МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"троє зайвих" у ВРЮ

11/27/2002 | DevRand
Проект
Вноситься народним депутатом України
Ю. Кармазіним




ПОСТАНОВА
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ


Про складання присяги члена Вищої ради юстиції
Палій В.М., Скотарем А.М., Шелестом М.А.

Розглянувши питання про складання присяги на пленарному засіданні Верховної Ради України 19 листопада 2002 р. члена Вищої ради юстиції Палій В.М., Скотара А.М., Шелеста М.А. та беручи до уваги рішення Комітету Верховної Ради України з питань правової політики від 20.11.2002 р., Верховна рада юстиції постановила:

1. Взяти до уваги, що рішення V з’їзду суддів України від 21 жовтня 2002 р. про призначення членами Вищої ради юстиції Палій В.М., Скотаря А.М., Шелеста М.А. прийнято без врахування тієї обставини, що повноваження членів Вищої ради юстиції Бутенка В.М., Борисенка О.М. та Шишкіна В.І., призначених ІІІ з’їздом суддів України, відповідно до ст. 1 Закону України “Про Вищу раду юстиції” закінчуються лише 24 березня 2004 р., тобто з порушенням положень ст. 131 Конституції України та ст. ст. 1, 5, 18 Закону України “Про Вищу раду юстиції”.
2. Рекомендувати Вищій раді юстиції вважати таким, що не має юридичної сили, складення присяги члена Вищої ради юстиції Палій В.М., Скотарем А.М. та Шелестом М.А.
3. Питання про ротацію членів Вищої ради юстиції, що призначаються з’їздом суддів України, розглянути після закінчення повноважень членів Вищої ради юстиції Бутенка В.М., Борисенка О.М. та Шишкіна В.І., призначених ІІІ з’їздом суддів України.


Голова Верховної Ради України В. Литвин



-----------------------

Проект
Пояснювальна записка
до проекту Постанови Верховної Ради України
"Щодо забезпечення дотримання Закону України “Про Вищу раду юстиції” при обранні та вступу на посаду членів Вищої ради юстиції від з’їзду суддів України”
Запропонований проект Постанови Верховної Ради України “Щодо забезпечення дотримання Закону України “Про Вищу раду юстиції” при обранні та вступу на посаду членів Вищої ради юстиції від з’їзду суддів України” підготовлено за результатами розгляду цього питання Комітетом з питань правової політики.
24.03.1998 року на пленарному засіданні Верховної Ради України ІІ скликання склали присягу члени Вищої ради юстиції Бутенко В.М., Борисенко О.М. та Шишкін В.І. Відповідно до статті 1 Закону України “Про Вищу раду юстиції” “строк повноважень членів Вищої ради юстиції, крім тих, хто входить до її складу за посадою, становить шість років”. А статтею 18 визначений виключний перелік причин, за яких “повноваження члена Вищої ради юстиції припиняються у разі:
1) закінчення строку, на який його призначено;
2) набрання законної сили обвинувальним щодо нього вироком суду;
3) втрати ним громадянства України;
4) визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим;
5) наявності підстав, визначених у статті 7 цього Закону;
6) подання ним за власним бажанням заяви про припинення повноважень;
7) неможливості виконувати свої обов'язки за станом здоров'я при наявності медичного висновку, підтвердженого судом;
8) порушення присяги або скоєння аморального вчинку.
У разі порушення присяги особою, яка входить до складу Вищої ради юстиції за посадою, Вища рада юстиції приймає і направляє до органу, який її обрав чи призначив, рішення щодо доцільності продовження нею повноважень;
9) звільнення з посади, із зайняттям якої він входить до складу Вищої ради юстиції;
10) його смерті.
Рішення про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції у випадках, передбачених пунктами 1-4, 6, 7, 9 частини першої цієї статті, приймає Вища рада юстиції, а у випадках, передбачених пунктами 5 і 8 частини першої цієї статті, таке рішення приймається органом, що призначив члена Вищої ради юстиції.
Особи, які входять до Вищої ради юстиції за посадою, вибувають з її складу з дня звільнення з посади. Призначення нового члена Вищої ради юстиції замість вибулого здійснюється не пізніше двох місяців з дня прийняття рішень, передбачених частиною другою цієї статті”.
Статтею 7 встановлено що “не можуть бути членами Вищої ради юстиції особи, визнані судом недієздатними або обмежено дієздатними, та особи, які мають незняту або непогашену судимість”;
Оскільки повноваження членів Вищої ради юстиції не були припинені з причин вказаних у статті 18, то члени Вищої ради юстиції Бутенко В.М., Борисенко О.М. та Шишкін В.І. виконують свої обов’язки до 24.03.2004 року.
Таким чином з’їзд суддів України не мав право обирати нових членів Вищої ради юстиції, а Голова Верховної Ради України, надавати можливість приведення до присяги суддів обраних V з’їздом суддів України, оскільки це було здійснено до припинення повноважень раніше обраних членів Вищої ради юстиції Бутенка В.М., Борисенка О.М., Шишкіна В.І., строк яких закінчується лише 24.03.2004 року.
Тому виникла необхідність доручити Голові Верховної Ради України В.М.Литвину провести службове розслідування щодо дій посадових осіб, в наслідок недбалого відношення яких до своїх службових обов’язків на засідання Верховної Ради України було винесене питання про дострокове складання присяги суддями України Палій В.М., Скотарем А.М., Шелестом М.А., обраних V з’їздом суддів України до складу Вищої ради юстиції з порушенням статей 1, 5, 10, 14, 17 та 18 Закону України “Про Вищу раду юстиції” і доповісти про це Верховній Раді України;
Запропоновано Голові Верховної Ради України заборонити внесення на розгляд Верховної Ради України питань про прийняття присяги суддями, членами Вищої ради юстиції та іншими особами, підготовка яких входить до компетенції Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, але щодо яких не має висновку Комітету і які не включені до порядку денного засідання Верховної Ради України.

Народний депутат України
Ю.Кармазін


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".