Спілки журналістів закликають змінити місце або бойкотувати конференцію у Москві

Спілка журналістів і медіа-профспілка закликають змінити місце або бойкотувати проведення зборів Європейської федерації журналістів у Москві

Заява
Секретаріату Національної спілки журналістів України та Комітету Незалежної медіа-профспілки України щодо неприпустимості проведення зборів Європейської Федерації Журналістів у м. Москві (Російська Федерація)

Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка України заявляють, про неприпустимість проведення цьогорічних зборів Європейської Федерації Журналістів у Російській Федерації та закликають змінити місце проведення або бойкотувати цей захід. Ми засуджуємо дії Російської Федерації як держави-агресора, яка, вперше з часів Другої світової війни, здійснила анексію, порушивши територіальну цілісність суверенної держави.

Нам складно уявити проведення зборів європейських журналістів в Москві після підтримки провідними європейським ЗМІ заклику відомого польського журналіста Адама Міхніка щодо припинення політики умиротворення агресора — керівника РФ. Провідні європейські ЗМІ закликають інтелектуальну еліту, передусім, журналістів, діячів культури і науки не мовчати, як у минулому столітті під час анексії Чехословаччини, Австрії, Польщі і Прибалтики. Ці події, так само, як і проведення Олімпіади 1936 року в країні з нацистським режимом, не привели до встановлення миру і досі лишаються ганьбою Європи. Агресор лишається агресором і через політику умиротворення тільки набирає силу і нахабніє: громадяни власної країни вірять диктатору ще більше, коли не бачать спротиву йому, а громадяни інших країн втрачають ресурси і надію на справедливу міжнародну підтримку світового правопорядку.

Вся логіка дій влади Російської Федерації доводить, що вона не збирається рахуватися ні з чиєю думкою. Тому спроба виправдати проведення європейського журналістського форуму підтримкою незалежних російських журналістів апріорі приречена на провал. Ми завжди підтримаємо незалежних російських журналістів і Спілку журналістів Росії у питаннях захисту російських журналістів, але не владу Російської Федерації, яка повністю контролює інформаційний простір країни. Влада Російської Федерації використає проведення будь-якого міжнародного заходу, так само, як і Гітлер використав Олімпіаду-36 — з пропагандистською метою, а всіх незгодних з таким “використанням” чекає доля українського журналіста Євгена Агаркова, який за свою професійну діяльність був заарештований, оштрафований та “видворений з Росії”, але виїхати з території Російської Федерації зміг тільки після міжнародного втручання. Заборона в’їзду до Російської Федерації, зокрема і для європейських журналістів, яких влада цієї країни вважає незгодними зі своєю політикою, діє вже давно і тепер тільки набирає додаткових обертів. Ніхто не може гарантувати безпеку журналістам на території держави-агресора. Це територія, влада якої продемонструвала, що там не діє загальновизнане міжнародне право. Керівник РФ хоче встановити новий світовий порядок і розуміє “право”, як право сильного, а “діалог” – як виконання нав’язаних ним умов.

Проведення форуму європейських журналістів у Москві означатиме, що є журналісти, які підтримують слова вищого посадовця РФ про те, що “Гебельс був талановитою людиною”. Ми не згодні брати участь у заході, який буде використаний для пропаганди агресивної війни і підтримки тероризму. Сподіваємось, що до нашого бойкоту приєднаються журналістські організації-члени ЄФЖ, принаймні з тих країни, чиїх громадян було вбито на борту малазійського літака. На нашу думку, кращою солідарною підтримкою європейськими журналістами своїх українських і російських колег було б дати зрозуміти диктатору, що Європа єдина в очікуванні припинення агресивних дій і готова боротися за свої цінності.

Україна, м.Київ, 6 серпня 2014 року

Acerca de Nataliya Zubar 2357 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair

1 Comment

Los comentarios están cerrados.