Міліція опитала керівництво і працівників УНІАН у справі про цензуру і порушення трудових прав

11 січня 2013 року. Вчора в  інформаційному агентстві  УНІАН дільничний міліціонер Ярослав Калюжний взяв  пояснення  гендиректора агентства  Вадима Осадчого та редакторів ЗМІ Любові Жаловаги та Валентини Романенко щодо штрафів працівників  і цензури з боку керівництва.  Це була реакція на звернення Незалежної медіа-профспілки України від 14 листопада минулого року до Шевченківської районної прокуратури міста Києва та Генеральної прокуратури України з повідомленням про злочин – про цензуру і штрафи працівників і агентстві.

Нагадаємо, 14 листопада 2012 року Медіа-профспілка звернулася до прокуратури з повідомленням про злочин у порядку ст.94 КПК України щодо цензури та штрафів у інформаційному агентстві УНІАН. 28 грудня 2012 року відбулося внесення інформації про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) за №12012110100002143 за ознаками кримінального правопорушення за ч.1 ст.171 КПК України.

Нагадаємо, що гендиректор УНІАНу Вадим Осадчий довів до відома редакторів видання Любові Жаловаги і Валентини Романенко, що на підставі службової записки керівника інтернет-проектів УНІАН Миколи Кондратенка кожна з них оштрафована на 200 грн за оприлюднення новини під заголовком “На Банковій – пікет: Януковичу принесли черевик з ялинкою”. Редактори в результаті не були оштрафовані, бо інформація про можливі штрафи стала публічною. Є свідчення та докази того, що причиною невдоволення Вадима Осадчого було критичне висвітлення діяльності Президента України Віктора Януковича.

Профспілка вбачає в цьому прояв ценузури та порушення Кодексу законів про працю і вимагає порушити кримінальну справу за ознаками злочину передбаченого ч.2 ст.171(перешкоджання законній діяльності журналістів) та ч.3 ст.365 (перевищення влади або службових повноважень) Кримінального кодексу України.

Медіа-профспілка заявляє, що   домагатиметься, аби  слідство довело справу до кінця і передало матеріали до суду з метою покарати порушників закону.

«Опитування учасників конфлікту  це позитивний момент, – каже голова НМПУ Юрій Луканов, – але надто часто таким чином відбувається імітація діяльності. Правоохоронці  зберуть первинну інформацію і на цьому зупиняються:  таким чином справа ніби під контролем, але ніякого розслідування не проводиться».

Прес-служба Медіа-профспілки
profpres@ukr.net
http://www.nmpu.org.ua
38-050-310-44-41
About Nataliya Zubar 2357 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair