Зі свого боку пан Штефан Фюле висловив глибоку повагу до тих духовних і моральних засад, які уособлюють і втілюють в Україні лідери церков і релігійних організації. Він окремо наголосив на унікальності українського досвіду міжрелігійного порозуміння, який включає в себе не лише мирне співіснування представників різних релігій, але й являє собою приклад успішного міжконфесійного співробітництва.
За словами єврокомісара, цей позитивний досвід, який розвиває релігійна спільнота України, важливий не тільки для Європи, але й для усього глобалізованого світу, що охоплює представників різних національностей, віросповідань, світоглядів тощо.
Обидві сторони погодились із необхідністю спільного пошуку відповідей на питання, що пов’язані з сучасними суспільними проблемами. Однією з них є демографічна криза в Європі.
Глави конфесій акцентували на духовні та моральні передумови різного роду суспільних криз, закликаючи примножувати добро та протидіяти злу. На їх переконання, релігійна складова є важливим елементом побудови громадянського суспільства в Україні.
Перший день перебування делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у Брюсселі завершився офіційним прийомом за участі посадовців ЄС, Представника України при Європейському Союзі Костянтина Єлісєєва, депутата Європарламенту і голови делегації у комітеті парламентського співробітництва Україна-ЄС Павла Коваля, представників дипломатичних кіл, Конференції Європейських Церков, Нунціатури, єврейських організацій, громадських інституцій та української діаспори.
Інститут релігійної свободи, м.Київ
www.irs.in.ua