Тарас Возняк: Вчімось зберегти вибір Українців

Шановні друзі, перед Україною вибори, які можуть надовго визначити її долю. І нікому не відомо, чи не будуть вони останніми більш-менш демократичними виборами – тобто вони можуть стати останніми виборами, як це є у Білорусі чи Росії. Тому важливо, щоб вони все ж відбулися на демократичній основі. Всі ми бачимо маніпуляції з законом за яким політична сила, що має 20% підтримки суспільства реально отримує ледь не 70% місць у Верховній раді. Ми бачимо зграї орків, які обступають Окружні виборчі комісії, а невдовзі обліплять і дільничі виборчі комісії, ми бачимо, що у ОВК через “жеребкування” заведено представників однієї партії і її клонів.

Тому доля виборів значною мірою залежатиме від нечисленних представників інших політичних сил у тих самих ОВК та ДВК – зараз головне зберегти результати голосування.

З огляду на те, що членів ОВК та ДВК від інших політичних сил у них обмаль соблива роль припала на долю СПОСТЕРІГАЧІВ за виборчим процесом – саме вони можуть стати основним заборолом, яке допоможе зберегти результати виборів. Однак для того, щоб вони могли це здійснити, вони повинні володіти виборчим законодавством. Сьогодні частина партій вчить своїх членів ОВК та ДВК, однак слід провоести навчання і СПОСТЕРІГАЧІВ, що майже не робиться.

З огляду на це група справжніх громадян країни – їх ви побачите – виготовила своїми коштами та зусиллями чудесний інструмент, який допоможе легко і швидко навчити якнайширше коло людей, що залучені до виборчого процессу, нюансів чинного на сьогодні законодавства. Це серія навчальних фільмів – всі вони є у вільному доступі у youtube – будь ласка, скачуйте, поширюйте, прокручуйте перед вашими членами ОВК та ДВК, спостерігачами.

І до операторів сайтів – в тім і “Української правди” – може варто на час до виборів вивісити посилання на ці фільми на ваших сайтах – хай вони стануть доступними всім, хто ще переконаний, що вибори в Україні мають залишитися виборами.

Тут ви знайдете усі фільми на youtube:

1. Статус офіційного спостерігача і його права

2. Підготовче засідання напередодні дня голосування

3. Голосування на дільниці

4.1. Підрахунок голосів на виборчій дільниці. Ч. I

4.2. Підрахунок голосів на виборчій дільниці. Ч. II

5. Протоколи ДВК про підрахунок голосів виборців

Тарас Возняк