На Тернопільщині влада почала тотальний наступ на громадських активістів Майдану

Ми вже повідомляли наших читачів про те, що 25 листопада, на адмінбудівлі ОДА у Тернополі було вивішено прапори з національною символікою та символікою ЄС. Ініціатором такої підтримки революційним настроям у країні став відомий в Тернополі опозиціонер Степан Барна. 

Але ініціатива “наказуєма”, як то кажуть наші західні сусіди. За такий активний крок та чітку громадянську позицію Степан поплатився: один із місцевих інтернет-сайтів перекривив інформацію про дану подію і видав публікацію про те, що Барна зняв національний прапор, а натомість почепив синій із зірками.

Журналісти видання навмисне перекрутили факти і, очевидно, зробили хибні висновки про кількість прапорів лише з фотографій, які Степан розсилав після події в усі редакції.

“Погляд” запитав у фотографа, чиї світлини використані в публікації сайту, скільки ж прапорів повісив Степан Барна того дня на будівлю ОДА. Ігор Крочак (саме так підписані фото) пояснив, що він бачив, як Степан Барна повісив два прапори. Один з них – із символікою ЄС, інший – жовто-блакитний, національнй стяг України.

Проти депутата Тернопільскої обласної ради Степана Барни порушено кримінальне провадження за «наругу над державними символами».

«Над спорудою Тернопольскої обладміністрації було вивішено прапор України та ЄС, за що на мене Управлінням МВС було порушено провадження за начебто  наругу над державними символами», а також ще одну справу – щодо блокування доріг», – повідомив сам Барна.

За словами депутата облради  проти нього також були заведені справи щодо зловживання службовим становищем стосовно представників місцевих рад, які були причетні до організації виїзду протестувальників на Євромайдан у Київ.

«На мою думку, влада усвідомила, що прямий розгін акцій протесту – це хибний шлях, який призводить до ще більшої масовості протесту. Тому вони перейшли в формат залякування учасників акцій на місцях. Це робиться аби обезкровити потенційне підсилення учасників акцій протесту в столиці. Залякування, побиття активістів, підпали автомобілів, кримінальні справи щодо представників органів місцевого самоврядування – це одна з технологій, яка має на меті деморалізувати учасників акцій. Але, я бачу, що це тільки мобілізує людей. І негативне с тавлення до влади тільки збільшується. Такими діями вона робить себе все менш легітимною в очах суспільства», – зазначив Барна.

Джерело