Анатолій Ковальський, який багато років очолював Рескомліс Криму, каже, що вражений розгулом корупції у рідному відомстві. У вівторок він заявив, що з протесту проти зловживань у лісовій сфері і проти намірів уряду зменшити площі лісових заповідників на півострові відмовляється від звання «Заслужений працівник АРК лісового і мисливського господарства».
За його словами, «останньою краплею» стали плани влади «посунути» Ялтинський гірсько-лісовий природний заповідник від моря у бік Куйбишевського лісництва в Бахчисарайському районі. Він каже, що включення нових земель до заповідника – це добре, але чиновники збираються вилучити великі ділянки прибережної заповідної землі і передати її під забудову.
«Де ділися 755 гектарів землі? Це найбільш привабливий сьогодні шматок землі, який лежить між трасою Ялта-Севастополь і далі вниз, до моря. Це місце, де найдорожча земля Ялти. Сьогодні олігархи хочуть відкусити ласий шматочок», – зазначив Анатолій Ковальський.
Колишній урядовець каже, що орієнтовна вартість цього «ласого шматочка» – 3-4 мільярди гривень. За його словами, землю розпродадуть під дачі, а гроші підуть повз бюджет.
В Ялті наростають протести проти будівництва в заповідниках
Про це ж говорили й учасники мітингу, що 17 березня пройшов під стінами Ялтинської міськради.
«У нас повністю вже розкрадено все, що можна розкрасти. Розкрадені всі лісові господарства. Й, ось зараз, коли, їдеш, то написано – «Алупкинський заповідник». Але ж його немає! Як такого, його немає!» – заявила пані Надія, яка на мітинг приїхала з Алупки.
Мітинг в Ялті, 19 березня 2013 року (фото Центру журналістських розслідувань http://investigator.org.ua/)
Голова «Громадянського комітету Великої Ялти» Григорій Тараненкокаже, що забудова заповідників – у повному розпалі і влада це прикриває.
«Близько тисячі гектарів зараз уже забудовані, там, на території заповідника, виділяли ділянки. Ми маємо право знати, що це за ділянки, яким чином і кому їх виділили – у заповіднику, під забудову виділили!», – обурюється громадський активіст.
Учасники мітингу – уже третього за останні кілька місяців проти земельного безладу на Південнобережжі Криму – висловилися проти скорочення території Ялтинського гірсько-лісового природного та інших південно-кримських заповідників і закликали владу інформувати міську громаду про можливі зміни і радитися з нею.
Громадські активісти Ялти розпочали збір підписів під зверненням до Президента Віктора Януковича і прем’єра Миколи Азарова із цими ж вимогами.
У лютому глава кримського уряду Анатолій Могильов повідомив про наміри «скоригувати» межі Ялтинського гірсько-лісового природного заповідника. У планах Ради міністрів Криму – ліквідація заповідного статусу частини його земель на узбережжі з наступною передачею під рекреаційну забудову.
Кримський прем’єр тоді аргументував тим, що «деякі ділянки» вже втратили свій заповідний статус.
«Якщо від моря в ста метрах проходить траса, то ось ці сто метрів від зрізу моря до траси, вважати заповідником нелогічно», – заявляє голова уряду автономії Анатолій Могильов.