В ЄС сподіваються, що вибіркового правосуддя в Україні більше не буде

Керівники ЄС привітали рішення президента Віктора Януковича помилувати екс-міністрів Юрія Луценка  та Георгія Філіпчука.

Про це йдеться у заяві Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон та комісар ЄС Штефана Фюле, передає УНІАН.

“Ми салютуємо тому, що президент Янукович скористався своєю прерогативою помилування у випадках колишнього міністра внутрішніх справ Луценка та колишнього міністра з питань захисту навколишнього природного середовища Філіпчука”, – сказано у заяві.

“Ми вітаємо звільнення та повернення до його родини Луценка у неділю”, – додали вони і заявили, що це важливий крок української влади у вирішенні питань, що викликають стурбованість стосовно вибіркового застосування правосуддя.

Вони також привітали діяльність моніторингової місії Європарламенту на чолі з колишнім президентом Європарламенту Петом Коксом і екс-президентом Польщі Александром Кваснєвським в цьому контексті.

“Зараз ми очікуємо, що Україна звернеться без подальших затримок до випадку вибіркового правосуддя, що залишився, і попередить будь-яке повторення вибіркового правосуддя шляхом всебічної судової реформи, відповідно до європейських стандартів, з метою реалізувати висновки Ради закордонних справ ЄС від 10 грудня 2012 року та спільну заяву саміту Україна-ЄС від 25 лютого 2013 року”, – наголосили Ештон та Фюле.

Як повідомлялося, 7 квітня президент Віктор Янукович підписав указ про помилування шести засуджених, у тому числі Луценка та Філіпчука.

10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту “Східного партнерства”, запланованого на листопад цього року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.

Українська Правда

1 Kommentar

Kommentare sind deaktiviert.