МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Операція "Для друку": до суду!

07/14/2005 | Sean
Орієнтовний текст скарги на бездіяльність Президента (ненадання відповіді протягом місяця на інформаційний запит):

Печерський місцевий (районний) суд
м. Києва
01601 Київ, вул. Хрещатик, 42-а

Заявник: ______________________________
Адреса:_______________________________

Суб`єкт оскарження: Президент України Ющенко Віктор Андрійович
01220, Київ-220, вул.Банкова, 11

"" _________ 2005 року.

СКАРГА
на бездіяльність Президента України, яка порушує права громадянина


"____" __________ 2005 року я, як громадянин України, реалізуючи своє конституційне і законне право на отримання інформації, звернувся до Президента України Ющенка Віктора Андрійовича з запитом (далі за текстом – "запит"), у якому просив надати наступну інформацію:
1. Назви та вихідні дані (номер і дату) виданих Президентом України указів, що мали обмежувальний гриф ("опублікуванню не підлягає" тощо).
2. Перелік указів з числа зазначених у п.1, котрі отримали гриф "для службового користування" і указів, з яких обмежувальні грифи було знято.
3. Назви та вихідні дані (номер і дату) указів, виданих Президентом України Л.Кучмою, котрі мають обмежувальні грифи.

Відповідно до поштового повідомлення про вручення (додається), запит надійшов до адресата "___"_________2005 року.
На жаль, незважаючи на те, що відповідно до ст.33 Закону України "Про інформацію" від 02.10.92 "задоволення запиту здійснюється протягом місяця, якщо інше не передбачено законом", на сьогодні жодної відповіді на запит Президентом України мені надано не було.

Вважаю, що бездіяльність Президента України є неконституційною та незаконною, ненадання відповіді на запит порушує моє, як громадянина України, право на інформацію, оскільки:
1. Відповідно до ст. 40 Конституції України, "усі мають право направляти...письмові звернення...до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обгрунтовану відповідь у встановлений законом строк".
Згідно з частиною другою ст.34 Конституції України "кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір".
При цьому відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та їх посадові особи зобов'язані діяти на підставі, в межах повноважень, що передбачені Конституцією і законами України.
2. Статтею 9 Закону України “Про інформацію” від 02.10.92 передбачено, що "всі громадяни України...мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересі". Одним з механізмів реалізації цього права є надсилання громадянами інформаційних запитів та запитів про надання інформації (ст.32 цього ж Закону), причому за частиною другою та третьою ст.45 цього Закону "ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом. Суб'єкт права на інформацію може вимагати усунення будь-яких порушень його права".
3. Відповідно до ст.10 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17.07.97, кожна людина має право одержувати і поширювати інформацію.
При цьому:
- за частиною першою ст. 9 Конституції України "чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України",
- за ст. 4 Закону “Про інформацію” міжнародні договори та угоди, ратифіковані Україною, є частиною законодавства України про інформацію,
- за п.1 ст.19 Закону України "Про міжнародні договори України" від 29.06.04 "чинні міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства і застосовуються у порядку, передбаченому для норм національного законодавства".

4. Відповідно до Рекомендації Комітету міністрів державам-членам Ради Європи № R (81) 19 стосовно доступу до інформації, право доступу до інформації надається будь-якій особі, без будь-яких обмежень.

Таким чином, не надавши в установлений законом строк обгрунтованої відповіді на запит від ___________, Президент України Ющенко В.А. своєю бездіяльністю унеможливив реалізацію мною, відповідно до законодавства, права на отримання інформації, порушивши низку чинних правових норм, включно з нормами Конституції України.

Враховуючи вищевикладене,
на підставі ст. 19, 34, 40, 55 ч. 2 Конституції України, ст.9, 29, 33, 45 ЗУ “Про інформацію”, ст. 10 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17.07.97,
керуючись ст. 2481, 2488 Цивільного процесуального кодексу України,

ПРОШУ ШАНОВНИЙ СУД:

1. Визнати неправомірною бездіяльність Президента України Ющенка В.А, яка виявилася у ненаданні відповіді на мій запит від __________.
2. Зобов`язати Президента України Ющенка В.А. надати обґрунтовану відповідь на мій запит від ___________, задовольнивши зазначений запит.
3. Стягнути з Президента України Ющенка В.А. на мою користь сплачене державне мито в розмірі 3 грн. 40 коп.

Додатки:
1.Копія запиту гр-на України _______________. до Президента України Ющенка В.А. від _____________.
2. Копія повідомлення (датовано _______________) про вручення адресату вищезазначеного запиту
3. Копія скарги для суб'єкта оскарження.
4. Квитанція про сплату державного мита.

З повагою,

______________________


---------------------------------------------
Сума державного мита складає 3.40 грн.

Реквізити для перерахування державного мита:
Одержувач: ВДК у Печерському р-ні м. Києва
Код ЗКПО 26077922
Банк одерж-ча: УДК у м. Київ
МФО 820019
Рахунок 31411631800007

Призначення платежу: державне мито за подання до Печерського місцевого (районного) суду м.Києва скарги на бездіяльність Президента України.

Не забувайте додавати до скарги:
1. Копію свого запиту (якщо не робити копію - просто текст для того, щоб суд знав, про що йдеться).
2. Копію скарги, котру (копію) суд має надіслати Ющенку.
3. Квитанцію про сплату державного мита
4. Поштове повідомлення про вручення запиту адресату.

Будь-ласка, не забувайте інформувати нас (sean@maidan.org.ua) про надсилання скарг і хід розгляду справи.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".