МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Перелік тем форуму Право 2001/06

06/18/2001 | Майдан-Інформ

ПОСТАНОВА про притягнення як обвинуваченого лідера УНА-УНСО Андрія Шкіля з коментарями самого підсудного, написаними безпосередньо в СІЗО СБУ.

Уривки з Постанови, які коментуються, виділені підкресленим курсивом. Коментарі самого Андрія Шкіля виділені жирним підкресленим шрифтом. Шлях доставки коментарів лідера УНА-УНСО до нашого сайту ми розкривати не будемо. Ці коментарі особливо цінні тим, що Андрій Шкіль ніяких пояснень слідчим не дає і документи не підписує.

06/18/2001 | Майдан-Інформ

Юрий ВАСИЛЕНКО: «Судей гложет страх»

Інтерв"ю редактора газети "Свобода" Олега Ляшка з суддею Київського міського суду Юрієм Василенко після скандалу, спричиненого опублікуванням в газеті "Свобода" статті Ю.Василенка "Брудна білизна вітчизняної Феміди".

06/18/2001 | Майдан-Інформ

Юрій ВАСИЛЕНКО: "Брудна білизна вітчизняної Феміди".

Система судоустрою та прокурорського нагляду в Україні є такою, що за визначенням не може не породжувати корупцію, і тому не дивно, що цією корупцією вона просякнута наскрізь. Українські борці з мафією лише здогадуються про справжні силу та вплив цієї найзлочиннішої, найменш помітної та абсолютно безкарної з усіх мафій. Розглянемо систему судоустрою в Україні на прикладі міста Києва. Абсолютна більшість цивільних та кримінальних справ розглядається в районних («народних» — як їх колись називали, деякі громадяни продовжують називати і тепер) судах, яких у Києві чотирнадцять, як і районів. Це суди першої інстанції. Особи, не задоволені вироками чи рішеннями цих судів, оскаржують їх до Київського міського суду, як до суду другої - касаційної інстанції. Після розгляду справи судом другої інстанції вирок чи рішення вступають у законну силу і є обов'язковими для виконання. Подальше їх оскарження та скасування можливе лише в порядку судового нагляду. Розкриємо специфіку роботи судів першої інстанції.

06/18/2001 | Майдан-Інформ

Роксоляна Хом'як: Юридичні аспекти "тайпгейту".

Ця стаття була надрукована в "Українській правді" ще 22.12.2000р. в ній суддя Київського міського суду Юрій Василенко вперше дав юридичний аналіз касетного скандалу.

06/25/2001 | Майдан-Інформ

Йой. МИ ТАКІ ОБРАЖЕНІ

06/28/2001 | Майдан-Інформ

Нинэль ЛОГИНОВА : ПРОЦЕСС, ПОШЕЛ...

Матеріал з російської "Нової газети" - на тему жалюгідного стану судів, суддів і всієї судової системи в тих пострадянських країнах , які зосталися під правлінням перефарбованої комуністичної номенклатури. Як влучно підмічає авторка статті - з радянських часів залишилася традиція і тверде перконання, що суд є, всього навсього, таким собі "передбанником" до тюрми чи виправного табору. А тому все в ньому - від приміщення до працівників, повинно буди пожмурим , жалюгідним але зловісним... Можливо, є чимало деталей, в яких ситуація в судах України відрізняться від російських. То нехай вже українські журналісти намалюють відповідну картину яскравіше і точніше.

06/29/2001 | Майдан-Інформ

Тетяна Монтян: "СУДОВИЙ КОЛАПС, ПРО ЯКИЙ ТАК ДОВГО ПОПЕРЕДЖУВАЛИ, СЬОГОДНІ НАРЕШТІ НАСТАВ! РАДО ВІТАЄМО ВСІХ ПРИЧЕТНИХ ТА НЕПРИЧЕТНИХ!"

Сьогодні, 29 червня 2001 року, наша країна перший день мала б жити по-новому. Санкції на арешти нарешті мали б давати суди, а не прокурори, судові рішення та вироки мали б розглядатись в апеляційному, а не касаційному порядку, та т.і. – тобто, ми поступово почали б нарешті рухатись у напрямку хоч якоїсь демократії. Але так не сталося, як мало б бути, бо ті, хто бажав настання колапсу, свого таки добилися.



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".