в Конституції та законах. І взагалі, у правовій державі більшість є то-
    ді коли таке волевиявлення народу. Якщо волевиявлення народу таке, що більшості
    нема - це право народу! Кучма хоче відмовити народу в такому праві. Ще зверніть
    увагу - "якщо не затверджено держбюжет"... І все. А якщо його не буде подано? А
    якщо його буде подано в заздалегідь, навмисно неприйнятному вигляді? Отже - ця
    стаття - універсальний засіб розгону нижньої палати, якщо вона не влаштовуватиме
    Кучму і його опричників.

    ОЦЕ і ВСЕ! ОТАКА ДЕМОКРАТІЯ!

    Кучма чудово знає, що всі хто побачить його пропозиції відразу ж зрозумі-
    ють їх диктаторську спрямованість. Тому він каже: "Прошу вас відокремити обгово-
    рення Конституційної реформи від політичних симпатій і антипатій, у тому числі
    від ставлення особисто до мене. Зараз не час для зведення політичних рахунків
    - мова йде про майбутнє України, а не про долю нинішнього Парламенту, Уряду
    чи Президента."

    Якої ж треба бути низької думки про інтелект українського народу, як потрібно
    зневажати його та його розумові здібності, щоб пропонувати нам забути де і в
    який час ми живемо, хто нами править, і що з нами вже зробило керівництво
    Кучми та його кримінального оточення за два роки його прем'єрства і девять ро-
    ків президенства. Нам пропонують перенестися в думках на місяць і там обгово-
    рювати земні справи.

    Конституція - це чи не єдине, що ми вибороли за ці роки, згадайте, як тяжко во-
    на приймалася. Проблеми України спричинені не поганою Конституцією, а неви-
    конанням її засадничих положень діючою кримінальною владою, яка хоче її до того
    ж змінити. Накінець, зауважте, що запропоновані Кучмою реформи НІЯК не тор-
    каються найсуттєвіших проблем сьогоднення:

    - НЕ забезпечують механізмів для збільшення суспільного багатства, а відтак не
    спрямовані на подолання бідності.

    - Не перешкоджають, а навпаки, сприяють тотальній криміналізації дер-
    жавного апарату, перетворенню державної влади на товар;

    - НЕ створюють механізмів реального захисту Ваших громадянських прав;

    - НЕ розширюють права місцевого самоврядування, а відтак не дають людям додат-
    кових важелів для вирішення наболілих проблем комунальної сфери.

    - НЕ створють механізмів контролю над чиновниками, а відтак не забезпечують мож-
    ливості для народу впливати на діяльність держави.


    НІЯКИХ ЗМІН при цій владі до основного закону України допустити не можна!

    Не дамо себе обдурити! Не допустимо диктатури!
    Захистимо свої права і майбутнє своїх дітей!

    Скажемо НІ змінам до Конституції на черговому референдумі, насаджуваному
    злочинною владою!

    БОРІТЕСЯ -- ПОБОРЕТЕ!

    Група Захисту Демократії при
    Київському Національному
    університеті ім. Тараса Шевченка.
  • 2003.04.10 | Бегемот Замбезький

    Текст ЛИСТОВКИ по русски.

    ГРАЖДАНЕ УКРАИНЫ!

    Принятие изменений к действующей Конституции
    Украины, предложенных Президентом Кучмой, приведет:

    - к появлению возможности продления его пребывания на
    этой должности до декабря 2007г., то есть еще более чем на
    три года;

    - к превращению его, и без того уже беспредельных полномо-
    чий, на откровенно диктаторские;

    - к образованию под криминально-административным давле-
    нием, т.н. Верхней Палаты Регионов, - карманного сборища
    "авторитетов" и олигархов;

    - к превращению сегодняшней Верховной Рады в нижнюю па-
    лату, т.н. Державну Раду, без каких-либо реальных полномочий;

    - более того, Кучма получит право розпуска этой Державной
    Рады.

    При этом Кучмины "реформы":

    - НЕ обеспечивают механизмов для увеличения общественного
    благосостояния и следовательно не направлены на преодоление
    бедности;

    - НЕ препятствуют, а наоборот, способствуют тотальной крими-
    нализации госапарата, превращению государственной власти в
    товар;

    - НЕ создают механизмов реальной защиты Ваших гражданских
    прав;

    - НЕ расширяют права местного самоуправления и следовательно
    не дают Вам рычагов для решения наболевших проблем комму-
    нальной сферы;

    - НЕ создают механизмов контроля над чиновниками, не защища-
    ют Вас от чиновьичего произвола и не обеспечивают возможно-
    сти влиять на деятельность государства.

    Не дадим себя обмануть! Не допустим диктатуры!
    Защитим свои права и будущее своих детей!
    Не допустим никаких изменений Коституции Украины
    действующим бандитским режимом!
    Скажем НЕТ на очередном референдуме, насаждаемом
    злодейской властью!

    НАШЕ ДЕЛО ПРАВОЕ, ПОБЕДА БУДЕТ ЗА НАМИ!

    Группа Защиты Демократии при
    Киевском Национальном университете
    им. Тараса Шевченко.
  • 2003.04.10 | Бегемот Замбезький

    Текст ПАМЯТКИ по русски.

    ПАМЯТКА ПРОПАГАНДИСТУ

    Президент Украины, во второй раз, пытается внести изменения в Кон-
    ституцию Украины. Проект уже представлен в Верховную Раду. Од-
    новременно по всей Украине развернута кампания по поддержке ини-
    циатив Президента. Преподаватели вузов, в принудительном порядке,
    направляются в поездки с целью агитации и пропаганды этих нововве-
    дений. Режим не рассчитывает на принятие этих изменений конститу-
    ционным большинством Верховной Рады и поэтому вновь готовит ре-
    ферендум.

    В этой памятке, в сжатой форме, рассматривается и разьясняется суть
    проекта Президента Украины Л.Д. Кучмы о внесении изменений в Кон-
    ституцию Украины. Хотя проект и заявлен как такой, что сделает власть
    в Украине более демократичной, на самом деле его утверждение будет
    означать становление в Украине системы власти, которая придаст ши-
    рочайшие полномочия кучке конкретных коррумпированных чиновни-
    ков и бизнесменов, и которая не будет иметь ничего общего с тем, что
    сегодня понимают под "демократическим строем" в мире.

    Прочитайте это, предайте это своему знакомому, используйте это в сво-
    ей пропагандистской работе. Даже, если Вас заставят публично поддер-
    живать этот проект, призываем Вас в частных беседах разьяснить на-
    стоящее положение дел. Люди поймут и поверят Вам. Не забывайте, что
    изложение Вашего собственного мнения есть Ваше право, как свобод-
    ного человека, лишить которого Вас никто не может и не имеет права.

    Украина в опасности, она может утратить даже те незначительные дости-
    жения на пути к справедливому обществу, которые у нее еще есть. Ваше
    и Ваших детей будущее в Ваших руках!

    Итак, Л.Д. Кучма предлагает изложить в новой редакции следующие статьи:

    "СТАТЬЯ 77. Строк повновжень ВРУ становить п'ять років.
    Чергові вибори до ВРУ відбуваються в останню неділю березня п'ятого року
    повноважень ВРУ.
    ........"

    Следовательно, по замыслу Кучми, следующие выборы в ВРУ состоятся в
    марте 2007г.

    "СТАТЬЯ 71. ... Чергові вибори Президента України, до органів державної влади
    та органів місцевого самоврядування проводяться протягом одного року у такій
    послідовності та у такі строки:
    чергові вибори народних депутатів України - в останню неділю березня;
    чергові вибори депутатів сільської, селищної ... - у другу неділю вересня;
    чергові вибори Президента України - у першу неділю грудня."


    Следовательно, в случае принятия предлагаемых режимом изменений, сле-
    дующие выбори Президента должны состояться в декабре 2007г. Править он нач-
    нет только начиная с 2008-го года! Изменения в Конституции, очевидно, будут
    использованы придворними юристами для "обоснования" и подтверждения кар-
    манным Конституцилнным судом (половина членов которого назначается Прези-
    дентом (статья 94.п.20), а вторая половина - Верхней Палатой Регионов (статья
    85. п.12.), которая будет избираться по мажоритарному принципу) как бы "право-
    мерности" пребывания Кучмы на должности Президента до конца 2007г. и выд-
    вижения его кандидатуры и на третий срок 2007-2012гг., поскольку до декабрь-
    ских виборов 2007 года, он отбудет лишь один срок, согласно с новым статьями.
    Парламент будет отстранен от решения этих вопросов, поскольку согласно новой
    редакции статьи 74: "... Закони та інші рішення, прийняті на всеукраїнському рефе-
    рендумі, мають вищу юридичну силу і не потребують затвердження органами
    державної влади, посадовими особами."

    То есть, почти наверняка, в случае победы на референдуме, Кучма будет править
    Украиной до конца своих дней, несмотря на катастрофические последствия его
    правления. Так следует из духа и буквы новой редакции Конституции. Никакие
    словесные "гарантии" в таком вопросе серьезно учитываться не могут.

