«Сильні громадські ради – сильна виконавча влада та громада»

Керівники та активісти Громадських рад Чернігівської області вчились впливати на реалізацію політики на локальному рівні під час семінару, який організував Центр «Доброчин» 20 листопада 2013 року в м. Чернігові.

Тренер Максим Лациба розповів не лише суху теорію, але і детально розглянув інструменти, які саме забезпечують вплив громади на владу. Зокрема, учасники активно практикували можливості використання в своїй діяльності громадської експертизи та консультацій з громадськістю.

І представники органів влади, і представники інститутів громадянського суспільства в ході підготовки проекту визнали, що однією з вагомих причин недостатньої ефективності консультацій з громадськістю є пасивність самих інститутів громадянського суспільства, а також внесення представниками громадянського суспільства неналежно оформлених пропозицій, рекомендацій, які не стосуються обговорюваних питань, невдало сформульовані і, відповідно, не можуть бути враховані при прийнятті рішень.

Як підкреслив учасник семінару: «Одна справа обговорювати, як органи виконавчої влади дотримуються положень Порядку, а інша справа – як громадськість використовує надані їй цим Порядком юридичні можливості. На практиці ці можливості часто не використовуються, або використовуються не у повній мірі або неефективно.”

Підсумовуючи роботу семінару, було зазначено, що для демократичної влади громадська експертиза та консультації з громадськістю фактично виступають додатковим ресурсом. Вони дозволяють отримати реалістичну зовнішню оцінку діяльності влади та практичні пропозиції. Також учасники зазначили, що ці знання допоможуть їм стати компетентними експертами, які зможуть сприяти громадянському суспільству у розвитку їх відносин і взаємодії з органами влади і здійсненні впливу на владу.
Проект реалізується за фінансової підтримки з обласного бюджету на виконання обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012-2015 роки “Чернігівська громада”.