По всій Україні підтримали репресованих херсонських студентів

У вівторок, 27 березня, по всій Україні відбулася акція «Міліція – досить клеїти молодь!». Вона мала на меті привернути увагу громадськості до херсонських студентів, яких правоохоронці переслідують через те, що вони розклеювали листівки із «неправдивими чутками» про Президента України Віктора Януковича.

У столиці захід розпочався близько першої години дня: кількадесят студентів та молодіжних громадських діячів почали розклеювати в районі станцій метро «Університет» такі самі листівки, що й хлопці з Херсона, яких за таку діяльність намагалися притягти спершу до кримінальної, а потому – до адміністративної відповідальності. На листівці зображено Президента України Віктора Януковича і підписано словами, що перефразовують відому радянську пісню: «Широка страна моя родная, много в ней лесов, полей и рек, я другой такой страны не знаю, президент которой бывший зек».

Акцію на підтримку студентів з Херсона провела так звана МАМА – система колективної безпеки молоді від політичних переслідувань, створена за ініціативою молодіжних громадських організацій та рухів. До неї, зокрема, входять такі ініціативи, як ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес», ВМГО «Дебатна академія», ВМГО «Фундація регіональних ініціатив», громадянський рух «Відсіч» та інші.

За словами учасників акції, не надто важливим є те, що написано на листівках – значно важливіший сам факт репресій проти вільного висловлення власної думки.

«Зміст листівки – це не головне. Головне – подолати страх серед молоді, коли за активний прояв своєї позиції відбувається необґрунтоване переслідування, коли намагаються покарати лише за публічне оголошення своєї думки», – відзначив віце-президент ВМГО «Дебатна академія» Назарій Боярський.

Учасники заходу наголошують, що право на свободу слова є невід’ємним правом кожної людини. Вони переконують, що вийшли на демонстрацію, щоби молодь усвідомила: у разі потреби за неї вступиться МАМА.

«Студенти та молодь узагалі мусить розуміти свої права, мусить відстоювати їх. А у випадку різних неприємностей, як, наприклад, у Херсоні, МАМА не лишиться осторонь їхніх проблем», – підкреслив член «Фундації регіональних ініціатив» Віталій Кічкірук.

«Наша сьогоднішня акція – це попередження міліції та взагалі нинішній владі. Якщо студентів будуть переслідувати і далі – заклеїмо цими листівками всю Україну. Ми чітко знаємо, чого варті розмови владоможців про «демократію», особливо на тлі останніх подій. Наша ж мета – донести до кожного студента, що без його активної позиції змінити щось буде важко», – пояснює співкоординатор акції, член Молодіжного Націоналістичного Конгресу Сергій Пархоменко.

Поряд із Києвом, акція відбулася також у Вінниці, Дніпропетровську, Донецьку, Житомирі, Києві, Луганську, Львові, Миколаєві, Котовську, Полтаві, Рівному, Сумах, Тернополі, Харкові, Чернівцях, Мукачевому, Ужгороді, Севастополі та Хмельницькому.

Богдан Ковальчук, УІС

Acerca de Ярослав Сватко 331 Articles
Журналіст. Керував газетою «Шлях перемоги», яку ще у 1954 році заснував Степан Бандера. У 1995 році створив видавництво «Галицька видавнича спілка», яким керує донині. Написав кілька науково-популярних книжок на історичну тематику.