    "СТАТЬЯ 75. Єдиним органом законодавчої влади в україні є парламент - Верхов-
    на Рада України, яка складється з двох палат - Палати регіонів і Державних зборів.

    СТАТЬЯ 76. Конституційний склад Державних зборів - триста народних депутатів
    України, які обираються відповідно до закону на пропорційній основі.
    До Палати регіонів обираються по три представники від АРК, областей, міст
    Києва і Севастополя."

    В этих статьях умышленно скрыто, какая из этих палат является верхней, а какая
    - нижней. Однако, из статьи 85. п.1 видим, что "до повноважень Палати регіонів
    належить схвалення законів, прийнятих Державними зборами." Следовательно,
    избранная по мажоритарному принципу (то есть, в условиях кучмократии - на
    коммерческой, клановой основе) верхняя Палата регионов держит в своих руках
    единственное реальное полномочие, что как-бы принадлежит, избраной по (пока
    еще несуществующему!) пропорциональному закону нижним Державным зборам.

    СТАТЬИ 85-я и 94-я являються определяющими для понимания антидемократи-
    ческой сущности предложенных Кучмой изменений.

    1. Президенту даеться право назначать (по представлению Премьер министра) ми-
    нистров внутрених дел, чрезвычайных ситуаций, иностранных дел, обороны; глав
    ДПА, СБУ, Госкомитета по охране госграницы, глав местных госадминистраций,
    он создает и ликвидирует(!) суды, и много чего еще! Таким образом, под при-
    критием разговоров о демократизации, Кучма будет использовать референдум не
    только для получения пожизненных полномочий, но и для консервации их дик-
    таторского содержания. Называя президентскую должность "посадою арбітра на-
    ції" он на практике будет иметь полномочия главы военной хунты, неограничено
    контролируя лично преданных ему силовиков.

    2. Все остальные полномочия придаются верхней Палате регионов, в частности:
    назначения половины состава Коституционного суда и утверждения законов,
    принятих нижней Державной радой - об этом уже писалось. Кроме того еще
    14 полномочий, среди них: все, что касается функций Вооруженных сил, мили-
    ции, СБУ, все кадровые вопросы, которые остались вне компетенции Президен-
    та: глава счетной палаты, Нацбанка, Нацрады по телевидению и радиовещанию,
    дачи согласия на назначение Президентом (!) генерального прокурора и т.д.,и т.п.
    Даже назначение Уполномоченного по правам человека и то принадлежит ма-
    жоритарщикам!

    Таким образом, все важнейшие государственные вопросы де факто будет решать
    Президент при поддержке региональной олигархически-криминальной верхуш-
    кой - независимо от результатов пропорциональных выборов в нижнюю палату.
    Даже если Вы изберете 100%-но демократические Державные зборы, это не бу-
    дет иметь реального значения, потому что у них нет реальных полномочий и все
    их решения будут зависеть от утверждения президентскими сатрапами с Палаты
    регионов.

    3. Что же остается в ведении Державных зборов? Целых ЧЕТЫРЕ полномочия.
    ПРЕВОЕ: "прийняття законів, крім законів, що віднесені до повноважень спільних
    засідань обох палат". (Следует ли говорить, что все существенное, что еще осталось
    отнесено "до повноважень спільних засідань"? Как то бюджет, регламент, между-
    народные договоры и т.п.). ВТОРОЕ: "затвердження загальнодержавних програм
    економічного, науково-технічного, соціального, ... розвитку, охорони довкілля" (Да-
    же здравохранение не доверили несчастным!). ТРЕТЄ: "призначення за поданням
    Президента(!) Прем'єр міністра." Какого захочет - такого и будет "подавати". Не
    утвердите - он вас разгонит, см. статью 90 ниже. ЧЕТВЕРТОЕ: " призначення ви-
    борів Президента у строки, предбачені цією Конституцією" (Заметьте, ЦІЄЮ! По-
    тому, что она новая и предыдущпя оменяется!). Итак, спросим себя еще раз:
    "На какую дату Державные зборы должны будут назначить виборы Президента,
    чтобы это было "згідно з ЦІЄЮ Коституцією"? ". Ответ очевиден и однозначен: на
    декабрь 2007г.! А что, можно не назначить выборов? Ну, что ж, не назначайте,
    хоть тяжко, но будет Президент и дальше тянуть свою лямку.

