Делегація Всеукраїнської Ради Церков зустрілась з єврокомісаром Штефаном Фюле

БРЮССЕЛЬ – Делегація Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій 6 березня 2013 року зустрілась із Європейським Комісаром з питань розширення і політики добросусідства паномШтефаном Фюле, повідомляє Інститут релігійної свободи.
Під час зустрічі відбувся жвавий обмін думками щодо європейських перспектив України з огляду на різні труднощі евроінтеграційного процесу.Глави українських конфесій наголосили на важливості моральних засад, необхідних не лише для розбудови української суспільства, але й усієї європейської спільноти. Вони заявили про усвідомлення своєї відповідальності перед Богом за утвердження високих моральних цінностей заради майбутнього наступних поколінь, що обумовлює відповідну публічну позицію у діалозі з владою та громадянами.

Зі свого боку пан Штефан Фюле висловив глибоку повагу до тих духовних і моральних засад, які уособлюють і втілюють в Україні лідери церков і релігійних організації. Він окремо наголосив на унікальності українського досвіду міжрелігійного порозуміння, який включає в себе не лише мирне співіснування представників різних релігій, але й являє собою приклад успішного міжконфесійного співробітництва.

За словами єврокомісара, цей позитивний досвід, який розвиває релігійна спільнота України, важливий не тільки для Європи, але й для усього глобалізованого світу, що охоплює представників різних національностей, віросповідань, світоглядів тощо.

Обидві сторони погодились із необхідністю спільного пошуку відповідей на питання, що пов’язані з сучасними суспільними проблемами. Однією з них є демографічна криза в Європі.

Глави конфесій акцентували на духовні та моральні передумови різного роду суспільних криз, закликаючи примножувати добро та протидіяти злу. На їх переконання, релігійна складова є важливим елементом побудови громадянського суспільства в Україні.

Від української делегації під час зустрічі виступили Головуючий у ВРЦіРО архієпископ Григоріс Буніатян, предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет (Денисенко), президент Об’єднання іудейських релігійних організацій України рабин Яків Дов Блайх, глава Української Греко-Католицької Церкви архієпископ Святослав (Шевчук), заступник єпископа Німецької євангелічно-лютеранської церкви України пастор Андрій Гамбург, голова Духовного управління мусульман України шейх Ахмед Тамім.На завершення єврокомісар Штефан Фюле висловив задоволення результатами діалогу. Учасники зустрічі намітили кроки для подальшої співпраці: як в Європейському Союзі, так і в Україні.

Перший день перебування делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у Брюсселі завершився офіційним прийомом за участі посадовців ЄС, Представника України при Європейському Союзі Костянтина Єлісєєва, депутата Європарламенту і голови делегації у комітеті парламентського співробітництва Україна-ЄС Павла Коваля, представників дипломатичних кіл, Конференції Європейських Церков, Нунціатури, єврейських організацій, громадських інституцій та української діаспори.

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут