У Полтаві на барикадах – гречка, яку не встигли роздати регіонали на підкуп виборців

OLYMPUS DIGITAL CAMERAСьогодні о 12-й годині біля будівлі Полтавської облради, яку вчора мирно зайняли євромайданівці, відбувся мітинг.

Учасники віче виконали Гімн України (заспівував Валерій Соколик) та вшанували хвилиною мовчання загиблих на Євромайдані в Києві побратимів.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAНа мітингу виступили народні депутати Валерій Головко та Олег Сиротюк, депутат облради Петро Ворона, члени президії ПОО ВО «Майдан» Андрій Баранов, Євген Лопушинський та інші активісти.

Петро Ворона повідомив про створення полтавського Автомандану, який займеться «люстрацією»: «Як раніше тимурівці чіпляли зірочки на воротах ветеранів, так і автомайданівці чіплятимуть на воротах «хатинок»-резиденців полтавських можновлядців і продажних нардепів від Полтавщини, як балотувалися як незалежні, але одразу ж побігли до регіоналів, чорні мітки».

Роман Чабановський, голова ПОО ВО «Свобода» повідомив, що в загони самооборони вже записалося понад 300 юнаків і чоловіків. «Для забезпечення громадського та захисту від дій провокативного та агресивного характеру, збереження суспільного та особистого майна, – сказав Роман, – запрошуємо до нас військовослужбовців з досвідом військової служби».

На наш майдан приїхали люди навіть з далекого глобинського села, де вночі навіть електрики немає, щоб підтримати протестувальників.

Леонід Брага – один з них, батько трьох маленьких дітей. Він – інвалід 1-ї групи, якого три роки тому скалічила біг-борона на фермерському полі.

Але оскільки він був одним з багатьох неоформлених працівників, а фермер, розповідають, не пошкодував майже сто тисяч гривень на хабарі «куди треба», то ми з Леонідом вже більше двох років топчемо-топчемо стежку в обласну прокуратуру, щоб притягти винних до відповідальності й добитися відкодування за втрачене здоров’я чоловікові, в якого троє маленьких дітей, але безрезультатно.

Бо законність, про яку не втомлюється просторікувати прокурор області Миронов, у випадку Браги чомусь «не спрацьовує».

Та, власне, у кожного свої порахунки з бандитським режимом Януковича -Азарова.

Оплесками зустріли присутні виступ Віктора Бероєва, котрий нещодавно вийшов з членів Партії регіонів, яку вчора рішенням Народної ради заборонено в Україні. Роман Чабановський пожартував, що для партквитків регіоналів біля облрадівської барикади буде вствновлена скринька, а поруч інша – для грошей, які вони давали для злочинної й антинародної партії.

Гумор – теж зброя народу. І на питання: а з чим мішки, з яких складена барикада перед облрадою, відповідають: «З цукром і з гречкою, яку не всю ще використали регіонали на підкуп виборців!»

Утім, «малява», що гуляє Інтернетом, яку зачитала голова Ліги громадських організацій «Полтавська громада» Віра Маслак, мабуть, є правдивою. Тюремні авторитети вважають «майданівців» – політичними й заборонили будь-який наїзд на них. А щодо «тітушок», яких вже називають у народі «простітушками», то будь-яка співпраця з міліцією розцінюється тюремним середовищем як «контакт кумовський» і вони оголошуються «козлами».

До речі, під час зустрічі активістів полтавського Євромайдану з Удовіченком 24 січня, останній визнав, що обласна організація Партії регіонів масово відправляла на Антимайдан у Київ «тітушок». Щоправда, він назвав їх активістами Партії регіонів.

Оскільки євромайданівцям пальця в рот не клади, то йому одразу популярно розказали, за скільки й кого посилають у Київ підвищувати градус напруги, просторікуючи про громадянський спокій і гуманістичні цінності.

Особливо, по селах, де всі все знають. Адже агрофірми погрожуючи звільненням, по рознарядці посилають на Антимайдан своїх працівників, сплачуючи по 200-500 гривень за добу. Та й безробітної молоді повно. Бюджетникам часто нічого не платять, мовляв, і так їм ставка йде.

Оце так Партія регіонів створює нові робочі місця…

Окремо говорили сьогодні на Євромайдані про Миколу Ляпаненка, гендиректора ОДТРК «Лтава», який вже змінив 4 чи 5 партій, а зараз – член Партії регіонів, якій вірно служить, а не полтавській громаді й свободі слова, бо фінансується ТРК з коштів усіх платників податків.

Після завершення мітингу колона демонстрантів вирушила пікетувати ОДТРК “Лтава”. Євромайданівці домоглися  від Ляпаненка, що той “крутитиме” по телебаченню запис вчорашніх переговорів народних депутатів з Удовіченком і надаватиме телеефір активістам.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAАвтомайдан уже поїхав по домівках представників антинародної влади.

Між іншим, Удовіченко провів цю ніч у своєму кабінеті, й додому не їздив.

Людмила Кучеренко

1 Comment

  1. Ми будемо боротися до перемоги,навіть якщо це займе ціле життя!
    Наша боротьба буде тривати поколіннями українців!
    Ми живемо в історичні дні України!
    В віках будуть пам’ятати холодну зиму 2014 і героїв Майдану!
    Ми переможемо!

Kommentarerne er lukkede.