    Ну, и под конец:

    "СТАТЬЯ 90. ... Президент може достроково припинити повноваження Держав-
    них зборів у разі якщо:
    1. протягом одного місяця у палаті не сформовано постійно діючу парламентську
    більшість;
    2. протягом шестидесяти днів після відставки кабміну не сформовано персональ-
    ний склад кабміну, який відповідно до Коституції призначається Державними збо-
    рами;
    3. до 1-го грудні не затверджено держбюджет."

    Вот так, не утвердили Премьера, которого согласно статье 94-й представляет
    Президент, он вам "припинить повноваження", то есть по-просту разгонит. Какие
    у Державної зборов остались полномочия? Да никаких! Обратите внимание - эта
    статья не касаеться Палаты регионов! Сборище олигархов будет неприкасаемой
    боярськой думой. Еще обратите внимание - кем сформированное большинство?
    Как сформировано большинство? Что такое большинство? Никакого большинства
    нет в Конституціии и законах. И вообще, в правовой стране большинство есть тог-
    да когда таково волеизьявление народа. Если волеизьявление народа таково, что боль-
    шинства нет - это право народа! Кучма хочет отказать народу в таком праве. Еще
    обратите внимание - "якщо не затверджено держбюжет"... И все. А если его не по-
    дали? Или, если его подали в наперед, умышленно неприемлемом виде? Итак -
    эта статья - универсальний способ разгона нижней палаты, если она не будет удов-
    летворять Кучму и его опричников.

    ВОТ и ВСЕ! ВОТ ТАКАЯ ДЕМОКРАТИЯ!

    Кучма прекрасно знает, что всякий кто увидит эти его предложения сразу же пой-
    мет их диктаторскую направленность. Поэтому он говорит: "Прошу вас відокреми-
    ти обговорення Конституційної реформи від політичних симпатій і антипатій, у то-
    му числі від ставлення особисто до мене. Зараз не час для зведення політичних ра-
    хунків - мова йде про майбутнє України, а не про долю нинішнього Парламенту,
    Уряду чи Президента."

    Какого же нужно быть низкого мнения об интеллекте своего народа, как же нужно
    презирать его и его умственные способности, чтобы предлагать нам забыть где мы
    живем, в какое время мы живем, кто нами правит и что с нами уже сделало - "керів-
    ництво" Кучми и его криминального окружения за два года его премьерства и де-
    вять лет президентства. Нам предлагают перенестись на луну и там решать земные
    вопросы.

    Конституция - это, чуть ли не единственное наше завоевание за эти годы, вспомни-
    те, как тяжело она принималась. Проблемы Украины связаны не с плохой Конститу-
    цией, а с невыполнением ее базовых положений действующей криминальной
    властью, которая хочет ее, к тому же изменить. Наконец, заметьте, что предложен-
    ные Кучмой реформы никак не касаются наиболее существенных проблем нашей с
    Вами повседневной жизни:

    - НЕ обеспечивают механизмов для увеличения общественного богатства, а значит
    не направлены на преодоление бедности;

    - Не препятствуют, а наоборот, способствуют тотальной криминализации госаппа-
    рата, превращению государственной власти в товар;

    - НЕ создают механизмов реальной защиты Ваших гражданских прав;

    - НЕ расширяют права местного самоуправления, а следовательно не дают людям
    дополнительных рычагов для решения наболевших проблем коммунальной сферы;

    - НЕ создают механизмов контроля над чиновниками, а следовательно не обеспе-
    чивают возможности для народа влиять на деятельность государства.

    НИКАКИХ ИЗМЕНЕНИЙ при этом режиме основного закона Украины допустить
    нельзя!

    Не дадим себя обмануть! Не допустим диктатуры!
    Защитим свои права и будущее наших детей!

    Скажем НЕТ изменениям Конституции на очередном референдуме, насаждаемом
    злодейской властью!

    НАШЕ ДЕЛО ПРАВОЕ, МЫ ПОБЕДИМ!

    Группа Защиты Демократии при
    Киевском Национальном
    университет им. Тараса Шевченко.
  • 2003.04.22 | Анатолій

    Re: Міняти спочатку владу, а тільки потім Конституцію!(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.05.31 | Об.Нац.

      Re: Міняти

      Усі зміни конституції-це і є зміни влади.Деякі думають, що зміна влади- це зміна людей.А люди у нас ті які є(кравчук:маємо , що маємо)-тому чекати Їхньої зміни-процес безкінечний(сотні років)-чи має нещасна Україна цей час.Конституція не догма, а механізм організації функціонування влади- а значить і модернізації, то значить і зміни.Викиньте віру в доброго царя, який змінює житя на краще раз і назавжди.Тільки регулярні поєтапні модернізації принципів діяльності влади -її змінюють.Люди це лиш одна зі складових змін, їній гвинтик.

      Об.Нац.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.06.02 | Неосвічений

        Re: Це є велика неправда

        Об.Нац. пише:
        > Усі зміни конституції-це і є зміни влади.Деякі думають, що зміна влади- це зміна людей.А люди у нас ті які є(кравчук:маємо , що маємо)-тому чекати Їхньої зміни-процес безкінечний(сотні років)-чи має нещасна Україна цей час.Конституція не догма, а механізм організації функціонування влади- а значить і модернізації, то значить і зміни.Викиньте віру в доброго царя, який змінює житя на краще раз і назавжди.Тільки регулярні поєтапні модернізації принципів діяльності влади -її змінюють.Люди це лиш одна зі складових змін, їній гвинтик.
        >
        > Об.Нац.

        Це є велика неправда. Л. Кучма разом з П. Симоненком таких змін навносять до конституції, що довго доведеться відхаркувати. Всі балачки про зміну системи влади - маневр, щоб відвернути увагу від критики діючої влади.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.06.02 | Об.Нац.

          Re: Це - неосвіченим..

          Людина інтуітивно обирає собі правильно визначаючі її сіть імена..
          Що є неправдивого у нашому науковому тверджені з вами неосвічений безперспективно говорити, писалось претендуючим на розум та "лідерство"- українським сусаніним-"правим" політикам.
          Уся природа складається з дій та протидій.Історія фіксує справи.Опозиція уже три роки гасить народне невдоволення владою пустими балачками про імпічмент, знаючи, що нічого в цьому плані вони не добються.А значить коефіцієнт корисної дії у них історія з часом за ці три роки запише- нуль.
          На політичні ініціативи президента реальні захисники народу відповіли би своїми ініціативами.І відбувався б нормальний політичний процес.Та у української "опозиції" -або нема політичної освіти для реформування старої політичної системи; або вона найнята для того , щоб вбити українцям в голови "віру в доброго царя"(викинуту навіть росіянами в 1917) і цією тупою безініціативною позою , якраз і дати Кучмі зробити такі реформи, які він і мріє; Або у людців , що зібрались довкола Ющенка ще хитріший задум-так залякати владу розмовами про "гарантованість" перемоги Ющенка та революційнісь та кардинальнісь цого правління ,щоб у влади здали нерви і вона пішла на ліквідацію Ющенка - а це знову розчистило би політичне поле для тих людців з опозиції, бо на його фоні їх ще довго не помічатимуть, а то і ніколи.
          Отут ,якраз вперто тупа позиція "опозиції"-ні реформам, а значить -так, збереження концентрації влади в руках президента і створює другу умову, що може гарантовано штовхнути владу на ліквідацію Ющенка.
          А щодо критики - якщо у вас тільки на неї і є сил - то володіючи тільки цим механізмом ви принижуєте роль опозиції в Україні.
          А БУДЕ ТАК : президент проведе політичну реформу, запише себе в іторію(разом з ініціюванням конституції), опозиція ж не зіграє ніякої ролі в політичній реформі, з осені почнеться передвиборна боротьба і лозунги опозиції про імпічмент нікого з серйозних уже не цікавитимуть, і вийде ,що за 2000-2003 роки опозиція нічого не впише в українську історію, крім того факту, що такі ультра-праві "революціонери", як хмара, лукяненко,рухіці... - попрацювали на відродження іміджу комуністів та соціалістів на Україні, який вони з 1999 безумовно почали втрачати.Історія нас розсудить, бо все памятає.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.09.18 | Voron

            Re: ОбНацаним освіченим..

            Байка про ОбНацання:
            Призадумався якось рижий наприкінці свого правління, як же він "ОбНацав" країну свою. Та й сказав собі, що негоже так. І придумав він, що за це своє дійство він сам себе повинен показово ОбНацати, щоб наступники так ніколи не робили (бо ж ніхто інший рижого ОбНацати не взмозі -- імунітет до тіла прикладено).
            І сів тоді рижий за стіл і пропозиції написав, як так зробити, щоб себе ОбНацати і наступників своїх для профілактики.

            Шановний Об.Нац., невже Ви думаете, що ця "локшина" з приводу Конституційної реформи буде сприйнята як відвертий крок до поліпшення системи влади???
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.09.19 | Об.Нац.

              Re: ... освіченим..

              Не знаю де ви у мене знайшли твердження - що реформи кучми стануть "кроком до поліпшення системи влади?"
              Я якраз і констатував, що самоусунення "правої опозиції" від активного ініціювання змін конституції у напрямку урівноваження гілок влади шляхом передачі певних функцій(затвердження уряду) від президента до ВР - дає змогу президенту монопольно владарювати на полі конституційних змін - і безумовно він собі не ворог- ці зміни будуть на користь його та оточення.Про якість їх я навіть не говорю.
              "Права опозиція" зробила злочин перед українським народом не використавши касетний скандал для зменшення монархічного всевладдя президента на користь ВР.Байкою про мессійну перемогу Ющенка у 2004 році вони втратили 2001-2002 роки для еволюційного реформування країни.
              Тепер, коли в дію вступили такі старі союзники кучми по підготовці президентських виборів, як КПУ та СПУ - "праві" будуть жалюгідними спостерігачами ініціатив інших
              Та мені здається вас більше тащить ієзуітське обпаплюжування мого логотипу.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.09.19 | Voron

                Re: Об.Нац.

                Об.Нац. пише:
                > Я якраз і констатував, що самоусунення "правої опозиції" від активного ініціювання змін конституції у напрямку урівноваження гілок влади шляхом передачі певних функцій(затвердження уряду) від президента до ВР - дає змогу президенту монопольно владарювати на полі конституційних змін - і безумовно він собі не ворог- ці зміни будуть на користь його та оточення.Про якість їх я навіть не говорю.

                Будь-які зміни в Конституції на сьогодні будуть на користь тим щурам, які на цей час користуються владою!!! Будь-які переговори з існуючою владою до доброго не призведуть!!! А ініціатива змін якраз і виходила від опозиції (чому народ так скоро забуває?), але -- меншість, нестача коштів, закритий доступ до ЗМІ, хворобливий переляк бізнесу до рижого та ін...

                > "Права опозиція" зробила злочин перед українським народом не використавши касетний скандал для зменшення монархічного всевладдя президента на користь ВР.Байкою про мессійну перемогу Ющенка у 2004 році вони втратили 2001-2002 роки для еволюційного реформування країни.

                Згоден. Хоча Ющенко, мабуть, не опозиція - він так сам казав.

                > Тепер, коли в дію вступили такі старі союзники кучми по підготовці президентських виборів, як КПУ та СПУ - "праві" будуть жалюгідними спостерігачами ініціатив інших

                Нажаль Ви праві, якщо Ющенко і далі буде мямлити. З приводу СПУ -- поки що нічого не розумію :(

                > Та мені здається вас більше тащить ієзуітське обпаплюжування мого логотипу.

                Ні -- не "тащить" -- ПРОШУ ВИБАЧИТИ.
                Це ЄЕП, мабуть, впливає.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.09.22 | Об.Нац.

                  Re: ...приймаю...

                  Правила "золотої середини", еволюційних поступових змін -не допускають крайнощів типу "будь-які..".Українська нація повинна крок за кроком, сантиметр за сантиметром відвойовувати свій інтерес , своє право на буття.Влада у нас завжди останні 1300 років антиукраїнська.І чекати ,коли вона стане другою злочинно - для тих хто прихопив у свої руки лідерство над українською нацією.Робити потрібно все: і переговори з владою, і тиск на владу , іробота з союзниками, і виховання кадрів...(весь перелік у підручниках з політології)якщо ти не симулянт ,нездара, чи засланець ворогів.Та не роблять, тупо стоять у позі віслюка!
                  Усі нормальні нації бережуть своїх лідерів - а ви вимагаєте , щоб усе ініціював і робив за українську еліту Ющенко, азначить і прийняв відповідно на себе усі контрудари.А де мізкова робота керівництва чисельних українських національно-демократичних партій?
                  Щодо СПУ - Мороз(такий народний, демократичний,правдолюбний)- це афішний рімейк спу , що з останніх сил рятує своє місце в чільній сімці українських партій.Суть партії формують апарат, середня ланка та "партійні маси" - а вони як були у 1992, так і залишились до тепер чужими українцям, прихованим резервом КПУ у справі відродження влади російської імперії на Україні.Згадайте розбудовк держави Морозом на посаді спікера.
  • 2003.08.21 | Майдан-ІНФОРМ

    Едіторіал щодо компромісного варіанту

    Мороза перемкнуло на словосполученні "парламентська республіка"?

    Продовжується старовинна улюблена гра української партійної опозиції "наступи на граблі". Подвійно болючі наслідки гри виникають тоді, коли граблі ці - дитячі. В цей раз, схоже що гравцем буде Олександр Мороз, який вже забув як його неодноразово "кидала" влада


    Схоже, що в обмін на словосполучення "парламентська республіка" та "пропорційні вибори" Олександр Мороз піде на домовленності з Кучмою. Наприклад, стало відомо, що вже є <a href="http://www.pravda.com.ua/archive/2003/august/21/news/5.shtml">новий узгоджений</a> варіант "реформи" , в якому наприклад, президента обиратиме парламент.


    Відкинемо емоції (хоч дуже хочеться голосно лаятись - схоже частина опозиції все ж таки мазохісти - скільки разів їх "кидала" влада, скільки раз вони говорили про те що з бандитами не можна домовлятися ) - ні, ми знов бачимо улюблену гру у граблі.

    Отже, відкинемо емоції. Мало написати в Конституції "парламентська республіка", "пропорційні вибори". Набагато важливіше, примусити олігархів, бандитів та чиновників-високопосадовців, які під мудрим керівництвом Кучми вже десять років грабують решту народу, дотримуватись того, що написано в Конституції, дотримуватись того, що написано в законах. Ми бачимо це на прикладі не такої вже й поганої поточної Конституції, гарантом якої повинен бути Кучма.


    Де виконання того що там задекларовано? Перерахуємо лише головне, у вигляді майже нікому не потрібних риторичних питань: де безумовне дотримання основних прав людини? Де розподіл на незалежні гілки влади? Де широке залучення народу до прийняття рішень та керування? В .... (викреслено цензурою ).

    Там само будуть і благі наміри Олександра Олександровича Мороза щодо парламентської республіки. Замість справжнього пропорційного закону про вибори буде прийнято, наприклад, псевдо пропорційний, шахрайський в назві та по суті закон Гавриша-Йоффе або аналогічний йому. За допомогою ресурсів, в тому числі і медійних, олігархів, та контрольованих владою силовиків, потрібних судових рішень і т.д. будуть проведені зразково-показові вибори до "пропорційного" парламенту - для цього є всі передумови.

    Саме цей парламент обере собі "гідного" президента.

    В цьому парламенті не буде декількох опозиційних фракцій, скажімо, СПУ. Цілком ймовірно, що там взагалі не буде опозиції. Пограбування народу продовжиться, тепер під вивіскою "парламентської республіки ", і очолють його не бувші радянські функціонери типа Кучми, а нова кримінально-олігархічна "еліта". Через притаманні нам глибокі демократичні традиції (це іронія), можливо тут все таки не станеться туркменського або білоруського варіантів (якщо дуже пощастить). Ми просто станемо черговим уругваєм, парагваєм чи гондурасом, і ризикуємо залишитись такими назавжди.

    Ще один варіант: буде прийнято "справжній" закон про пропорційні вибори. Але наприклад, що заважає владі, що повністю контролює судову систему, "законними" рішеннями контрольованих судів зробити результати такими як треба, тупо познімавши всіх "неправильних" кандидатів з виборчих перегонів? - це лише один з можливих варіантів.

    Ми питаємо ще раз, що заважатиме їй зробити саме так? Сильний громадянський рух спротиву, для створення якого жодна з опозиційних партій навіть не приступала?

    Не забувайте також, що будь які вибори у сучасних українських умовах, за будь яким законом- це гра на полі ворога, та за його правилами, у якого всі переваги у такій грі. Громадянський спротив - це гра за своїми правилами, один з небагатьох підходів який здатен радикально змінити ситуацію - хоч це не принесе миттєвих, або прямих результатів для конкретної опозиційної партії.

    Демократія, яку ми так хочемо всі тут, на цьому сайті (як ми сподіваємось) - насправді проста штука.

    Демократія працює завдяки тому, що існує 1. переконання 2. приклади того що <b>добре поінформоване населення</b> може <b>самоорганізовуватись, для того щоб впливати на політику</b>, що проводиться щодо них, та <b>приймати участь у тому як ним керують</b>.

    Якщо опозиція бажає цивілізованої, європейської України замість чиновницько/поліцейсько/олігархічно/бандитської Кучмаїни, що є зараз, потрібно не лише проводити передвиборчу агітацію на кшалт "оберіть нас бо ми краще ніж влада".

    Цього занадто мало.

    <b>І тим більше в будь якому разі не можна йти на компроміси та домовленості з поточною владою.</b>

    Необхідна щоденна, копітка робота з людьми для того щоб свторити такі переконання і такі приклади того, як <b>добре поінформоване населення</b> може <b>самоорганізовуватись, для того щоб впливати на політику</b>, що проводиться щодо них, та <b>приймати участь у тому, як ним керують</b>.

