У середу ввечері, 23 листопада, біля станції метро «Хрещатик» молодь проектувала на стіни будівлі метро фрагменти з фільмів про Голодомор-геноцид 32-33. Громадські активісти поширювали листівки, роздавали свічки та закликали людей вшанувати 26 листопада пам’ять всіх невинно убієнних комуністичним Голодомором.
В рамках кампанії, присвяченої, Дню пам’яті жертв Голодомору-Геноциду ‘32-33, учасники заходу демонстрували для перехожих уривки з фільму «Живі» та транслювали ролик до роковин Голодомору. Також вони запалили лампадки та зробили червоною фарбою написи «Пам’ять жива».
Заходи, присвячені Дню пам’яті жертв Голодомору, розпочались 16 листопада у Львові. Тут на парковій площі біля Національного університету імені Івана Франка поставили годинник, який відраховував час. Щохвилини, як і часи Голодомору, на землю падали люди, зображаючи незліченні тіла замордованих голодом.
Щодня молодь в різних містах країни розповсюджують листівки, демонструють відеоролики та закликають вшанувати 26 листопада пам’ять жертв.
Цьогорічний всеукраїнський громадський меморіальний захід буде зокрема присвячено вшануванню пам’яті дітей, вбитих і ненароджених внаслідок трагічних подій ‘32—33 років.
м. Київ – збір о 14 год. біля станції метро «Арсенальна» (початок ходи), о 14.30 – скорботні заходи біля Національного меморіалу Голодомору.
м. Львів – збір о 15:00 біля пам’ятника Т. Шевченку молебень, 16.00 – акція “Запали свічку”, 16.15 – скорботна хода до Підзамче
26 листопада о 16 год. розпочнеться загальнонаціональна Хвилина мовчання.
Більше інформації та фотографії тут: http://vidsich.org.ua/archives/1487#more-1487
Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.
Заплачте разом, а не наодинці.
Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,
Що мали зватись гордо – українці.
Заплачте! Затужіть! Заголосіть!
Померлі люди стогнуть з тої днини,
Й благають: українці, донесіть
Стражденний біль голодної країни.
Згадайте нас – бо ми ж колись жили.
Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.
Н. Вінградська. З поеми ” Голодомор”