#Євромайдан у Тернополі зібрав більше 10 тисяч учасників

Підсумком тижневих подій – зібрань тернополян на Театральному майдані Тернополя стало народне віче. Воно зібрало більше 10 тисяч учасників, люди переконують, що готові стояти до кінця. Головне гасло сьгоднішнього майдану – “Разом і до кінця”. Пропонуємо Вашій увазі короткий виклад події від Телекомпанії TV-4 , котра сьогодні здійснювала пряму траyсляцію з тернопільського ЄвроМайдану

Тернопільський євромайдан сьогодні знову зібрав тисячі небайдужих людей, вимоги учасників не змінились – зміна діючої системи влади. Крім того, люди кажуть, покараними мають бути і ті, хто віддавав наказ розігнати мирний євромайдан в Києві і самі виконавці.

Олег Сиротюк, народний депутат України: “Зараз в цій боротьбі, в цій вирішальній боротьбі формується нація, яка стає стає з колін, яка перестає мовчати, і ми завжди маємо пам’ятати, що ми не маємо права бути байдужими, зневірюватись, відступати, куди відступати, тому що ми є на своїй землі”.

Загальноміський страйк, про який оголосили тернополяни у місті продовжується, навіть попри те, що від завтра 9 грудня тенопільські школярі підуть на навчання, а студенти здаватимуть іспити.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: “Діти повинні завершити навчання в школі, студенти, ті, в кого починаються екзамени, тому це кінець року, прийнято рішення, що до обіда вони займаються здають екзамени, майдан працює повноцінно з 12, з 1 години, хто буде мати можливіс
ть приходять неа майдан, крім того страйковий комітет зараз думає, як майдан має трансформуватись, які нові шляхи і методи протесту мають відбуватись, але все ж таки основне те, що буде відбуватись в Києві, ми працюємо на підтримку Києва”.

У Києві сьогодні також відбулось народне віче “Марш мільйонів”, під час якого опозиція оголосила про розширення євромайдану та дала Президенту України 48 годин для відставки Кабміну. Громадсько-політичний діяч Ярослав Джоджик сьогодні повернувся з Києва.

Ярослав Джоджик, громадсько-політичний діяч: ” Я хочу ствердити, що анонсування на 17 грудня великої зустрічі у Москві, де буде підписано новий договір між Україною та Росією, коли є існуючий договір, свідчить про те, що буде щось кардлинальне, кардинальним може бути підписання угоди про вступ до митного Союзу. І зупинити цей процес можуть лише українці, демонструючи, що 70% українців хочуть бути в Європі”.

Члени страйкового комітету закликають тернополян активно їхати до Києва. Особливо важким буде 9 грудня, адже відповідно до рішення суду, саме завтра мітингувальники мають звільнити приміщення Київської міської державної адміінстрації.

Марія Чашка, член страйкового комітету: “Це стосується тієї дати – 5 день , по-перше, по-друге – на вихідні Київ дуже наповнений людьми і далі наповняється і щоб підмінити тих людей, які втомляться за вихідні, треба багато людей на понеділок і вівторок, тому що саме в ті моменти, коли люди втомились, коли стає важко, дуже є велика можливість провокацій, тому треба багато людей, ті люди, які не зможуть приїхати на Київ, приходитимуть сюди, Тернопільський євромайдан не закінчується”.

Леся Романчук, тернопільська письменниця: “Ми не переможемо, ми вже перемогли, бо зламали в собі оту невіру, цей настрашній вірус подолали, нас багато, наша країна єдина, нас не ділять мови, регіони, ми є одна нація, і ми маємо всі рахом повстати і готуватись до тривалої боротьби за нашу Україну, тому що тільки це дає надію. Переможемо друзі, переможемо!”

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут