Шановні колеги,
Інформаційний центр «Майдан Моніторинг» оголошує конкурсний відбір до Школи інформаційної безпеки для груп самодопомоги під час інфодемії.
На зараз метою Школи інформаційної безпеки (далі Школи) є підготовка громадських лідерів і лідерок до організації та підтримки груп інформаційної самодопомоги в своїх спільнотах.
Групи інформаційної самодопомоги сприятимуть громадянам і громадянкам України у формуванні раціональної та відповідальної поведінки у громадських та особистих сферах в умовах постійного поширення панічної інформації про пандемію COVID-19.
Групи інформаційної самодопомоги працюватимуть у локальних спільнотах для подолання наслідків агресивної російської пропаганди та сприятимуть зниженню тривожності, агресивності та невпевненості. Вони поєднають просвітницьку роботу щодо розуміння впливу інформації на поведінку людини і надаватимуть підтримку своєму членству в подоланні негативних наслідків інфодемії.
Програма Школи складається з чотирьох тижневих модулів, тематично об’єднаних по напрямках:
- Як інформація впливає на людину
- Як суспільство впливає на ухвалення рішень людиною
- Як людина може створити власну систему усвідомленого ухвалення рішень
- Як створити і підтримувати групу інформаційної самодопомоги в своїй громаді
Тренерська команда Школи відібрала найважливіше з психології, нейронауки і кібернетики, соціальної психології, поведінкової економіки і суспільної безпеки, додала аналіз соціальних мереж, а також цікаві приклади з історії науки і пропаганди, досвід самоорганізації і самодопомоги в Європі і країнах НАТО.
В результаті навчання у Школі ви зможете:
- Зрозуміти природу інформаційних маніпуляцій, страху і паніки в інформаційному середовищі
- Навчитись розпізнавати інформаційні загрози, протидіяти інформаційним впливам та організувати протидію у своїх спільнотах
- Ефективно ухвалювати рішення в умовах невизначеності
Учасники і учасниці, які пройдуть весь курс і створять групи інформаційної самодопомоги, отримають сертифікати та подальшу менторську підтримку.
Навчання триватиме 4 тижні, не підряд, 6 годин на тиждень, 3 навчальних дні. Кожен навчальний день складатиметься з тексту, вправ для самостійного виконання, онлайн заняття, завдання для самостійного опрацювання. Бажаючі отримають для самостійного ознайомлення додатково дуже багато матеріалів.
Онлайн заняття відбуватимуться у Zoom. Перша сесія – 15-17 грудня 2020. Повний курс навчання триватиме до середини березня 2021 року. Навчання є безоплатним.
Кількість місць обмежена. Відбір конкурсний, перевагу матимуть – лідери та лідерки або активісти/ки сталих груп та випускники/випускниці наших навчальних проектів. Ми візьмемо до уваги регіональне представництво, можливість і бажання створити групу – онлайнову та або живу.
Для участі в навчанні заповніть, будь ласка, форму до 10 грудня 2020 року. Про результати відбору ми повідомимо 13 грудня.
Набір закритий, учасники відібрані!
Головні тренерки – “фізики й лірики”
Наталія Зубар, голова правління Інформаційного центру «Майдан Моніторинг», фахівець з інформаційних технологій і соціальних мереж, провідниця тренінгів з інформаційної безпеки в Україні, featured in WikiLeaks, SorosLeaks and Oliver Stone’s propaganda piece “Revealing Ukraine”. Харків
Оксана Яцюк, громадська активістка, тренерка, адміністраторка ФБ-сторінки «Вижити в мережі». Інформаційною безпекою займається з 2014 року, як тренерка в проектах громадських організацій та викладачка на курсах для державних службовців і працівників органів місцевого самоврядування. Авторка посібників з інформаційної безпеки для ветеранських і волонтерських організацій. Вінниця
До тренерської команди Школи також ввійдуть українські й іноземні експерти – члени, партнери і друзі Інформаційного центру “Майдан Моніторинг”.
Питання? Пишіть Наталії pani@maidan.org.ua
Інформаційний центр “Майдан Моніторинг” – це недержавна, неприбуткова громадська організація, що дбає про суспільну безпеку в Україні, яка досягається через суспільний діалог, покращення культури комунікацій і зниження рівня насилля в суспільстві. Наша Школа Інформаційної Безпеки діє з 2014 року.
Проект “Групи самодопомоги для подолання інфодемії” відбувається за підтримки Європейського Союзу в співпраці з Black Sea Trust for Regional Cooperation.
“Self-help groups against the infodemic” project is supported by the European Union through the Black Sea Trust for Regional Cooperation.