Мінкультури не наполягає на новій редакції закону про релігійні організації

КИЇВ – Міністерство культури України підтримало позицію Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій про недоцільність у наявних умовах ухвалення нової редакції Закону «Про свободу совісті та релігійні організації», повідомляє Інститут релігійної свободи.

Про це заявив Перший заступник Міністра культури Юрій Богуцький 9 лютого під час засідання Робочої групи з підготовки законопроектів у галузі свободи совісті.

Урядовець нагадав, що Рада Європи не вимагає від України саме нової редакції цього Закону. З огляду на це, Міністерство культури погодилось із пропозиціями Церков і релігійних організацій про напрацювання змін до галузевого законодавства у сфері діяльності релігійних організацій – про державну реєстрацію юридичних осіб, про освіту, про повернення колишньої церковної власності, про мораторій на приватизацію будівель культового призначення тощо.

За словами Юрія Богуцького, такий підхід підтримується, в тому числі, і з боку Міністерства юстиції України.

Водночас, з боку Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури пролунала пропозиція щодо напрацювання змін до Закону з метою вдосконалення процедури реєстрації релігійних організацій.

Робоча група також розглянула стан виконання Указу Президента України від 12 січня 2011 року № 24/2011 «Про План заходів із виконання обов’язків та зобов’язань України, що випливають з її членства в Раді Європи». Представники Мінкультури та конфесій вирішили приступити до розробки законопроекту про повернення релігійним організаціям майна, експропрійованого радянською владою.

Крім цього, присутні обговорили питання щодо порядку погодження релігійної діяльності, в’їзду, тимчасового перебування, працевлаштування та проживання іноземних священнослужителів на території України. Предметом розгляду також стало питання про оптимізацію роботи Комісії з питань забезпечення і реалізації прав релігійних організацій.

У засіданні Робочої групи взяли участь представники Міністерства культури, Секретаріату Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та Інституту релігійної свободи.

Джерело: www.irs.in.ua