    Тим більше що приклади цього є.
  • 2003.09.10 | Пані

    Мій варіант Реформи підтриманий майданівцями

    Ставлю сюди на прохання громадськості для історії. Копія з вільного форуму.

    Я вже колись давно казала незабутньому Остапові, що я є прихільником парламентського устрою для України. Вважаю саме цю форму - парламентської республіки - найкращою для нашої країни як з огляду історичного досвіду, так і на перспективу.

    Але!

    Диявол зачаївся у деталях. Тобто у шляху впровадження цієї благородної ідеї. І усі шляхи, що поки що пропонуються на рівні проектів, виглядають як на мене хибними. Узагальнено вони є хибними, бо намагаються підмінити еволюційний шлях розвитку парламентарізму революційним або адміністративним.

    Як я сама бачу шлях переходу до парламентської республіки.

    Етап 1.

    2003-2005
    1. Невеликі зміни до Конституції та зміни законів, що внормовують можливість правоохоронних та каральних органів перешкоджати або спотворювати вільне волевиявлення громадян на виборах
    2. Прийняття законів про пропорційні вибори та діяльність партій

    2004
    Вибори Президента

    Етап 2.
    2006 - 2009

    2006
    Перші пропорційні вибори ВРади на підставі нового закону

    1. Зміна законодавства із Конституцією включно в напрямку вдосконалення судової влади, перепорядкування діяльності КабМіну Парламенту та обмеження повноважень Президента.
    2. Проведення реформи податкової системи в напрямку заохочення виробництва та підтримки виробника та підприємця.
    3. Законодавче розширення повноважень місцевого самоврядування.
    4. Корекція виборчого законодавства на підставі аналізу попередніх виборів.

    2009 - останні вибори Президента

    Етап 3.
    2010
    Другі пропорційні вибори до ВРади

    2010-2013

    1. Реформа Конституції та законодавства в напрямку ліквідації президенської гілки влади.
    2. Ліквідація інституту адміністрації Президента та представників на місцях.

    2014 - Вибори ВРади. Президент більше не обирається.

    ------
    Теж саме за два роки зробити не можливо. Можу аргументувати аргументом чому. Крім всього іншого за десять років зміниться покоління і оновиться еліта.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.09.28 | Пані

      Продовження. Реформа місцевого самоврядування.

      Початок. Далі буде.

      На перехідний період (до 2014, див план реформи вище) губернаторів обирати прямим загальним голосуванням, а місцеві ради - за партійними списками.

      У 2014 посада губернатора ліквідується разом із посадою президента.
  • 2003.10.06 | Світлана Кипиченко

    Re: Міняти владу, а не Конституцію!

    Президентом повинен стати в першу чергу мудрий партріот України, здатний створита уряд з професіоналів патріотів, а не з недоучок-перекваліфікантів.
  • 2003.11.14 | Cеменюк

    Re: Міняти владу, а не Конституцію!

    Вчора 13.11 в Кагарлику відбувся форум ініційований владою за Конституційну реформу.Про форум не було повідомлено в місцевій пресі, щоб ,бува,опозиція не прийшла.Але представники опозиційних партій були і навіть виступили.Крім того,за квазівкою місцевої влади,чи обласної з учителів шкіл почали вимагати по одній фотографії,копії паспорту та ідентифікаційного коду не пояснюючи причини.Напевно будуть складати якісь списки.
    Сьогодні в Броварах також проходив форум,на який звезли з районів біля 200 чол.і також без жодного повідомлення.Проте опозиційні партії зреагували оперативно і розповсюдили листівку, в якій розвінчували наміри діючого режиму ощасливити народ черговою реформою.Як результат- учасники форуму не підтримали ідею обрання президента парламентом.
  • 2003.12.05 | Бик Олексій

    Re: Міняти владу, а не Конституцію!

    Улюблені гасла:
    No pasaran!
    Геть рудого таргана!
    Кучму за грати! І грати, грати, грати!!!(у Львові дієслово "грати" означає те ж саме, що й улюблене папікове "єбати")
  • 2003.12.30 | Сергій

    Я за Ющенка і Тимошенко!


    Я за Ющенка і Тимошенко!
    Кучму ГЕТЬ!!!
    Опозиція переможе!!!
    Що ви будете робити далі, після "реформи" яка є?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.30 | Сергій Юхимчук

      Кучма це тормоз України

      Ющенко і Тимошенко переможуть!!!
      Україна сильніша за "кучмоністів"!!!
      Юхимчук Сергій М.Дубно


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".