Заява польських правозахисників на підтримку #Євромайдан

Польські правозахисники і ветерани Солідарності підтримують Євромайдан. Підписи – ініціатори, триває збір підписів, у пятницю вони пікетуватимуть Посольство України в Польщі. Сьогодні ще лист хочуть передати Послу. Ексклюзив
Джерело Ядвіга Хмельовська

ПОЛЬЩА, 27 ЛИСТОПАДА 2013 РОКУ

 

ДО МІЖНАРОДНОЇ

ДЕМОКРАТИЧНОЇ СПІЛЬНОТИ

 

ДО МІЖНАРОДНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ІЗ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ

 

ДО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

ЗАЯВА

Польських захисників прав людини, ветеранів «Солідарності», підпільних організацій «Солідарність, що бореться» та членів Товариства «Солідарні 2010»

ПІДТРИМУЄМО НАЦІОНАЛЬНІ ПРОТЕСТИ ЄВРОМАЙДАНІВ УКРАЇНИ З ВИМОГОЮ «ПІДПИСАННЯ УГОДИ ПРО АСОЦІЙОВАНЕ ЧЛЕНСТВО МІЖ УКРАЇНОЮ  ТА ЄВРОСОЮЗОМ

Польські самостійницькі організації завжди підтримували український народ у його боротьбі за державну незалежність та демократичний устрій. Підтримують вони також і прагнення української держави до інтеграції з Європою.

Ще донедавна з неабиякою довірою та задоволенням ми спостерігали за проєвропейським курсом України та за спільними скоординованими діями Президента та опозиційних політичних сил у напрямку підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Останні події, пов’язані із рішенням Кабінету Міністрів України про призупинення процесу укладання Угоди про асоціацію між Україно та ЄС, викликали хвилю обурення та акції протесту в українському суспільстві, занепокоєному майбутнім свого народу та країни, руйнуванням засад демократії та загрозою для незалежності держави з боку Росії. Східний сусід України не зупиняється перед застосуванням інструментів економічної війни для схиляння української сторони до прийняття вимушених  рішень.

Поділяючи неспокій та очікування учасників акцій протесту в Києві та багатьох містах України, а також інших країн, котрі стоять в обороні інтеграційних прагнень України, колишні опозиційні діячі та патріотичні організації Польщі, висловлюють свою солідарність з маніфестантами – українськими патріотами, котрі творять Євромайдани по цілій країні в інтересах кращого майбутнього для своїх дітей та онуків.

Міжнародна та європейська спільнота не може і не повинна залишатися байдужою до подій в Україні, що є виявом волі народу до інтеграції з Європою!

Звертаємось до лідерів Європейського Союзу, Ради Європи, Парламентської Асамблеї Ради Європи, депутатів Європейського Парламенту, США, членів НАТО – не піддаватись російському диктату і підтримати боротьбу українського народу за підписання Угоди про асоціацію з Європейський Союзом у Вільнюсі 29 листопада 2013 року.

Звертаємось в цій ситуації до Президента України, аби в межах своїх конституційних повноважень він скасував  незаконне рішення Уряду України і 29 листопада 2013 року, під час Саміту Східного Партнерства у Вільнюсі підписав Угоду про асоціацію з ЄС, що дозволить Україні увійти до європейської спільноти демократичних народів.

Ядвіга Хмельовська, Член Ради Товариства «Солідарні 2010», екс-голова Виконавчого комітету «Солідарність, що бореться», співголова Автономного Східного Відділу «Солідарні 2010»

Пьотр Хлебовіч, екс-голова краківського відділу «Солідарність, що бореться», співголова Автономного Східного Відділу «Солідарні 2010»

Ева Станкєвіч, Голова Товариства «Солідарні 2010», режисер

Наталія Тарчиньска, Член Ради Товариства «Солідарні 2010»

Яцек Кажімерскі, Член Ради Товариства «Солідарні 2010»

Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair

3 Comments on "Заява польських правозахисників на підтримку #Євромайдан"

 1. 29.11.2013r. pod Ambasadą Ukrainy w Warszawie w godzinach 16-20 odbędzie sie pikieta solidarnościowa z Obywatelami Ukrainy walczącymi o niezalezność Ukrainy na Maydanach

  http://solidarni2010.pl/17005-odezwa-do-miedzynarodowej-spolecznosci-demokratycznej.html

 2. Михаил | 30-11-2013 10:18 at 10:18 |

  Ядвіга Хмельовська, которая написала это возвание, написала статью. “Будет ли реализован план Ленина? В 1920 году на пути встала Варшава, а сейчас, в 2013 году, Киев”
  http://wpolityce.pl/artykuly/68394-czy-plan-lenina-bedzie-zrealizowany-w-1920-r-na-drodze-stanela-warszawa-a-teraz-2013-r-kijow.
  Эта статья переведенв в Инете.

  Цитата от туда. “Поляки хотели членства в ЕС и НАТО, чтобы раз и навсегда вырваться из-под господства Москвы. Когда это произошло – несмотря на чудовищную цену, поскольку приватизация банков, разрушение промышленности и ликвидация армии оправдывались тем, что так хочет Евросоюз, что мы обязаны приспособиться к европейским правилам – сейчас нам говорят, что мы возвращаемся под крылья России вместе со всей Европой.”

  Т.е. поляки разрушили экономику своей страны только из-за примитивной русофобии, но получили огромные дотации и ещё скоро получат 100млрд Евро. Вам предлагают сделать то же самое, но уже бесплатно.
  Вы согласны на это?

Comments are closed.