У Тернополі вимагали лікування інфікованих гепатитом С

18 грудня о 13-00 біля Тернопільської обласної державної адміністрації активісти громадських організацій провели акцію “Хворим на гепатит С залишається сподіватися лише на Святого Миколая!” з метою привернення уваги місцевої влади до необхідності вирішення проблеми поширення епідемії вірусного гепатиту С.
Як повідомив координатор акції Володимир Сагаль (ТММГО «Файне місто»): Ми неодноразово звертали увагу на проблему. Так у листопаді матеріали про гепатит С розповсюджували в рамках акції “Презерватизація”. Ми знаємо, що проект обласної програми профілактики та боротьби з гепатитами винесений на затвердження обласною радою, але поки програма не прийнята, ми вирішили підтримати всеукраїнську кампанію «Вимагаємо лікування!», ініційовану у червні 2012 р. МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні».”
Співорганізатор акції Василь Ханас (ТМГО «Адаптаційний чоловічий центр) зазначив: « За результатами експрес-тестувань на гепатити, що проводилися Альянсом-Україна у 24 регіонах в липні 2012 року, приблизно 10% населення в Україні інфіковані вірусним гепатитом С. Зокрема ми проводили таке тестування на Театральному майдані під час гепкемпу. Виявилося, що в Тернопільській області 4 із 37 що протестувалося інфіковані. Ми просвітницькі акції будемо проводити й надалі»

Довідково: головна мета кампанії «Вимагаємо лікування!» – донести до Уряду України вимоги щодо необхідності оприлюднення достовірної статистичної інформації щодо захворюваності та розповсюдженості гепатиту С та визнання епідемії вірусного гепатиту С в державі; затвердження Національної програми з протидії поширенню вірусних гепатитів; розробка та затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам; забезпечення державних закупівель якісних та безпечних ліків, запровадивши дієві механізми для подальшого зниження ціни на ліки , у т.ч. шляхом організації вітчизняного виробництва якісних медпрепаратів.

About Nataliya Zubar 2357 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair