#Євромайдан у Тернополі зібрав більше 10 тисяч учасників

Підсумком тижневих подій – зібрань тернополян на Театральному майдані Тернополя стало народне віче. Воно зібрало більше 10 тисяч учасників, люди переконують, що готові стояти до кінця. Головне гасло сьгоднішнього майдану – “Разом і до кінця”. Пропонуємо Вашій увазі короткий виклад події від Телекомпанії TV-4 , котра сьогодні здійснювала пряму траyсляцію з тернопільського ЄвроМайдану

Тернопільський євромайдан сьогодні знову зібрав тисячі небайдужих людей, вимоги учасників не змінились – зміна діючої системи влади. Крім того, люди кажуть, покараними мають бути і ті, хто віддавав наказ розігнати мирний євромайдан в Києві і самі виконавці.

Олег Сиротюк, народний депутат України: “Зараз в цій боротьбі, в цій вирішальній боротьбі формується нація, яка стає стає з колін, яка перестає мовчати, і ми завжди маємо пам’ятати, що ми не маємо права бути байдужими, зневірюватись, відступати, куди відступати, тому що ми є на своїй землі”.

Загальноміський страйк, про який оголосили тернополяни у місті продовжується, навіть попри те, що від завтра 9 грудня тенопільські школярі підуть на навчання, а студенти здаватимуть іспити.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: “Діти повинні завершити навчання в школі, студенти, ті, в кого починаються екзамени, тому це кінець року, прийнято рішення, що до обіда вони займаються здають екзамени, майдан працює повноцінно з 12, з 1 години, хто буде мати можливіс
ть приходять неа майдан, крім того страйковий комітет зараз думає, як майдан має трансформуватись, які нові шляхи і методи протесту мають відбуватись, але все ж таки основне те, що буде відбуватись в Києві, ми працюємо на підтримку Києва”.

У Києві сьогодні також відбулось народне віче “Марш мільйонів”, під час якого опозиція оголосила про розширення євромайдану та дала Президенту України 48 годин для відставки Кабміну. Громадсько-політичний діяч Ярослав Джоджик сьогодні повернувся з Києва.

Ярослав Джоджик, громадсько-політичний діяч: ” Я хочу ствердити, що анонсування на 17 грудня великої зустрічі у Москві, де буде підписано новий договір між Україною та Росією, коли є існуючий договір, свідчить про те, що буде щось кардлинальне, кардинальним може бути підписання угоди про вступ до митного Союзу. І зупинити цей процес можуть лише українці, демонструючи, що 70% українців хочуть бути в Європі”.

Члени страйкового комітету закликають тернополян активно їхати до Києва. Особливо важким буде 9 грудня, адже відповідно до рішення суду, саме завтра мітингувальники мають звільнити приміщення Київської міської державної адміінстрації.

Марія Чашка, член страйкового комітету: “Це стосується тієї дати – 5 день , по-перше, по-друге – на вихідні Київ дуже наповнений людьми і далі наповняється і щоб підмінити тих людей, які втомляться за вихідні, треба багато людей на понеділок і вівторок, тому що саме в ті моменти, коли люди втомились, коли стає важко, дуже є велика можливість провокацій, тому треба багато людей, ті люди, які не зможуть приїхати на Київ, приходитимуть сюди, Тернопільський євромайдан не закінчується”.

Леся Романчук, тернопільська письменниця: “Ми не переможемо, ми вже перемогли, бо зламали в собі оту невіру, цей настрашній вірус подолали, нас багато, наша країна єдина, нас не ділять мови, регіони, ми є одна нація, і ми маємо всі рахом повстати і готуватись до тривалої боротьби за нашу Україну, тому що тільки це дає надію. Переможемо друзі, переможемо!”