У Сімферополі заборонили показ виставки Під PRESSом

У Сімферополі заборонили демонструвати фотовиставку Під PRESSом, ініційовану журналістським рухом «Стоп Цензурі», що відкрилася в арт-кафе Marmelad за адресою: вул. Пушкіна, 8/5.

Виставка була відкрита 18 вересня, а вже наступного дня адміністрація закладу без пояснень зняла фото та не дозволила їх розвішувати знову. Відбулося це попри попередню домовленість приймати виставку впродовж всього тижня. Зазначимо, що 23 вересня тут також було заплановано проведення дискусії „Цензура в Україні: методи ефективної протидії (можливості нового закону «Про доступ до публічної інформації»).

Мета фотовиставки – привернення уваги широкої громадськості до проблем цензури та утискання в Україні свободи слова.

Як повідомило керівництво закладу, вони “були змушені зупинити виставку”, але причини своїх дій пояснювати відмовились.

 

На думку місцевих журналістів, виставку було припинено під тиском влади. Зокрема, у Комітеті з моніторингу свободи преси в Криму висловлюють сумніви стосовно того, що власники арт-кафе прийняли це рішення самостійно.

 

На думку представників Комітету, це особливо дивно виглядає на тлі нещодавніх заяв Президента та прем’єра нашої країни під час 8-ї щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) про те, що в Україні ніщо не загрожує свободі слова.

 

Особливо прикро, що черговий прояв тиску на свободу слова в Криму стався незадовго до відкриття міжнародного інвестиційного форуму в Ялті. Це не сприятиме залученню інвесторів”, – зазначили в Комітеті.

 

Зараз розглядається варіант перенесення виставки до іншого місця.

Виставка вже експонувалася в 11 містах України: Києві, Івано-Франківську, Одесі, Тернополі, Чернігові, Миколаєві, Черкасах, Житомирі, Львові, Ужгороді, Прилуках.

Ідея фотопроекту виникла під час зустрічі учасників журналістського руху «Стоп цензурі!», громадських діячів та художників.

Учасники проекту Під PRESSом: Сергій Андрушко, Юлія Банкова, Леся Ганжа, Ілона Довгань, Вахтанг Кіпіані, Андрій Куликов, Наталія Лігачова, Сергій Лещенко, Юрій Луканов, Ігор Луценко, Мустафа Найєм, Мирослав Откович, Осман Пашаєв, Віталій Портников, Віталій Сич, Роман Скрипін, Ольга Сніцарчук, Єгор Соболєв, Наталка Соколенко, Святослав Цеголко, Артем Шевченко.

Фото можна завантажити тут. Фотограф: Олександр Бойко.

Проект Під PRESSом організований в рамках партнерства «Новий Громадянин» за підтримки журналістського руху «Стоп цензурі!».

Організатор виставки у Сімферополі – ВМГО «Демократичний Альянс».

Контакти: Світлана Єрещенко

About Ярослав Сватко 331 Articles
Журналіст. Керував газетою «Шлях перемоги», яку ще у 1954 році заснував Степан Бандера. У 1995 році створив видавництво «Галицька видавнича спілка», яким керує донині. Написав кілька науково-популярних книжок на історичну тематику.